na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Španělsko, Mallorca 55+
Podzimní prázdniny na sluncem zalitém ostrově


Sluncem zalitých 300 dnů v roce a podmanivá atmosféra….To je Mallorca, největší a nejtemperamentnější z Baleárských ostrovů. Těšit se můžete na romantické písečné pláže s křišťálovou vodou, strmé skalní útesy, malebná horská městečka nebo majestátní pohoří Serra de Tramuntana. Vezměte rodinu, děti a vydejte se na letošní podzimní prázdniny na slunnou Mallorcu. Nyní se zvýhodněnou cenou pro děti.

Mallorca je v kteroukoliv roční dobu místem stvořeným pro prožití dokonalé dovolené naplněné objevováním, odpočinkem a zážitky.

Na co se můžete na Mallorce těšit?

 • nádherné pláže a zátoky s křišťálovým mořem
 • bohatou historii 
 • malebné vesničky a přístavy s úchvatnou atmosférou
 • místa, na kterých zanechaly své stopy slavné osobnosti

Mallorca 55+

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů, které patří Španělsku. Říká se o něm, že je to ostrov tisíce podob. Azurové moře, romantické zálivy, příjemné středomořské klima a překrásná historie jsou toho jen důkazem.  

Mallorca je plná skvělých pláží s křišťálovou vodou, které přímo vybízejí k odpočinku. Mezi nejkrásnější patří například pláž Cala del Moro nebo Es Trenc na východě tohoto kouzelného ostrova.

Mallorca byla v minulosti dobývána a obývána mnoha národy, proto se zde dochovalo velké množství historických památek, které připomínají jejich působení. Za pozornost rozhodně stojí hlavní město Palma de Mallorca. Dominantou města je gotická katedrála La Seu, která se stavěla 300 let a patří k nejimpozantnějším církevním stavbám v Evropě. Hrad Castell de Bellver ležící nad městem nabízí jedinečný výhled na toto  krásné staré město a okouzlující přístav.

 Dalším místem, které jednoznačně stojí za návštěvu jsou Dračské jeskyně (Cuevas del Drach). Je to jedno z nejoblíbenějších míst východního pobřeží Mallorcy. Uvnitř jeskyní jsou k vidění úžasné krápníkové útvary a podzemní síně vytvořené samotnou přírodou. Pohádkovou atmosféru dokresluje úchvatné nasvícení a živé vystoupení hudebníků, kteří hrají na člunech plujících po jezerní hladině.

Ve městě Manacor máte jedinečnou příležitost navštívit "Perlas Majorica", továrnu na výrobu umělých perel. Perly z Mallorcy jsou vyhlášené a zdobí se jimi dámy po celém světě. I to je důvodem, proč je Mallorca občas přezdívána "Perla středomoří". 

Gastronomie na Mallorce je díky Baleárské kuchyni rozmanitá a samozřejmě i chutná. Tvoří ji především mořské plody, ryby a zelenina. Oblíbené je také vepřové maso, králíci a šneci.

Specialitou mallorské kuchyně jsou tzv. tapas, jednohubky, malé chuťovky, které se jedí před jídlem nebo k vínu a pivu. Rybí polévka (sopa de peix) nebo v horkém létě příjemně osvěžující studená polévka gazpacho s rajčaty, paprikami, okurkami a cibulí. Na zeleninovém guláši tumbet z rajčat, lilků, cibule a brambor si mohou pochutnat také vegetariáni. Místními nápoji jsou bylinné likéry, aperitiv hierbas, ovocné likéry chupito nebo typická málo alkoholická sangria. V nabídce jsou samozřejmě také vynikající španělská značková vína. Mallorca je rájem labužníků a žádné z nabízených pochoutek nelze odolat.

Počasí na Mallorce

 • Pro Mallorcu je charakteristické příjemné středomořské klima 
 • V letních měsících dosahuje průměrná teplota vzduchu k 30°C, v září se teploty pohybují okolo 28 °C
 • Průměrný počet slunečních dní v roce: 300
 • V letních měsících má moře omývající pobřeží ostrova až 27 °C, v září dosahuje teplota vody až k 25 °C a v říjnu má krásných 23 °C
 • bez PCR testu
 • bez karantény
 • garance vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Další zájezdy

Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


IschiaItálie

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.


Lázně PiešťanySlovensko

Lovecký zámeček LužecČeská republika

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.