na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Malajsie a Singapur 55+
Fascinující cesta srdcem jihovýchodní Asie
Exotický zájezd


Malajsie a Singapur by se daly považovat za země tvořící středobod kultur a náboženství tohoto regionu, které zde zanechala jeho bohatá koloniální minulost.

Náš poznávací zájezd do Malajsie a Singapuru vám představí skvosty zdejší koloniální architektury kontrastující s fantazijní velkolepostí superměst, kterými bezesporu Singapur a Kuala Lumpur jsou. Ponoříte se do historie, poznáte zdejší nejvýznamnější svatyně, ochutnáte neuvěřitelný gastronomický mix a necháte se unést krásou ostrovů Penang a Langkawi. Poslední 4 dny poznávacího zájezdu budou patřit odpočinku na krásné písečné pláží 4* resortu.

Termíny a ceny zájezdu do Malajsie a Singapuru

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
22. 11. – 7. 12. 202113 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
63 990 KčRezervovat
2. 2. – 17. 2. 202213 nocí 16 dnísnídaněletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
63 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Chystali jsme se Vám i bez zaslaného dotazníku napsat a poděkovat za krásně strávenou dovolenou. Obzvlášť si ceníme přístupu, obětavosti, trpělivosti a znalostí našeho průvodce Luboše Vacka. Opravdu nám poskytl nepřetržitý servis a díky jeho vstřícnosti jsme měli možnost vidět více, ochutnat více….Shodli jsme se, že bylo příjemné rozložení zájezdu - poznání, ale i vícedenní odpočinek na závěr. Také bylo příjemné, že od ubytování to nebylo daleko do centra dění. Také oceňujeme volbu letů a jejich návaznosti. Nebo při návratu z pobytové části do Kuala Lumpuru bezvadně vyplněný čas do odletu domů (servis se zavazadly – žádný stres). Není to naše první cesta s Vaší cestovní kanceláří a věříme, že ani poslední.Děkujeme a přejeme hodně spokojených cestovatelů.
- Malajsie a Singapur, termín: 3. 2. - 18. 2. 2020

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Malajsii a Singapuru

 • moderní velkoměsta Singapur a Kuala Lumpur
 • koloniální architekturu a pestrý kulturní mix každodenního života
 • svatyně mnoha náboženských směrů
 • osvěžující čajovníkové plantáže v Cameron Highlands
 • ostrov Penang a relax na ostrově Langkawi

Program zájezdu

1. den: ODLET z PRAHY

Sraz 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet letadlem společnosti Qatar Airways do Singapuru s přestupem v Dauhá. 

2. den: PŘÍLET do SINGAPURU

Přílet do Singapuru v odpoledních hodinách. Transfer do hotelu a ubytování. Individuální program s možností společné procházky po okolí v podvečerních hodinách (závisí na reálné době příletu do Singapuru a počasí).

3. den: SINGAPUR

Po snídani se vydáte na prohlídku Singapuru, která začne projížďkou po centrální části města, někdejší Koloniální čtvrti. Během ní uvidíte Singapurský kriketový klub, parlament a Národní galerii. První zastávkou vaší cesty bude ikonická socha Merliona s působivým výhledem na zátoku Marina Bay. Vaše vyjížďka bude dále pokračovat kolem taoistického chrámu Hock Keng Temple, do Čínské čtvrti „Malé Indie“, kde budete moci nasát exotickou asijskou atmosféru.

Poslední zastávkou dne bude futuristická botanická zahrada „Gardens by the Bay“ se superstromy, které propojuje vyhlídková lávka. Součástí zahrady jsou také tropické skleníky. V odpoledních hodinách možnost fakultativního výletu na zábavní ostrov Sentosa. Ubytování v Singapuru.

4. den: SINGAPUR a peranakanská kultura, Botanická zahrada (UNESCO)

Ráno se vydáte na výlet za historií unikátní peranakanské kultury do čtvrtí Joo Chiat a Katong. Slovem “peranakan” jsou označováni původní obyvatelé Číny, kteří se přistěhovali do Malajsie a během let stvořili svébytnou kulturu i vyhlášenou gastronomii. Proto se společně podíváte i do zahrady koření „Spice Garden“, kde nahlédnete pod pokličku peranakanské kuchyně, která nápaditě spojuje všemožné druhy bylin a koření.

Dále vás čeká prohlídka peranakanské architektury. Projdete se po starých barevných obchůdcích a uvidíte typické terasovité domy s ozdobnými fasádami. Na závěr dne si užijete jednu z nejnavštěvovanějších botanických zahrad na světě (UNESCO). Ubytování v Singapuru.

5. den: MELAKA (UNESCO), řeka MELAKA

Po snídani opustíte Singapur a vydáte se do hlavního města Malajsie – Kuala Lumpuru. Po cestě se zastavíte v koloniálním městě Melaka, které je obdivovanou historickou perlou Malajsie (UNESCO). Navštívíte zříceninu kostela sv. Pavla, projdete po Jonker Street – někdejším obchodním srdci města, kolem historické radnice až k pevnosti Santiago.

Poté následuje projižďka po řece Melaka. Ta byla využívána Brity, Holanďany či Portugalci k obchodování a kolonizaci regionu. Během plavby uvidíte typickou malajsijsou vesničku Morten. Ubytování v Kuala Lumpuru.

6. den: KUALA LUMPUR

Během dopoledne se vydáte na prohlídku pulzující metropole Kuala Lumpuru. Navštívíte Národní památník i jednu z nejznámějších a zároveň největší cínárnu na světě. Poté již budete pokračovat kolem Královského paláce Istana Negara k Náměstí Nezávislosti. Podíváte se na palác Sultan Abdul Samad, Národní galerii umění a Národní mešitu Masjid Negara.

Vaše cesta povede dál k mrakodrapům Petronas Tower, které byly v letech 1998 – 2004 nejvyššími budovami světa. Den zakončíte exkurzí v textilní dílně specializující se na tradiční batiku. Odpoledne osobní volno a příležitost k nakupování v slavné kupecké oblasti Bukit Bintang. Večer možnost se fakulatitivně zúčastnit tradiční malajsijské večeře. Ubytování v Kuala Lumpuru.

7. den: Čajovníkové plantáže v CAMERON HIGHLANDS a svatyně BATU CAVES

Dopoledne opustíte Kuala Lumpur a vydáte se k čajovníkovým plantážím v hornaté oblasti Cameron Highlands. Po cestě si uděláte zastávku u nejvýznamnější hinduistické svatyně v Malajsii, Batu Caves.

Následovat bude prohlídka čajovníkových plantáží, kterou začnete na vyhlášené plantáži BOH či Bharat. Zdejší čaje se dají koupit pouze v Malajsii a jsou tak velmi atraktivním suvenýrem. V prohlídce budete pokračovat exkurzí v továrně na zpracování čaje. Poslední zastávka bude patřit návštěvě motýlí a jahodové farmy. Ubytování v Cameron Highlands.

8. den: Města IPOH a KUALA KANGSAR

Ráno bude vaše cesta pokračovat z Cameron Highlands na ostrov Penang se zastávkou v koloniálním městě Ipoh a městečku Kuala Kangsar. Ipoh je třetí největší město Malajsie přezdívané město milionářů. Procházku začnete na východní straně města, poté navštívíte muzeum Han Chin Pet Soon. Zde se dozvíte o procesu těžby cínu v raných dobách, ale také o velmi temných stránkách klubu cínových horníků.

Dále se přesunete do sultánského města Kuala Kangsar, kde si prohlédnete jednu z nejhezčích mešit v celé Malajsii, Ubudiah. Pokračovat budete kolem sultánských paláců Istana Iskandariah a Istana Kenangan až k nejstarší kaučukovníkové plantáži v Malajsii. Na závěr vás čeká návštěva v keramické dílně vyrábějící tradiční džbány a karafy. Ubytování na ostrově Penang.

9. den: Ostrov PENANG a chrámový komplex KEK LOK SI

Osmý den zájezdu vás čeká celodenní objevování ostrova Penang, kdysi nazývaného “Perla Orientu“. Prohlídku začnete u přístavu Chew Jetty, odkud se vydáte kolem pevnosti Cornwallis, luxusního koloniálního hotelu Eastern Oriental až k rezidenci čínského miliardáře Cheong Fatt Tze. Poté projdete čínskou a indickou čtvrtí ke klanovému domu Khoo Kongsi.

Dále vás čeká cesta lanovkou k největšímu malajsijskému chrámovému komplexu Kek Lok Si. Po zastávce na trhu Chowrasta Bazaar si odpočinete na pláži v letovisku Batu Ferringhi. Ubytování na ostrově Penang.

10. den: OSTROV LANGKAWI

Odjezd trajektem z Penangu na ostrov Langkawi. Ubytování ve 4* resortu na pláži.

11. - 14. den: OSTROV LANGKAWI

Volné dny vhodné pro odpočinek na pláži a koupání. Možnost fakultativních výletů.

15. den: ODLET z LANGKAWI

Odlet z Langkawi do Prahy s přestupem v Dauhá.

16. den: PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy. 

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali to nejlepší ze Singapuru a Malajsie a zároveň relaxovali.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Singapur a Langkawi – Praha s přestupem v Dauhá
 • ubytování 13 nocí se snídaní v 4* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • plavba trajektem ostrov Penang – ostrov Langkawi
 • výlety a vstupy dle programu
 • 1x typický oběd
 • plavba lodičkou po řece Melaka
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 14 590 Kč
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
 • povinná pobytová taxa cca 10 MYR/ pokoj/ noc splatná na místě*
 • povinné vstupné na ostrovy Penang a Langkawi cca 3 MYR/pokoj/noc splatné na místě*
 • povinnou odletovou taxu z Malajsie ve výši 20 MYR/ os. v economy class (150 MYR/ os. v business class)

*výše pobytové taxy a vstupného se může v roce 2020 změnit. Na ostrovech Penang a Langkawi se hradí pobytová taxa i vstupné dohromady. 1 MYR =  cca 5,50 Kč.

Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!


Lubomír Vacek – průvodce zájezdu
termín: 3.2. – 18.2.2020

Po absolvování oboru religionistika na FF UK pokračoval oborem Asijská studia se specializací na jihovýchodní Asii. Přestože procestoval relativně velký kus světa, již dávno zjistil, že jeho srdce náleží Asii. Fascinujícímu kontinentu s úžasnými lidmi, pestrou přírodou a nesmírně zajímavou kulturou.

„Malajsie je pro mě srdeční záležitost a pravidelně se sem už mnoho let vracím – jedná se o nádhernou destinaci s bohatou historií a unikátním mixem různorodých kultur, jež spolu víceméně bez problémů fungují v jednom fascinujícím celku. Je toho spousta, proč sem má smysl jezdit, ale kdyby pro nic jiného, tak kvůli místní skvělé kuchyni, která odráží pestrost země samotné.“

Jitka Herzánová – průvodce zájezdu
termín: 21.2. – 7.3.2020

Jitku odmalička fascinovalo cestování a poznávání nových věcí, kultur i lidí. Po jazykově zaměřeném gymnáziu vystudovala tvůrčí psaní a publicistiku, díky čemuž velmi ráda poslouchá i vypraví příběhy. Záhy po dostudování ji plně pohltilo cestování.
S Jitkou se můžete potkat na zájezdu Malajsie a Singapur. A jak sama říká:

„Asii vnímám jako místo, kam se budu vždy ráda vracet. A pokaždé objevím něco nového. Konkrétně Malajsie pro mne znamená úžasnou směsici barev, vůní a chutí. Ve větších městech jsem vždy ohromena bohatou kulturou a architekturou. A samozřejmě nesmím ve svém výčtu důvodů, proč Malajsii navštívit, opomenout lahodnou a díky pestré historii také vskutku rozličnou kuchyni.“

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele