na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

New York
Město, které nikdy nespí
Exotický zájezd


New York. Vydejte se s námi prozkoumat toto jedinečné město, které nikdy nespí.

Nechte se okouzlit jeho kolosálními mrakodrapy, rozsáhlými parky nebo legendárními čtvrtěmi jako je například Čínská čtvrť a SoHo. Nepopsatelnou pulsující atmosféru města pak zažijete na vlastní kůži v jeho rušných ulicích, které bez ustání křižují proslulé žluté taxíky.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu New York – Město, které nikdy nespí

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Minulý týden jsme se vrátili plni dojmů a nezapomenutelných zážitků ze zájezdu do New Yorku. Byla to naše první cesta do Ameriky a dojmy jsou báječné. Chceme touto cestou poděkovat CK  za perfektní obsah zájezdu a hlavně za práci našeho průvodce Tomáše Mikšovice, který řešil vše s úsměvem, ochotně, vstřícně a znalost města NY je opravdu na výši! Děkujeme a budeme na tuto cestu za velkou louži velmi rádi vzpomínat.
- New York, termín: květen - červen 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v New Yorku

 • nekonečné mrakodrapy jižního Manhattanu
 • pohled z ptačí perspektivy – jedna z nejvyšších budov NY
 • pocit svobody u Sochy Svobody
 • všechna světla světa na Times Square
 • oáza klidu v Central Parku

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla v Praze (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet z Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě a přílet na letiště John F. Kennedy International Airport v New Yorku. Transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení s průvodcem, osobní volno.

2. den – MIDTOWN NORTH

Prohlédnete si hlavní nádraží Grand Central Terminal, které je denně branou do města pro stovky tisíc lidí. Cesta povede nejdříve ke světoznámé budově vystavěné ve stylu art deco, Chrysler Building, poté podél 5th Avenue k St. Patrick´s Cathedral, která se díky svým rozměrům (101 m dlouhá a 53 m široká) řadí mezi největší katedrály světa.

Dále se zastavíte u Rockefeller Center, města uprostřed města, a na světoznámém Times Square, které je jedním ze symbolů New Yorku. Den bude zakončen procházkou po nádherném Central Parku, největším veřejném parku v USA.

3. den – MIDTOWN SOUTH

Vaše dnešní trasa povede od Union Square přes světoznámou Broadway až k Madison Square Park, který ohraničují tři známé mrakodrapy: New York Life Insurance Company Building, Metropolitan Life Insurance Company Building a elegantní a nezaměnitelná stavba “žehličkového” tvaru Flatiron Building.

Po světoznámé 5th Avenue dojdete k druhé nejvyšší budově New Yorku, Empire State Building. Po výjezdu vysokorychlostním výtahem do 86. poschodí se vám naskytne nádherný pohled na New York téměř z ptačí perspektivy. Od Empire State Building půjdete přes Herald Square zpět na 5th Avenue.

4. den – CHINA TOWN, SOHO, BROADWAY

Čínská čtvrť se nachází v blízkém okolí jižního Manhattanu a kdysi bývala místem pro nové životy imigrantů z celého světa, zejména z Číny. Dnes je Chinatown místem, kde se mísí turisté z celého světa s původní čínskou komunitou, která má zde mnoho typických krámků a restaurací, které jistě stojí za zastávku a ochutnání.

Půjdete po známé nákupní třídě Canal Street až do čtvrti SoHo (South of Houston Street), proslulou používáním velkého množství litiny pro stavbu domů, čímž je dnes oproti jiným čtvrtím New Yorku odlišná. Hlavní tepna této čtvrti, West Broadway, je lemovaná specializovanými obchody, restauracemi a galeriemi.

Projdete se po historické čtvrti Greenwich Village, tiché obytné části New Yorku plné kouzelných zákoutí a uliček. Poslední zastávkou bude veřejný park High Line Park, který je po vzoru Paříže postaven na historické železniční trati vyvýšené nad ulicemi Manhattanu.

Brooklyn Heights

5. den – WALL STREET, GROUND ZERO

Městskou hromadnou dopravou se přesunete do historického bloku Manhattanu, Fraunces Tavern, odkazujícího na dobu starých koloniálních časů. Procházka nejznámější finanční čtvrtí světa, kde se nachází Wall Street, Trinity Church, New York Stock Exchange nebo Federal Hall. V malém parku Bowling Green objevíte ikonu newyorské burzy, masivního bronzového býka, který je typickým symbolem této finanční čtvrti.

Poté se vydáte k národnímu památníku 11. září, na místo původních dvou věží Světového obchodního centra (Ground Zero), kde se nyní nachází památník obětem tohoto útoku. Volný čas na návštěvu muzea 9/II Memorial, příp. na návštěvu nové věže Světového obchodního centra, One World Trade Center, nejvyššího mrakodrapu New Yorku.

Volný čas lze využít i na nákupy ve světoznámém nákupním centru Century 21. Prohlídku Manhattanu zakončíte v City Hall Park, kde navštívíte St. Paul´s Chapel, která od roku 2001 slouží zejména jako upomínka obětí teroristického útoku z 11. září 2001.

6. den – LOWER MANHATTAN

Dnešní den začne procházkou po čtvrti Brooklyn (neboli Borough), kde vás čeká prohlídka katedrály Our Lady of Lebanon Cathedral a promenáda Brooklyn Heights Promenade, odkud uvidíte krásné newyorské stavby jako na dlani. Trasa dále povede přes Brooklynský most směrem k jižnímu Manhattanu, odkud poplujete lodí k soše Svobody a na Ellis Island. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách a individuální volno.

7. den – ODLET

Dopoledne volný program, transfer na letiště JFK a odlet do Prahy s přestupem v Miláně nebo Římě.

8. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na Letiště Václava Havla.

 

New York, New York

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že vám náš průvodce bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali New York, ale v klidném a pohodovém tempu – žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.
 • Program je vhodný pro aktivní turisty.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu: Praha – New York (JFK) – Praha přestupem v Miláně/ Římě vč. všech poplatků
 • 6 nocí se snídaní v 3* hotelu ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím 
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • vyřízení vstupní registrace na území USA (ESTA) v hodnotě 14 USD
 • předplacenou City Pass kartu (nutná pro absolvování zájezdu) *

*Zakoupením předplacené karty City Pass New York získáte vstupy do objektů, které v rámci programu navštívíte, a to za zvýhodněné ceny. Zakoupení této karty je nutné pro absolvování celého zájezdu. Cena City Pass New York předplacené karty činí cca 3 300 Kč.

Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

Zájezd je vhodný pouze pro aktivní turisty.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín o New Yorku, kde si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do tohoto jedinečného města.


Milena Škorpilová, průvodkyně zájezdu

Co Vás na průvodcování baví?
Průvodcování je pro mě životním stylem, prací a ve výsledku i zábavou. Naplňuje mě nejen neustálé poznávání nových míst, ale i návraty do oblíbených destinací. Tato práce není stereotypem, pokaždé dokáže nabídnout něco nového, jiného, neopakovatelného… vždy umí překvapit a potěšit zároveň.

Jaké je Vaše životní motto?
Řídím se pravdou, že „kdyby měl být člověk pouze na jednom místě, zapustil by tam kořeny navždy.“

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Vždy klientům předávám informace z historie i ze současnosti, ze života místních, tipy z oblasti gastronomie i kultury. K provázeným destinacím mám silný vztah, není výjimkou, že v New Yorku zajdu s klienty na zápas NHL či do outletu. Nabízím plnou organizovanost a spolehlivost.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele