na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Mexiko
Velké putování Mexikem
Exotický zájezd


Vydejte se s námi do jedné z nejkrásnějších zemí Latinské Ameriky. Projedete přes pohoří s aktivními sopkami jako je Popocatépetl, krajinou kaktusů a kaňonů až do oblasti úrodných údolí. Prohlédnete si honosná koloniální města z dob španělské nadvlády i prosté vesničky indiánů. Navštívíte archeologické památky světového významu jako je Teotihuacán či Chichen Itzá. Na závěr si užijete bělostného písku na plážích poloostrova Yucatán a komfortu 4* resortu s programem all inclusive.

Termíny a ceny zájezdu Mexiko – Velké putování

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
10. 11. – 25. 11. 202114 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
74 990 KčRezervovat
10. 3. – 25. 3. 202214 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
74 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Již je to 14 dní, co jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Mexiko-velké putování, který proběhl v březnu 2020. Vrátili jsme se nadšení a plni nových a skvělých zážitků, díky nimž jsme dalších 14 dnů v izolaci přečkali snáz. Velký dík patří vaší cestovní kanceláři, která připravila zájezd skvěle a vypíchla zajímavosti této krásné země. Ještě větší poděkování patří naší drobné průvodkyni Žanetce, která nám všem byla velikou oporou. Je obdivuhodné, jak se vypořádala s touto nelehkou situací, která nyní postihla celý svět. Statečně skrývala nervozitu a byla celou dobu pozitivně naladěná. Byla vždy ochotná každému pomoci, poradit, a to s úsměvem na rtech. Měla vedle sebe úžasného "Mexičana" Cézara, který oplýval celou dobu skvělou náladou a humorem. Samozřejmostí byly obdivuhodné znalosti obou průvodců. S celou situací se vypořádali statečně a zodpovědně. Jsme si jisti, že až na letišti Václava Havla si Žanetka skutečně oddechla. Těšíme se na další zájezd s vaší cestovní kanceláří a všem přejeme hlavně zdraví. Protože pokud tuto situaci ustojíte (my věříme, že ano), máte stále spoustu spokojených klientů, kteří s vámi opět rádi vycestují.
- Mexiko, termín: březen 2020

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Mexiku

 • návštěvu bájných mayských pyramid 
 • odpočinek na panenských plážích Karibiku 
 • zemi plnou pohody a radosti ze života 
 • typickou pouštní krajinu s mnoha rozmanitými druhy kaktusů 
 • majestátní vulkány v čele s legendárním Popocatépetl 
 • historické památky ze slavných období Mayů a Aztéků 

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - MEXICO CITY

V ranních hodinách odlet z Prahy do Mexico City (přestup v Amsterdamu). Ve večerních hodinách transfer do hotelu. Ubytování.

2. den: TEOTIHUACÁN

Snídaně. Odjezd k archeologickému nalezišti Teotihuacán. Cestou projedete přes náměstí Tří kultur, kde můžete obdivovat stavby z dob Aztéků, Španělů a moderní mexické architektury. Návštěva Teotihuacánu (UNESCO), jedné z nejvýznamnějších památek starověkého světa. Prohlídka paláců, chrámů a pyramid Slunce a Měsíce. Návrat do Mexico City a prohlídka baziliky Panny Marie Guadalupské, nejvýznamnější katolické svatyně v celé Latinské Americe. Návrat do hotelu v Mexico City.

Teotihuacan Pyramids

3. den: MEXICO CITY

Snídaně. Prohlídka Mexico City s hlavními třídami Paseo de la Reforma a Avenida Juárez a historickým centrem (UNESCO). Navštívíte hlavní náměstí Zócalo s Národním palácem a katedrálou. Podíváte se na ruiny hlavního aztéckého paláce. Poté návštěva Antropologického muzea, které se nachází v historickém parku Chapultepec. Návrat do hotelu v Mexico City.

shutterstock_104705381-den-3

4. den: TAXCO

Snídaně. Odjezd do historického města Taxco, jež leží v překrásné scenérii na úpatí hory. Město bylo známé pro těžbu stříbra a jeho zpracování. Stříbro se zde již netěží, ale můžete si zakoupit překrásné stříbrné výrobky. Prohlídka koloniálního centra města. Ubytování.

shutterstock_532148527-taxco-mexico

5. den: POPOCATÉPETL A PUEBLA

Snídaně. Odjezd do města Puebla. Za příznivého počasí je možno cestou spatřit sopky Popocatépetl a Iztaccihuatl. Vulkány dominují celému údolí, ve kterém leží město Puebla, které je opravdovým skvostem koloniální architektury (UNESCO). Budete moci obdivovat kouzelná náměstí, barokní paláce, katedrálu či místní trh. Poté odjezd do města Oaxaca překrásnou krajinou s typickými kaktusy. Ubytování.

shutterstock_464958314-den-5

6. den: OAXACA

Snídaně. Návštěva starodávného hlavního města Zapotéků Monte Albán (UNESCO) umístěného na jedinečném místě na vrcholku hory. Prohlídka observatoře, paláců či stadionu pro hru zvaná pelota. Dále následuje exkurze do výrobny produkující typický místní nápoj Mezcal. Ten proslul převážně červy “gusano rojo“, kteří se vkládají přímo do lahve s pálenkou. Poté prohlídka historického centra města Oaxaca (UNESCO), které se nachází 1 500 metrů nad hladinou moře. Návštěva kostela Santo Domingo a bývalého dominikánského kláštera, jež nyní slouží regionálnímu muzeu.  Možnost návštěvy místního trhu. Ubytování v Oaxace.

shutterstock_186868916-den-6

7. den: TULE

Snídaně. Odjezd do Tule a prohlídka místního 2000 let starého stromu, jehož obvod je neuvěřitelných 58 metrů. Poté navštívíme významné archeologické naleziště Mitla, obývaného kulturami Zapotéků a Mixtéků, jež je obklopeno současným městečkem San Pablo de Mitla. Poté přejezd přes pohoří Sierra Madre do města Tuxtla Gutierrez ve státě Chiapas. Ubytování.

shutterstock_523384063-tree-of-tule

8. den: KAŇON SUMIDERO A INDIÁNSKÁ KOMUNITA

Snídaně. Odjezd do přístavu a projížďka lodí kaňonem Sumidero. Můžete obdivovat strmé stěny, zdvíhající se až do výšky jednoho kilometru po obou stranách kaňonu či místní bohatou faunu a flóru. Poté přejezd do země Mayů, návštěva místní indiánské komunity ve vesnici San Juan Chamula a Zinacantán, kde indiáni stále udržují své tradiční kroje a zvyky. Příjezd do města San Cristóbal de las Casas – prohlídka hlavního náměstí, individuální volno.  Ubytování.

shutterstock_135459200-den-8

9. den: PALENQUE

Odjezd v brzkých ranních hodinách do města Palenque. Návštěva zapomenutého města mayské civilizace Palenque (UNESCO), obklopeného deštným pralesem. Město tvoří přes 500 budov a vy si prohlídnete ty nejvýznamnější z nich, jako je chrám Nápisů či chrám Slunce. Ubytování a individuální volno.

shutterstock_135458795-den-9

10. den: CAMPECHE

Snídaně. Přejezd do státu Campeche a do stejnojmenného města, ležícího na břehu mexického zálivu. Prohlídka centra města Campeche, jež je známé svou překrásnou koloniální architekturou (UNESCO) a jež bylo jedním z hlavních španělských přístavů při cestách do Nového světa. Ubytování.

shutterstock_183078014-den-10

11. den: ARCHEOLOGICKÉ LOKALITY UXMAL A KABÁH

Snídaně. Navštěva mayských archeologických lokalit Uxmal (UNESCO) a Kabáh. V podvečerních hodinách příjezd do Meridy. Ubytování.

shutterstock_390080209-den-11

12. den: CHICHÉN ITZÁ A TULUM

Snídaně. Návštěva nejvýznamnější a nejzachovalejší archeologické památky Yukatánu Chichén Itzá (UNESCO), založeného již v roce 514 našeho letopočtu. Prohlídka celého areálu s observatoří, Kukulkánovou pyramidou či chrámem Jaguára. Cestu po mayských významných místech zakončíme na břehu Karibského moře v městečku Tulum, kde se nachází jediné mayské chrámy umístěné na břehu moře. Poté odjezd do letoviska Playa de Carmen na Mayské riviéře. Ubytování.

shutterstock_97811387-den-12

13. den: VOLNÝ DEN

All inclusive. Odpočinek na pláži. Možnost fakultativního výletu koupání v zatopených jeskyních Cenotes.

shutterstock_79510015-den-13

14. den: VOLNÝ DEN

All inclusive. Odpočinek na pláži.

15. den: VOLNÝ DEN - ODLET

All inclusive. Odpočinek na pláži. V odpoledních hodinách transfer na letiště a odlet zpět do ČR s přestupem.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

V odpoledních hodinách přílet do Prahy.

 

Proč s námi?

 • Naše průvodkyně se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Mexika a na závěr zároveň relaxovali na překrásných plážích Karibského moře.
 

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Mexico City a Cancún – Praha s přestupem v Amsterdamu/ Paříži včetně poplatků
 • ubytování 14 nocí se snídaní v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 3x all inclusive v resortu na pobřeží
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • osobní audiosystém
 • služby česky/slovensky hovořícího a místního průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 490 Kč)
 • fakultativní výlet k zatopeným jeskyním Cenotes (cca 80 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Za tajuplnými starověkými civilizacemi Mayů a Aztéků. Na 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.


Mgr. Žaneta Fikejzová Kvapilová, průvodkyně zájezdu

Španělštinu studovala již na střední škole a nadšení pro tento jazyk ji dovedl až na Jihočeskou univerzitu do Českých Budějovic, kde vystudovala obor Učitelství pro 2. stupeň základních škol: český a španělský jazyk. Zde úspěšně složila státní zkoušky z českého a španělského jazyka a současně si doplňovala vzdělání v oboru cestovního ruchu. V roce 2011 složila mezinárodní zkoušky ze španělštiny na nejvyšší úrovni.

Její velký zájem o cestování a poznávání jiných kultur ji zavál do nejrůznějších zemích světa, kde se již deset let věnuje práci delegátky a průvodkyně. Kromě Španělska, Itálie, Thajska či Dominikánské republiky působila také dlouhou dobu v Mexiku, které se stalo její srdeční záležitostí.

Mayská historie ji naprosto uchvátila, a proto se mimo jiné začala specializovat ve svém studiu na Yukatánský poloostrov a památky v oblasti Chichén Itzá, Tulum a Coby.

„Je pro mne skutečnou ctí vás po cestě do jedné z nejbáječnějších zemí světa doprovázet.“

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele