Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Španělsko, Mar menor - bahenní lázně - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory na Maurcii na Mar Menor pro seniory v roce 2017. Využijte naší first – minute nabídky pro léto 2017 pro seniory 55 +. V Mar menóru si užijete prohřáté moře s pozvolným vstupem a večerní posezení na pláži. Oblast Mar Menor je vyhlášená klidným mořem a malou hloubkou. Prohlédněte si naše first minute nabídky na Maurcii na Mar Menor pro rok 2017 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

Mar Menor, San Pedro del Pinatar 55+
Bahenní lázně a koupání ve dvou moříchPřírodní bahenní lázně v letovisku San Pedro del Pinatar se nachází na březích španělského „Mrtvého moře“ – laguny Mar Menor a v těsné blízkosti moře Středozemního. Jsou jedinečným evropským centrem talasoterapie, která je uznávanou metodou využívající moře a jeho bohatství k léčení lidského těla.

Přímo pod širým nebem se tu můžete oddávat ozdravným kúrám, které využívají léčivé bahno laguny, na minerály bohaté vody ze salin či nenahraditelnou mořskou sůl. Užijete si zde také koupání a slunění na plážích Středozemního moře.

Na co se můžete na Mar Menor v letovisku San Pedro del Pinatar těšit?

Připravili jsme pro vás bohatý doprovodný program v hotelu Thalasia Costa de Murcia ****

Doprovodný program zájezdu v hotelu Thalasia 4*

  • koupání ve dvou mořích 
  • léčivé bahno v přírodních lázních laguny Mar Menor
  • pozvolný vstup do mělkých vod laguny Mar Menor, které jsou i v září příjemně teplé
  • komfortní ubytování v hotelu Thalasia Costa de Murcia 4*
  • neomezený vstup do vnitřní lázeňské zóny hotelu Thalasia 4* o rozloze 4 500m²
  • procházky v přírodní rezervaci Salinas de San Pedro pouhých 200 m od hotelu

Mar Menor – San Pedro del Pinatar 55+

mapa-02-01

Centrum talasoterapie – léčebný komplex přírodních bahenních lázní u laguny Mar Menor

Letovisko San Pedro del Pinatar, ležící na březích laguny Mar Menor, je vyhlášeným centrem talasoterapie, kde můžete na vlastní kůži vyzkoušet blahodárné léčivé účinky toho nejkvalitnějšího bahna laguny Mar Menor mořské vody a soli z jeho salin. To ocení zejména osoby s onemocněními pokožky, artritidou a revmatem.

Centrum se nachází přímo pod širým nebem a jeho klienti zde můžou dosyta a zcela zdarma využívat léčivých pokladů  tohoto španělského “Mrtvého moře”. Z našeho hotelu Thalasia Costa de Murcia 4* můžete využít několikrát denně bezplatnou dopravu, která vás do tohoto centra pohodlně přepraví během 3 minut.

Léčivé bahno

Specifické klimatologické podmínky, vysoký počet slunečních dní během roku a vysoká salinita vody umožňují ukládání léčivého bahna v laguně Mar Menor již po staletí.

Při terapeutických procedurách se bahno nanáší pomocí špachtle, nebo rukou přímo ze dna laguny. Pro začátek je vhodné vyzkoušet působení bahna na menší ploše těla po dobu několika minut. Pokud se neprojeví žádné vedlejší účinky, je možno délku schnutí bahna na těle postupně navyšovat, stejně tak i množství aplikovaného bahna. 

Talasoterapie – když moře léčí

Pro umocnění výsledků se při balneologických procedurách doporučuje kombinovat působení mořské vody, bahna, chaluh, minerálních solí i mořského klimatu. Talasoterapie je využívána především jako alternativní ozdravná terapie a stává se čím dál oblíbenější i jako metoda pro odbourávání stresu a omlazování těla. Dopřejte si během svého pobytu neomezené množství zábalů bahnem!

Teplá mořská voda v laguně Mar Menor

Koupel v teplé mořské vodě je základem celé terapie. Z mořské vody pronikají do těla přes pokožku cenné minerály, které ji oživují. Voda laguny Mar Menor, kterou najdete také v centru San Pedro del Pinatar, proslula svou vysokou salinitou. Tím se stává ideálním místem také pro váš ozdravný pobyt. 

Mořská sůl

Sůl z laguny Mar Menor je také skvělým kosmetickým pomocníkem pro vaši pokožku. Dopřejte si během vašeho odpočinku přírodní peeling mořskou solí, která odstraní odumřelé buňky, otevře kožní póry a zbaví je toxinů. Pokožka je díky této terapii prokrvená a znatelně jemnější.


O mořské laguně Mar Menor

Největší přírodní bazén v Evropě nebo velký rybník. Přízviska, která Mar Menor provázejí všemi turistickými průvodci po Španělsku, nemohou být trefnější. Moře zde totiž dosahuje maximální hloubky pouhých sedmi metrů a od Středozemního moře je odděleno úzkým pásem písčité pevniny, zvaným rukáv.

Oblast laguny Mar Menor je chráněným územím, které se pyšní teplými léty, mírnou zimou. Prší tu jen velmi málo. Díky vysoké koncentraci soli, malé hloubce vody a celoročně slunečnému počasí (3000 hodin slunečního svitu za rok), je zde voda přibližně o 5 °C teplejší než ve Středozemním moři. Koupat se zde dá až do listopadu.

Milovníci historie zajisté ocení i blízkost starobylých měst jako je Cartagena nebo Murcia. Jejich památky, malebné uličky a náměstí okouzlují návštěvníky svou typicky španělskou náladou, které nelze odolat.

Poslechněte si povídání o Mar Menoru na rádiu Blaník

  • „Hráz“ mezi Středozemním mořem a Mar Menor je dlouhá přibližně 24 kilometrů a dosahuje šířky od 200 do 1 500 metrů.
  • Prokázané léčebné účinky vody a bahna z laguny Mar Menor zajistily tomuto „Malému moři“ přezdívku Mrtvé moře Evropy
  • Slunečných je zde 315 dnů v roce, roční průměrná teplota je kolem 18 °C a i v létě, kdy teplota dosahuje hodnot kolem 30 °C, zde fouká příjemný větřík.

Počasí v Murcii, laguna Mar Menor

Mar Menor – průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Screenshot 2015-07-13 16.44.54


Delfín travel je oficiálním partnerem španělské vlády pro program Europe Senior Tourism.

logo EST Horizontal Logo Ministerio SEGITTUR TUESPAÑA-1

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
29. 8. – 8. 9. 2017 11 dní / 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Thalasia Costa de Murcia 4* poslední 2 místa 19 490 KčVíce info
8. 9. – 18. 9. 2017 11 dní / 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Thalasia Costa de Murcia 4* posledních 6 míst 18 990 KčVíce info
11. 9. – 21. 9. 2017 11 dní / 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Lodomar SPA & Talasoterapia 4* vyprodáno22 490 KčVíce info
18. 9. – 28. 9. 2017 11 dní / 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Thalasia Costa de Murcia 4* vyprodáno17 990 KčVíce info
27. 9. – 4. 10. 2017 8 dní / 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Lodomar SPA & Talasoterapia 4* vyprodáno18 990 KčVíce info

Hotel v letovisku Mar Menor, letovisko La Manga

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od
31. 8. – 11. 9. 2017 12 dní / 11 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky poslední 1 místo 20 590 Kč
1. 10. – 11. 10. 2017 11 dní / 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky poslední 4 místa 16 990 Kč
4. 10. – 11. 10. 2017 8 dní / 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky 13 990 Kč
11. 10. – 26. 10. 2017 16 dní / 15 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky 18 490 Kč

Kompletní ceník

Další zájezdy

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Zobrazit více informací

Mar Menor, La MangaŠpanělsko

Bahenní lázně pod širým nebem

Laguna Mar Menor je nazývána španělským „Mrtvým mořem“. Jeho proslulé léčivé bahno a velmi slaná voda mají blahodárný vliv na lidské zdraví.

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa de la LuzŠpanělsko

Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus

Oceán si prozpěvuje ve všech tóninách a rytmech a ovzduší je provoněné pásy borovic. V zátoce místní sbírají mušle. Costa de la Luz neboli Pobřeží světla jsou krásné a neuvěřitelně dlouhé pláže odkud kdysi vyplul Kryštof Kolumbus za svým snem.

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.

Zobrazit více informací

AlbánieLetovisko Durrës

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

MadeiraPortugalsko

Ostrovní zahrada na vlnách Atlantiku

Ostrov květin Madeira, perla Atlantiku, zelený ráj. Máte-li rádi aktivní dovolenou, vydejte se na Madeiru a vrátíte se s nezapomenutelnými zážitky.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa de AlmeríaŠpanělsko

Zrcadlo moře

Klidná přímořská letoviska na pobřeží Středozemního moře i poklidné rybářské vesničky téměř nedotčené cestovním ruchem – takové je pobřeží Andalusie, nazývané Costa de Almería.

Zobrazit více informací