na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Španělsko, Mar Menor 55+
Bahenní lázně pod širým nebem


Strávit celou svou dovolenou zabaleni od hlavy až k patě v bahně? Pro mnohé jistě kuriózní představa, avšak pro znalce blahodárného působení léčivého bahna jeden z hlavních důvodů, proč navštívit právě oblast Mar Menor.

Jedinečné účinky pro vaše tělo nepřináší ale jen léčivé bahno a slaná mořská laguna. Je to také místní vzduch bez pylů, s vysokým obsahem kyslíku a brómu, což má pozitivní účinky zejména pro astmatiky a alergiky.

Talasoterapie

Talasoterapie je metoda spočívající ve využití mořské vody, klimatu, řas, bahna a minerálních solí k léčbě, regeneraci a relaxaci organismu. Je jednou z nejúčinnějších metod užívaných k omlazení duše i těla a k odbourávání stresu.

Oblast Costa Cálida je velmi bohatá na výskyt vysoce léčivého bahna, která jsou ideální volbou pro léčbu různých neduhů. Zejména nemocí pohybového aparátu (artritida, revma, poúrazové stavy, atp.), onemocnění kůže (lupénka, ekzémy, akné, atp.) a respiračních nemocí.

Centra talasoterapie, kterých je v oblasti bezpočet, nabízí prvotřídní léčebné programy a procedury s využitím onoho zázračného bahna, které je zdarma k dispozici právě v různých místech laguny Mar Menor.

Díky speciálním klimatologickým podmínkám, velkému počtu slunečních hodin během celého roku a vysoké salinitě vody se bahno v laguně tvoří již odpradávna. K léčebným kúrám ho využívali již staří Římané.

Samotná terapie pak spočívá v různých lázeňských technikách, mezi které patří hydroterapie, tlakové sprchy, podmořské masáže, zábaly z mořských řas, inhalace mořského vzduchu nebo používání léčebného bahna. Kromě léčby kůže a pohybového aparátu je talasoterapie účinná i při léčbě poruch krevního oběhu, stresu, vyčerpání a únavy.

Potřebujete-li dobít energii a zrelaxovat se, pak je destinace Mar Menor tím pravým cílem pro Vaši dovolenou!

Teplá mořská voda

MM3
Koupel v teplé mořské vodě je základem celé terapie, kdy vám z mořské vody pronikají do těla přes pokožku cenné minerály, oživující vaši pokožku. Zejména voda laguny Mar Menor, jež je proslulá svou vysokou salinitou, je ideálním místem pro odpočinek a díky své malé hloubce a klidné hladině je velmi vhodná zejména pro starší generace.

Maximální hloubka vody zde dosahuje pouhých 7 m a vstup do vody je velmi pozvolný. Další nesmírnou výhodou této laguny je kromě její celoročně teplé vodě také pocit nadnášení, který cítíte zejména díky vysokému obsahu soli.

Léčivé bahno


Speciální klimatologické podmínky laguny Mar Menor v kombinaci s velkým počtem slunečních dní během roku a vysokou salinitou jsou prvotním důvodem, proč se v severním cípu této laguny po staletí ukládaly bahenní sedimenty vhodné především pro terapeutické účely.

Poslední studie Univerzity v Murcii dokazují, že jsou tyto sedimenty bohaté na vysoký obsah kationtů, vápníku, magnezia, draslíku, fluoru, aniontů, chloridů a síranů, a to v daleko vyšší míře, než je běžné ve vodách s obdobnou salinitou.

Bahno se nanáší pomocí špachtle nebo rukou přímo ze dna laguny. Pro začátek je vhodné vyzkoušet působení bahna na menší ploše těla po dobu několika desítek minut, max. hodiny. Pokud se po prvním nanesení neprojeví žádné vedlejší účinky, je možno délku schnutí bahna na těle postupně navyšovat, stejně tak i postupně navyšovat tloušťku vrstvy. Bahno je vhodné nanášet zejména během slunečného a teplého počasí, kdy nanesená vrstva dobře a rychle schne. Mezi jednotlivými aplikacemi je třeba bahno omýt slanou vodou laguny a proces opakovat.

Mořská sůl


Vody v oblasti laguny Mar Menor jsou také velmi bohaté na vysoké množství mořské soli, která je skvělým kosmetickým pomocníkem pro vaše tělo. Díky soli je pokožka jemnější, krásnější a zdravější.

Vyzkoušejte během vašeho odpočinku také přírodního peelingu těla mořskou solí, který odstraní odumřelé buňky, otevře kožní póry a zbaví je toxinů. Pokožka je díky této terapii hladší a jemnější.

Jaké nemoci jde léčit v mořských lázních hotelu Thalasia 4*?

Mořské léčebné lázně hotelu Thalasia Costa de Murcia 4* se specializují na léčbu širokého spektra nemocí pohybového aparátu a na léčbu onemocnění kůže. Podívejte se na naše video s MUDr. PhDr. Carlou Morer Liñan, uznávanou specialistkou na hydroterapii a talasoterapii ze Španělska, která vám představí základní principy této léčby.