na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Termíny 2020
Nepál
Země horských velikánů
Exotický zájezd


Nepál je nádherná země rozprostírající se jako zářivý klenot pod chladnou krásou horských velikánů. Budete žasnout nad zasněženými štíty vrcholů Himálaje, úrodnými údolími a rýžovými políčky. Nad starobylými městy překypujícími množstvím unikátních památek a nad pestrou přírodou horských úbočí i tropických nížin.

Nepál však najdete i v sytě rudých rododendronech jež pokrývají úpatí hor, v pestrých orchidejích, v travnatých savanách, a také v tropické vegetaci nepálského jihu. Nepál zosobňují i jeho otužilá zvířata žijící vysoko v horách, ale také pomalí obři džunglí – sloni a vzácní nosorožci. A samozřejmě jeho obyvatelé – přátelští Nepálci, zbožní Tibeťané, bojovní Gurkhové a představitelé mnoha dalších etnik, kultur a náboženství.

To vše a mnohem víc je Nepál – krásný a nesmírně pestrý kout Země nabízející každému nepřeberné množství zážitků, neopakovatelných pohledů a setkání s každodenní asijskou realitou, pestrou jako život sám.

Termín a cena zájezdu do Nepálu

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Na co se můžete těšit v Nepálu

 • Himálaj – nejvyšší pohoří naší planety
 • poznávání jedinečné země spojené s pěší turistikou
 • prastaré chrámy a historická náměstí zapsaná v UNESCO
 • “Srdce džungle” – národní park Čitvan zapsaný v UNESCO

Program zájezdu

1. den: ODLET z PRAHY

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet do Nepálu s přestupem. 

2. den: KÁTHMÁNDÚ

Přílet do Káthmándú, hlavního města Nepálu, transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno, odpoledne nenáročná procházka starým městem. Projdete se uličkami hlavní turistické čtvrti Thamel s mnoha obchůdky a restauracemi. Na náměstí Durbar Square (UNESCO) budete obdivovat prastaré chrámy, z nich některé stále ještě nesou známky zemětřesení z roku 2015.

Poté spatříte domov „živoucí bohyně“ Kumárí. Závěr dne, v miliónové metropoli Káthmándú, si vychutnáte u společné večeře. Těšit se můžete na typickou nepálskou kuchyni.

3. den: KÁTHMÁNDSKÉ ÚDOLÍ a jeho památky

Brzy ráno možnost fakultativního vyhlídkového letu k nejvyšší hoře světa Mt. Everest (v závislosti na počasí).

Poté bude následovat návštěva nejvýznamnějších památek Káthmándského údolí. Patří k nim buddhistický „opičí chrám“ Svájambhú (UNESCO) shlížející na rušné město pod sebou či nejposvátnější chrám nepálských hinduistů Pašupatináth (UNESCO) se svatými muži, čilým ruchem a spalovací gháty na břehu řeky Bágmatí. Spatříte také slavné Buddhovy oči na vrcholku chrámu Boudhanáth (UNESCO) – centrum místní komunity Tibeťanů.

4. den: KÁTHMÁNDÚ a procházka do vesničky BALTHALI

Čtvrtý den vašeho zájezdu zahájíte výletem do vesničky Balthali a první větší procházkou v Nepálu. Těšit se můžete na typickou krajinu terasovitých rýžových políček, které obklopují nepálské vesničky a pozorování běžného života zdejších obyvatel.

* nenáročný trekking, přibližně 4 km, celkem asi 2 hodiny chůze, obtížnost: lehká

5. den: KÁTHMÁNDÚ - SAURAHA

Dopoledne vás čeká odjezd k jednomu z nejznámějších nepálských národních parků. Během cesty můžete fakultativně podniknout nepříliš obtížný rafting. Odpoledne příjezd do městečka Sauraha v blízkosti národního parku Čitvan. Večer se zúčastníte typického tanečního představení etnika Thárů.

6. den: NÁRODNÍ PARK ČITVAN (UNESCO)

Národní park Čitvan byl na seznam UNESCO zařazen v roce 1984. Rozkládá se na ploše 932 km² a je domovem více než 700 druhů zvířat – především ptactva, krokodýlů, kriticky ohrožených gaviálů a nosorožců, divokých slonů, či krále místní džungle tygra indického.

Během vycházek, projížděk lodí a safari v džípech se spolu s místními průvodci pokusíte spatřit alespoň některé z těchto plachých tvorů.

7. den: ČITVAN - BANDIPUR

Během dopoledne vás čeká přejezd do Bandipuru, městečka s úžasnou atmosférou. Majestátně leží na krásném místě horského hřbetu ve výšce 1030 m n. m. a představuje živoucí muzeum névarské kultury. Během odpoledne si prohlédnete výrobky místních řemeslníků v dílnách. Nebo vás láká jen odpočinek? V případě dobrého počasí si ho užijete i s krásnými výhledy na masiv Himálaje.

8. den: ČITVAN - PÓKHARA

Vaše cesta bude nyní pokračovat do druhého největšího města v Nepálu, do Pókhary. Město je příjemně rozložené na břehu jezera Phéva a zároveň na úpatí masivu Annapurna. Pókhara je centrem nepálské horolezecké scény. Vy si zde prohlédnete Muzeum horolezectví a projedete se lodičkami po jezeře až k ostrůvku Tál Baráhí se zajímavým chrámem. V případě zájmu bude následovat fakultativní výlet k Pagodě míru, prudší výšlap je při dobrém počasí odměněn nádhernými výhledy na horský hřeben Annapuren.

9. den: PÓKHARA, etapa č. 1: KANDE – AUSTRALIAN CAMP

Devátý den vašeho zájezdu zahájíte prvním turistickým výšlapem. Čeká vás pohodová trasa z Kande, dlouhá přibližně 8 km (cca 2,5 hodiny chůze s  převýšením cca 300 m).  Cílem bude Australian Camp a odpoledne také zasloužený odpočinek. Při dobrém počasí vás budou doprovázet nádherné výhledy na majestátní vrcholky hor.

Nadmořská výška: Kande (1 740 m n.m.), Australian Camp (2 055 m)

10. den: etapa č. 2 - AUSTRALIAN CAMP - LANDRUK

Při druhé etapě horské túry vás opět čeká ne příliš náročný trek v přibližné délce 12 km (cca 4 – 5 h chůze). Z Australian Campu vaše cesta povede krásnou horskou krajinou do vesnice Landruk. Cesta bude uzpůsobena počasí. Dle konkrétní vybrané trasy pak uvidíte vesničky, visuté mosty, vodopády a další zajímavá místa.

Nadmořská výška: Australian Camp (2 055 m), Landruk (1 676 m n.m.)

11. den: etapa č. 3 - LANDRUK - GHANDRUK

Třetí etapa je opět relativně nenáročná, ale tentokrát vás čekají častá stoupání a klesání. Túra je dlouhá celkem 7 kilometrů (cca 3 – 4 hodiny chůze). Vaším cílem bude největší vesnice z celého pěšího putování, zajímavý Ghandruk, častý výchozí bod výprav k Annapurnám. Večer možnost procházek vesnicí, zejména před západem slunce bývají výhledy na hory úchvatné. 

Nadmořská výška: Landruk (1 676 m n.m.), Ghandruk (1 996 m n.m.)

12. den: etapa č. 4 - GHANDRUK - SAULE, PÓKHARA

Během poslední etapy postupně sestoupíte opět do nížin. Půjdete cestou vedoucí vesničkami až do cíle ve vesnici Saule. Přibližně po 2 hodinách chůze a 7 km vzdálenosti vás vyzvedne autobus a vrátíte se zpět do Pókhary. Večer si dosyta užijete odpočinku, ale případně také nákupů a ochutnávání pravé nepálské kuchyně v restauracích a barech, které místní živá scéna nabízí.

Nadmořská výška: Ghandruk (1 996 m n.m.)

13. den: PÓKHARA – KÁTHMÁNDÚ – BHAKTAPUR

Během dopoledne vás čeká místní přelet do Káthmandú. Vaše putování bude dále pokračovat do starobylého města Bhaktapur s úžasnou atmosférou. Odpoledne si prohlédnete město s jeho úzkými uličkami plnými prodejců všemožného zboží, náměstí Durbar (UNESCO), nádherné chrámy, palác s 55 vyřezávanými okny a nejvyšší nepálskou pagodu Njatapóla.

14. den: BHAKTAPUR - KÁTHMÁNDÚ, ODLET

Poslední den v Nepálu strávíte dle své libosti v Bhaktapuru. Můžete nakupovat poslední suvenýry, procházet se historickým centrem nebo si ještě jednou dopřát jídlo, které vám v Nepálu nejvíce zachutnalo. Naskytne se vám druhá možnost letu k Mount Everestu (v případě, že se neuskutečnil na začátku zájezdu kvůli počasí). Odpoledne následuje přejezd do Káthmandú. Zde si ještě užijete rozlučkovou večeři, a pak bude následovat transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem. NAMASTÉ, Nepále.

15. den: PŘÍLET DO ČR

Přílet do České republiky. 

 

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste měli možnost poznat Nepál z mnoha perspektiv. Proto je zájezd rozdělen na část poznávací a část s pěší turistikou.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Káthmándú – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • místní přelet Pókhara – Káthmándú včetně všech poplatků
 • 10 nocí se snídaní v 2*/3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3 noci se snídaní v horolezeckých “čajovnách”, v jednoduchých dvoulůžkových pokojích, možné sdílené příslušenství
 • 5x oběd a 5x večeře bez nápojů během cesty do NP Čitvan a jeho návštěvy a dále během pěších etap
 • 1x uvítací a 1x rozlučková večeře bez nápojů
 • návštěva kulturního představení v městečku Sauraha
 • plavba lodičkou po jezeře Phéva
 • transfery dle programu 
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • služby nosiče zavazadel během pěších tras
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 8 390 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • fakultativní výlety: rafting (cca od 35 USD), vyhlídkový let k Mount Everestu (cca od 200 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 
 • vstupní víza do Nepálu cca 30 USD
Kompletní ceník

Poznámka:

Velikost skupiny: 10 – 20 účastníků

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

Jedná se o kombinaci poznávacího a aktivního zájezdu s pěší turistikou. 

Zájezd je vhodný pro všechny aktivní turisty, kteří zvládnou bez problému ujít i 15 km.

Během turistických etap budete cestovat nalehko, pouze s batohy, těžší věci vám dle potřeby ponesou nosiči. Počet nosičů pro skupinu určuje množství zavazadel.

Podmínkou účasti je vhodná obuv uzpůsobená pro turistiku – optimální je pevnější treková bota.

Doporučujeme skládací trekové hole. Nutností je sportovní oblečení vhodné do vyšších horských partií.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

 


  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele