na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Mexiko - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory do Mexika pro seniory na jaro 2017. Využijte naší nabídky na jaro 2017 pro seniory 55 +. Poleťte s námi na jaře do Mexika a vraťte se odpočatí a plní zážitků. Prohlédněte si naše nabídky do do Mexika na jaro 2017 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

Mexiko
Velké putování Mexikem


Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Projedete přes pohoří s aktivními sopkami jako je Popocatépetl, krajinou kaktusů a kaňonů až do oblasti úrodných údolí. Prohlédnete si honosná koloniální města z dob španělské nadvlády i prosté vesničky indiánů. Navštívíte archeologické památky světového významu jako je Teotihuacán či Chichen Itzá. Na závěr si užijete bělostného písku na plážích poloostrova Yucatán a komfortu 4* resortu s programem all inclusive.

Proč s námi?

 • Naše průvodkyně se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Mexika a na závěr zároveň relaxovali na překrásných plážích Karibského moře.

Termíny a ceny

akce Záloha za zájezd pouze 5 000 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 16. 11. 2017

TermínCena od Poznámka
28. 3. – 12. 4. 201871 500 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Program zájezdu

1. den: V ranních hodinách odlet z Prahy do Mexico City (přestup v Paříži). V podvečerních hodinách transfer do hotelu. Ubytování. 

2. den: Snídaně. Odjezd k archeologickému nalezišti Teotihuacán. Cestou projedete přes náměstí Tří kultur, kde můžete obdivovat stavby z dob Aztéků, Španělů a moderní mexické architektury. Poté prohlídka baziliky Panny Marie Guadalupské, nejvýznamnější katolické svatyně v celé Latinské Americe. Dále navštívíte Teotihuacán (UNESCO), jednu z nejvýznamnějších památek starověkého světa. Prohlídka paláců, chrámů a pyramid Slunce a Měsíce. Návrat do hotelu v Mexico City. 

Teotihuacan Pyramids

3. den: Snídaně. Prohlídka Mexico City s hlavními třídami Paseo de la Reforma a Avenida Juárez a historickým centrem (UNESCO). Navštívíte hlavní náměstí Zócalo s Národním palácem a katedrálou. Podíváte se na ruiny hlavního aztéckého paláce. Poté návštěva historického parku Chapultepec a Antropologického muzea. Návrat do hotelu v Mexico City. 

shutterstock_104705381-den-3

4. den: Snídaně. Odjezd do historického města Taxco, jež leží v překrásné scenérii na úpatí hory. Město bylo známé pro těžbu stříbra a jeho zpracování. Stříbro se zde již netěží, ale můžete si zakoupit překrásné stříbrné výrobky. Prohlídka koloniálního centra města. Ubytování. 

shutterstock_532148527-taxco-mexico

5. den: Snídaně. Odjezd do města Puebla. Za příznivého počasí je možno cestou spatřit sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Vulkány dominují celému údolí, ve kterém leží město Puebla, které je opravdovým skvostem koloniální architektury (UNESCO). Budete moci obdivovat kouzelná náměstí, barokní paláce, katedrálu či místní trh. Poté odjezd do města Oaxaca překrásnou krajinou s typickými kaktusy. Ubytování.

shutterstock_464958314-den-5

6. den: Snídaně. Návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán (UNESCO), umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Poté prohlídka města Oaxaca (UNESCO) které se nachází 1 500 metrů nad hladinou moře. Návštěva kostela Santo Domingo a bývalého dominikánského kláštera, jež nyní slouží regionálnímu muzeu. Zde můžete obdivovat nejvýznamnější archeologické nálezy kultur Zapotéků a Mixtéků. Poté prohlídka hlavního náměstí s vládním palácem a katedrálou. Exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou. Ubytování v Oaxace.

shutterstock_186868916-den-6

7. den: Snídaně. Odjezd do Tule a prohlídka místního 2000 let starého stromu, jehož obvod je neuvěřitelných 58 metrů. Poté navštívíme významné archeologické naleziště Mitla, obývaného kulturami Zapotéků a Mixtéků, jež je obklopeno současným městečkem San Pablo de Mitla. Odpoledne přejezd přes pohoří Sierra Madre do města Tuxtla Gutierrez ve státě Chiapas. Ubytování. 

shutterstock_523384063-tree-of-tule

8. den: Snídaně. Odjezd do přístavu a projížďka lodí kaňonem Sumidero. Můžete obdivovat strmé stěny, zdvíhající se až do výšky jednoho kilometru po obou stranách kaňonu či místní bohatou faunu a flóru. Poté přejezd do země Mayů, do města San Cristóbal de las Casas – prohlídka koloniálního centra města. Návštěva místní indiánské komunity ve vesnici San Juan Chamula a Zinacantán, kde indiáni stále udržují své tradiční kroje a zvyky. Ubytování. 

shutterstock_135459200-den-8

9. den: Snídaně. Odjezd do města Palenque. Návštěva zapomenutého města mayské civilizace Palenque (UNESCO), obklopeného deštným pralesem. Město tvoří přes 500 budov a vy si prohlídnete ty nejvýznamnější z nich, jako je chrám Nápisů či chrám Slunce. Ubytování. 

shutterstock_135458795-den-9

10. den: Snídaně. Přejezd do státu Campeche a do stejnojmenného města, ležícího na břehu mexického zálivu. Prohlídka centra města Campeche, jež je známé svou překrásnou koloniální architekturou (UNESCO) a jež bylo jedním z hlavních španělských přístavů při cestách do Nového světa. Ubytování. 

shutterstock_183078014-den-10

11. den: Snídaně. Navštěva mayských archeologických lokalit Uxmal (UNESCO) a Kabáh. V podvečerních hodinách příjezd do Meridy. Ubytování. 

shutterstock_390080209-den-11

12. den: Snídaně. Návštěva nejvýznamnější a nejzachovalejší archeologické památky Yukatánu Chichén Itzá (UNESCO), založeného již v roce 514 našeho letopočtu. Prohlídka celého areálu s observatoří, Kukulkánovou pyramidou či chrámem Jaguára. Cestu po mayských významných místech zakončíme na břehu Karibského moře v městečku Tulum, kde se nachází jediné mayské chrámy umístěné na břehu moře. Poté odjezd do letoviska Playa de Carmen na Mayské riviéře. Ubytování.

shutterstock_97811387-den-12

13. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu na ostrov Cozumel. 

shutterstock_79510015-den-13

14. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. 

15. den: All inclusive. Odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR (přestup v Paříži).

16. den: V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

 

 

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Za tajuplnými starověkými civilizacemi Mayů a Aztéků. Na 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Mexico City a Cancún – Praha s přestupem v Paříži (včetně letištních poplatků ve výši 9 400 Kč)
 • 3x all inclusive v resortu na pobřeží
 • transfery z/na letiště v Mexico City/Cancúnu
 • výlety dle programu včetně vstupů (doprava klimatizovaným mikrobusem či dálkovým autobusem)
 • služby česky/slovensky hovořícího a místního průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (1 220 Kč/pobyt pro osoby do 69 let; 1 880 Kč/pobyt pro osoby nad 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 990 Kč)
 • případné fakultativní výlety
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdfMgr. Žaneta Fikejzová Kvapilová, průvodkyně zájezdu

Španělštinu studovala již na střední škole a nadšení pro tento jazyk ji dovedl až na Jihočeskou univerzitu do Českých Budějovic, kde vystudovala obor Učitelství pro 2. stupeň základních škol: český a španělský jazyk. Zde úspěšně složila státní zkoušky z českého a španělského jazyka a současně si doplňovala vzdělání v oboru cestovního ruchu. V roce 2011 složila mezinárodní zkoušky ze španělštiny na nejvyšší úrovni.

Její velký zájem o cestování a poznávání jiných kultur ji zavál do nejrůznějších zemích světa, kde se již deset let věnuje práci delegátky a průvodkyně. Kromě Španělska, Itálie, Thajska či Dominikánské republiky působila také dlouhou dobu v Mexiku, které se stalo její srdeční záležitostí.

Mayská historie ji naprosto uchvátila, a proto se mimo jiné začala specializovat ve svém studiu na Yukatánský poloostrov a památky v oblasti Chichén Itzá, Tulum a Coby.

„Je pro mne skutečnou ctí vás po cestě do jedné z nejbáječnějších zemí světa doprovázet.“


Recenze zájezdu:

5
Děkuji cestovní kanceláři Delfin travel s.r.o. a delegátce zájezdu Žanetě Fikejzové za nezapomenutelné putování Mexikem. Zájezd to byl ne-li dokonalý, pak mnohokrát předčil mé odvážné představy! A myslím si, že se vyjadřuji za valnou část naší dvacetičlenné výpravy...

Putování Mexikem nám nabídlo 22 jedinečných poznávacích zastávek, a bylo se věru čím kochat, nechat dojmout, překonat třeba únavu či jiné věci, jež dlouhá dovolená, navíc v jiném klimatu či nadmořské výšce, přináší. Výběr indiánských kultur s jejich nalezišti, jakož i široký výčet zhlédnutých katedrál a kostelů byl, dle mého, reprezentativní a pro Středoevropana až uhrančivý. Náročná byla vlastně jediná věc – daleká cesta Mexikem na jih, tedy z Mexico City do Cancúnu na poloostrově Yucatán. Podobnou vzdálenost prý v Evropě urazíte z Prahy téměř k Portugalsku... Také proto byl okouzlujícím vyvrcholením dovolené třídenní All inclusive pobyt u moře v Playa del Carmen... To už se dálo s pocity, že nám to báječné Mexiko "leží u nohou", že už té velké, zdatné zemi krapet rozumíme, že jsme taky trochu Mexičani!

Dvanácti–, respektive desetihodinový let i opakované přejezdy autobusem, to vše nám stálo za to, naopak bych nic neukrátil, ničeho si neodepřel! V Mexiku jsme zakusili pohostinství devíti hotelů. Všechny byly opatřeny čtyřmi hvězdičkami, ale především tomu odpovídaly nabízené služby, čistota a ochota personálu. Mexikem nás provázel vyjma lidské a přátelské, schopné Žanety Fikejzové, z níž přímo proudily příslovečný klid a jistota – také Mexičan Manuel. Protože chodím 19 let o francouzských holích a od února měl navíc jiné zdravotní potíže, získal si mne Manuel hned dvakrát svým zájmem. Asistoval mi při obávaném slézání aztéckých schodů (kam jsem se dostal nedopatřením) a ve druhém případě se mne dotazoval, zda už jsem zdravotně v pořádku. Sympatické, neboť má angličtina není "světoborná".

Navštívil jsem Mexiko se svou mamkou, a rovněž ona byla z dovolené nadšená... A další, další z nás – vím o nich! Pokud závěrem doplním, že se mexické dobrodružství obešlo bez úrazů a zdravotních potíží členů výpravy, pokud přidám, že jsme se my Češi "shlukli dohromady" jako prima parta, která se doplňovala a bavila – je Vám asi jasné, že to v tom Mexiku nemohlo být lepší.
- Mexiko, termín: duben 2017
5
Absolvovali jsme poznávací zájezd do Mexika. Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásné zážitky nejen vaší CK, ale hlavně průvodkyni p. Žanetě Fikejzové. Díky její odborné erudici týkající se znalostí Mexika, výborné španělštině, přátelskému přístupu, ochotě, zodpovědnosti a snaze vycházet nám maximálně vstříc i nad rámec jejích povinností byl pro nás pobyt v Mexiku opravdu radostí. Určitě si z vaší nabídky vybereme zájezd i příště a budeme doufat, že opět narazíme na stejně obětavou a schopnou průvodkyni, jako byla Žaneta.
- Mexiko, termín: duben 2017
Další reference

Další zájezdy

To nejlepší z „ostrova svobody“Kuba

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Zobrazit více informací

Ostrov bohů a tisíce chrámůBali

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Po stopách dávných civilizacíPeru

Unikátní zájezd s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Poznejte mýtické Peru s odbornicí, která zde vedla archeologické výzkumy. Uvidíte Machu Picchu, pevnost Sacsayhuaman, starobylé město Cuzco, planinu Nazca se svými záhadnými obrazci, bájné jezero Titicaca a mnoho dalšího.

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté země Izrael

Zobrazit více informací

Putování na rovníkuEkvádor

Vydejte se do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety

Ekvádor je zemí, která si doposud zachovala svůj indiánských charakter. Na každém kroku budete fascinováni jeho panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel. Navíc objevíte i kouzlo zdejších koloniálních měst a starobylých inckých památek.

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací

Thajsko, pobytový zájezdThajsko

Ostrov Lanta – perla Andamanského moře

Splňte si svůj sen! Prožijte alespoň část zimy v teple, na sluncem vyhřátých plážích, obklopeni krásnou thajskou přírodou ostrova Lanta.

Zobrazit více informací