na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Dovolená 55+, Kuba - first minute

Termíny 2020
Kuba 55+
To nejlepší z „ostrova svobody“

Exotický zájezd


Zažijte Kubu a s ní vše, co tato neobyčejná země nabízí. Poznejte její tradice, kulturu i minulost, která je všudypřítomná a stále jako by se zdráhala odejít.

Kromě svérázných koloniálních městeček budete obdivovat také nádhernou přírodu údolí Viñales a bělostné pláže Karibiku či Atlantského oceánu. Projedete si Havanu ve starých „Amerikách“ a ochutnáte poctivé daiquiri v oblíbeném baru papá Hemingwaye.

Samozřejmě nebude chybět ani odpočinek v komfortním resortu s all inclusive programem, kde své putování Kubou zakončíte.

Termíny a ceny zájezdu Kuba – To nejlepší z „ostrova svobody“

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
19. 11. – 6. 12. 2019 16 nocí 18 dní snídaně letecky vyprodáno69 990 KčRezervovat
25. 1. – 11. 2. 2020 16 nocí 18 dní snídaně letecky Posledních 6 míst
záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.10.2019)
69 990 KčRezervovat
16. 2. – 4. 3. 2020 16 nocí 18 dní snídaně letecky
záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.10.2019)
69 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Ve dnech 07. až 24.01.2019 jsme s Vámi uskutečnili poznávací zájezd na Kubu. Chtěl bych Vám s manželkou poděkovat za opravdu skvělou možnost poznat Kubu a to zemi, jakou opravu je. Zvláště hodnotíme zdařile postavený program cestování po Kubě, volby ubytování a především naprosto profesionální výkon průvodkyně paní Štěpánky Pařízkové, který ve spojení s kubánským průvodcem a řidičem neměl chybu. Ani naprosto nevhodné chování několika účastníků, kteří si pravděpodobně spletli cíl svého putování, nemohlo narušit pohodu průvodkyni i ostatním cestovatelům. Zájezd většinu účastníků zcela jistě uspokojil.
My jsme s Vaší CK cestovali již vícekrát a musíme jen poděkovat Vám i celému kolektivu Vaší CK za vždy perfektní zážitky, které jsme s Vámi zažili a vždy perfektní průvodcovské služby. Rádi s Vámi budeme cestovat i v časech budoucích. Ještě jednou děkujeme a přejeme Vám i Vaší CK hodně dalších zdařilých cest, tak jako bylo poznávání Kuby.
- Kuba, termín: podzim 2018

Na co se můžete těšit na Kubě

 • autentická atmosféra země
 • jízda ve starých “Amerikách” v Havaně
 • stará koloniální centra měst zapsaná v UNESCO
 • návštěva tradiční fabriky na výrobu vyhlášených doutníků
 • krásná příroda údolí Viñales chráněná UNESCO
 • pohádkové koupání a odpočinek v all inclusive resortu na pláži

Program zájezdu

1. den – ODLET PRAHA - HAVANA

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem se společností Air France do hlavního města Kuby – Havany. Přílet na Kubu v pozdních večerních hodinách, transfer do hotelu.
Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.

2. den – STARÁ HAVANA (UNESCO)

Váš první den na Kubě a bližší seznámení s hlavním městem tohoto ostrova. Stará koloniální Havana s honosnými domy, koloniálními paláci i polorozpadlými vilkami, které dávají Havaně tu pravou tvář. Poznáte nejvýznamnější památky staré Havany a možná právě zde ochutnáte váš první drink – slavné daiquiri v baru Floridita, kde si ho dopřával i papá Hemingway. Vydáte se po stopách tohoto slavného spisovatele – navštívíte např. hotel Ambos Mundos, ve kterém Hemingway během svého pobytu pobýval, nebo si dáte drink v jeho oblíbené a proslulé Bodeguitě del Medio. Na závěr váš čeká návštěva muzea slavného rumu Havana, kde budete mít příležitost tento kubánský rum ochutnat.
Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.

3. den – PINAR DEL RÍO, ÚDOLÍ VIÑALES (UNESCO)

Po snídani odjezd do západní části ostrova, která je známá pěstováním jednoho z nejlepších tabáků na světě. Zastávka ve fabrice, kde názorně uvidíte, jak slavný kubánský doutník vzniká. Cestou do údolí Viñales, oblasti pěstování tabáku a chráněnou oblastí UNESCO, navštívíte orchideárium a místní farmu na pěstování tabáku. V průběhu dne zastávka na oběd (zdarma v rámci programu).
Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.

4. den – HAVANA VE STARÝCH „AMERIKÁCH“

Dnes poznáte Havanu z trochu jiného pohledu – čeká vás návrat do 50. let 20. století a projížďka v tzv. starých Amerikách, kdy uvidíte např. Náměstí revoluce, mafiánský hotel Nacional, proslulý Malecón, Kapitol, pevnost El Moro a jiné.
Hotel 3* / 4* v Havaně se snídaní.

5. den – KROKODÝLÍ FARMA, ZÁTOKA SVINÍ

Po snídani opustíte Havanu a vydáte se směrem na východ ostrova k Zátoce sviní, kde se poprvé vykoupete v Karibiku. Cestou vás čeká zastávka u krokodýlí farmy a jeskyně Cueva de los Peces, kde si budete moci pořídit krásné fotografie.
Hotel 3* / 4 v oblasti Cienfuegos s all inclusive.

6. den – CIENFUEGOS (UNESCO), TRINIDAD (UNESCO)

Návštěva města Cienfuegos, kterému se nazývá „perla jihu“ nebo „kubánská Paříž“. Nejelegantnější a nejčistší město Kuby leží u jedné z nejlepších přírodních zátok Karibiku. Navštívíte zde historické centrum, pobřežní promenádu Malecón, výstavní paláce a jednu z největších botanických zahrad Karibiku.
Přesun autobusem do Trinidadu, nejkrásnějšího kubánského koloniálního města, které zbohatlo zejména díky cukrovarnictví. Městu se často přezdívá „kubánský Český Krumlov“ – po jeho návštěvě poznáte proč.
Hotel 3* / 4* v oblasti Trinidad s all inclusive – hotel přímo u pláže.

7. a 8. den – TRINIDAD - VOLNÝ DEN

Volné dny, abyste si dosyta užili all inclusive v hotelu přímo u Karibiku.

Pro zájemce možnost dopoledního FAKULTATIVNÍHO VÝLETU:

Cesta vlakem do Valle de Ingenios (památka UNESCO) – údolí cukrovarů a cukrových plantáží, po stopách známé rodiny Iznaga. Návštěva stejnojmenné strážní věže Iznaga, a zejména také projížďka vlakem s místními, bude jistě neopakovatelným zážitkem.

9. den – CAMAGÜEY (UNESCO)

Vaše cesta pokračuje dál na východ ostrova, do třetího největšího města Kuby Camagüey. Jeho koloniální architektura je naprosto odlišná od ostatních koloniálních měst nejen zde na Kubě. Město vás okouzlí svou spletí úzkých křivolakých uliček, jež sloužila jako obrana proti pirátům. Camagüey je poměrně rozlehlé, proto si ho projedete na tzv. bici-taxi.
Hotel 3* se snídaní v oblasti Camagüey.

10. den - BAYAMO

Po snídaní přejezd do jedné z nejvýchodnějších částí ostrova. Dnešním cílem bude Santiago de Cuba, ale cestou se ještě zastavíte v městečku Bayamo, kde vznikla kubánská hymna a které je spjato s kubánskou revolucí. Město, kde Fidel Castro pronesl svůj poslední projev před předáním moci svému bratrovi Raúlovi. Před konečným cílem v Santiago de Cuba vás ještě čeká zastávka u kostela El Cobre – kostel, jež je zasvěcen Panně Marii del Cobre – patronce ostrova.
Hotel 3* se snídaní v oblasti Santiago de Cuba.

11. den – SANTIAGO DE CUBA

Dnes vás čeká návštěva původního hlavního města Kuby, Santiago de Cuba – města revoluce Fidela Castra. Na první pohled je zde znát ostrý kontrast “bohatého západu“ a “chudého východu“. Navštívíte historické centrum města a hlavní náměstí, kde Fidel vyhlásil vítězství revoluce, kasárny Moncada (organizovaný útok Fidela 26.7. 1953), pevnost El Morro nebo hřbitov Infigenia, kde jsou pochováni jak José Martí, tak i Fidel Castro.
Hotel 3* se snídaní v oblasti Santiago de Cuba.

12. den – SANCTI SPÍRITUS

Váš program se pomalu chýlí ke konci, a tak vás čeká dlouhý transfer směrem k Varaderu. Cestou zastávka na oběd, cílový bod tohoto dne je městečko Sancti Spíritus, jedno z prvních sedmi založených měst na Kubě.
Hotel 3* s polopenzí v oblasti Sancti Spíritus.

13. den – SANCTI SPÍRITUS, SANTA CLARA

Ve městě Sancti Spíritus vás čeká obdobná atmosféra, jakou jste již zažili v koloniálním městečku Trinidad, avšak bez davů turistů a fotek chtivých nadšenců. Navštívíte staré koloniální centrum, nejstarší most na ostrově přes řeku Yayabo nebo hlavní nákupní promenádu s bohatými paláci. Přejezd do města spjatého s „Che“ Guevarou – Santa Clara a návštěva mauzoela Che Guevary. Poté vás již čeká přesun do vašeho cílového bodu celého programu – do letoviska Varadero.
Hotel 4* all inclusive ve Varadero.

14. - 16. den – VARADERO – VOLNÝ DEN

Zasloužený odpočinek a relax na krásných plážích Atlantského oceánu, ve 4* hotelu s all inclusive přímo na pláži. Pro náročnější klienty možnost objednání 5* hotelu ve Varaderu (za příplatek).

17. den – ODLET

Transfer do Havany a odlet s přestupem do Prahy (váš průvodce vás doprovází i při zpáteční cestě).

18. den - PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy v odpoledních hodinách.

 

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Kuby a na závěr vašeho pobytu odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Havana – Praha
  (s přestupem v Paříži nebo Amsterdamu) s leteckou společností Air France / KLM
 • ubytování 16 nocí v hotelu 3*/4* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
  (vč. pobytové části – 4* hotel)
 • stravování dle níže uvedeného programu (snídaně / polopenze / all inclusive)
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu 
 • služby českého průvodce během celého zájezdu (doprovod již z Prahy)

Navíc k ceně zájezdu ZDARMA:

 • vstupy dle uvedeného programu
 • oběd v rámci programu
  3. a 12. dne
 • all inclusive stravování
  u vybraných dní zájezdů
 • 1x drink v baru v Havaně

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • příplatek za 5* hotel ve Varaderu vč. all inclusive (8 990,- Kč)
 • zajištění vstupních víz *
 • fakultativní výlety a vstupy během fakultativních výletů
 • vstupy do objektů nad rámec uvedeného programu
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu

* Bližší informace k vyřízení vstupních víz na Kubu naleznete zde.

Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 14.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací