na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Krásy a kultura ostrova Bali
Putování ostrovem bohů
Exotický zájezd


Indonésie, Bali…už jen sama tato jména voní exotikou. Indonésie je největší souostroví světa a každý z ostrovů má svou osobitou tvář a odlišný ráz. I v této pestrosti je ostrov Bali unikátní pro svou jedinečnou kulturu, se kterou se nikde jinde na světě nesetkáte. Je to ostrov četných bohů a bůžků, živých tanců a neopakovatelné pohodové atmosféry. Je přímo nabitý pozitivní energií, kterou načerpáte i v prostředí krásné tropické přírody – strmých vulkánů, životem kypící džungle, rýžových políček či zahrad s ovocem a kořením.

Pověstnou třešničku na dortu pak představuje úžasné jídlo, usměvaví lidé, či perfektně fungující infrastruktura. To vše a mnohem více je Bali – Ostrov bohů a tisíců chrámů.

Termíny a ceny zájezdu Bali – Ostrov bohů a tisíce chrámů

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
12. 10. – 27. 10. 202113 nocí 16 dnísnídaně
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
54 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Zážitek z nádherného ostrova plného tisíců chrámů, milých a vstřícných balijců byl umocněn erudovaností našeho českého průvodce Patrika, který s lehkostí a úsměvem řešil vše, co bylo třeba a byť by se náhodou vyskytly nějaké problémy, tak my jsme nic nevěděli a nepoznali. Patrik svou empatičností a vstřícností z nás také dokázal vytvořit úžasnou partu lidí. Ovšem nemůžeme zapomenout ani na balijského průvodce Igede, který svou „roztomilostí“ byl schopen rozesmávat celý autobus a nejen to, spolu s Patrikem byli připraveni odpovídat na nesčetné otázky týkající se života na tomto ostrově.I když jsme procestovali mnoho zemí, zůstane tato cesta jako nezapomenutelná vzpomínka nejen na krásný ostrov, ale také na nás všechny včetně milých průvodců Patrika a Igede.
- Bali, termín: duben 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit na Bali

 • Stovky exotických chrámů
 • Pestrou tropickou přírodu s malebnými políčky
 • Majestátní vulkán Gunung Agung
 • Živé kulturní tradice Bali
 • Fantastické jídlo

Program zájezdu

1. den – ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz cca 2,5 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem do Denpasaru.

2. den – PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

Přílet do Denpasaru, hlavního města ostrova a celé provincie Bali. Transfer do hotelu v oblasti Sanur, poklidné plážové oblasti na jižním pobřeží. Ubytování, po krátkém odpočinku uvítací večeře zaměřená na balijské speciality. Poté osobní volno a zasloužený odpočinek po dlouhé cestě.   

3. den – SANUR - DENPASAR

Váš program na ostrově bohů zahájíte pohodově – půldenním nenáročným poznáváním hlavního města Bali, Denpasaru. Čeká vás návštěva místního trhu, okolo kterého se točí život místních komunit. Právě zde nejlépe poznáte ingredience ze kterých se vaří balijská kuchyně nebo se vytvářejí obětiny bohům a bůžkům. Nevynecháte ani ochutnávku pestrého exotického ovoce.

Poté navštívíte monument Bajra Sandhi na jehož stěnách je zobrazena pohnutá historie Indonésie a ostrova samotného. Dnešní poznávání zakončíte v jednom ze zdejších chrámů, kde se dozvíte něco o náboženské víře a praxi místních věřících, jež tvoří nedílnou součást každodenního života Balijců.

4. den – JIŽNÍ A JIHOVÝCHODNÍ BALI

Tento den se zaměříte na poznávání oblastí na jižním a jihovýchodním konci ostrova Bali. Z architektonických zajímavostí vás čeká návštěva chrámu Goa Lawah, jednoho z šesti nejposvátnějších na celém Bali. Poté se vydáte do tradiční vesnice Tenganan a nádherných zahrad někdejšího královského paláce Tirta Gangga. Zde všude se budete dozvídat více o kultuře ostrova, jež v sobě promítá každodenní propojení člověka s přírodou a bohy.

Z kulturních zajímavostí vás čeká návštěva batikové manufaktury, jež vytváří krásné látky. Den zakončíte pohledem na jeden z mnoha četných balijských tanců. Tanec barong je plný energie a zobrazuje věčný boj sil dobra a zla, motiv všudypřítomný v balijské kultuře.

5. den – SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den – CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI, UBUD

Den nabitý poznáváním zahájíte návštěvou trhu v Giyanyaru. Množství barev, vůní a zvuků je zde pohlcující. Dále budete pokračovat do historicky velmi významného městečka Klungkung. V minulosti zde zasedal královský soud a soudní síň dodnes zdobí nádherné stropní malby.

Poté budete pokračovat na úpatí nejposvátnější balijské hory Agung, na jejímž úpatí se nachází také nejsvětější chrám na celém Bali – Pura Besakih. Poté se přesunete přes oblast Kintamani, známé svými četnými zahradami koření (ochutnávka) k chrámu Tirtha Empul, kde místní v chladivé vodě smývají svou nečistotu. Příjezd do Ubudu, kulturního srdce ostrova, v pozdních odpoledních hodinách.

7. den – UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Po dlouhém předchozím dni vás čeká pohodový odpočinkový program, a to ranní procházka mezi rýžovými poli a návštěva Opičího lesa obývaného četnými tlupami makaků. Po návštěvě někdejšího královského paláce zbude i čas na nákupy v centru Ubudu. Odpoledne si pak užijete zcela podle vlastních představ. Večer vás čeká představení tance legong. Tento elegantní tanec se stal pro Bali typickým a je námětem mnoha fotografií.

8. den – UBUD - OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

Odpočinkový den s možností návštěv zdejších četných galerií, obchůdků a především poznávání balijské kultury formou fakultativních aktivit (bližší informace podá průvodce). Vedle možnosti naučit se vařit balijské pokrmy se nabízí i kurzy balijského tance, kurz pletení košíčků canang sari či léčení bylinkami a další aktivity.

9. den – STŘEDNÍ A SEVERNÍ BALI

Po snídani se vydáte na výlet do centrální hornaté části ostrova. Čeká vás návštěva unikátní oblasti rýžových polí u Jatiluwih s nenáročnou procházkou a jezerní chrám Ulun Danu Beratan. Podle místní legendy zde v jezeře bydlí bohyně rýže a vody. Den završíte zastávkou u krásných vodopádů Git Git

10. den – OSOBNÍ VOLNO S MOŽNOSTÍ POZNÁVÁNÍ BALIJSKÉ KULTURY

A opět tu máte odpočinkový den. I nyní se vám nabízí možnost poznávání balijské kultury nebo nákupy uměleckých předmětů a suvenýrů. Pro znavené je zde možnost masáží, ochutnávání delikates mnoha ubudských restaurací, nebo jen odpočinek.

11. den – CESTA NA JIH OSTROVA

Dopoledne vás čeká přejezd zpět na jih ostrova. Zastavíte se v dílnách zdejších řemeslníků a v muzeu masek pocházejících z celé Indonésie. Západ slunce pozorovaný nad „chrámem na moři“ Tanah Lot krásně zakončí poznávací část zájezdu. Nocleh v Seminyaku.

12. - 13. den – SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Den vhodný ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

I zde se nabízejí možnosti fakultativních výletů a aktivit (za příplatek): například lodní výlet na ostrov Lembongan, během kterého si užijete zlatavé pláže, šnorchlování a k obědu ochutnáte grilované ryby. 

14. den – SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Po dopoledním volnu se vydáte do chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK. Ten připomíná výjev z eposu Rámajána a patří mezi nejzajímavější taneční formy, které lze na Bali vidět. 

14.den

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

15. den – ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Václava Havla.

Počasí na Bali

Ostrov Bali leží v tropickém pásmu. Počasí se zde dělí do dvou období: období sucha a období dešťů. Období sucha trvá od konce března do konce listopadu. Období dešťů zase od poloviny prosince do poloviny března.

Nejpříhodnějším období pro návštěvu Bali je naše jaro. Během dubna a května zde panují velmi příjemné teploty okolo 30 – 33° C, teplota vody je pak přibližně 28° C. V hornatém vnitrozemí je teplota nižší, a to 23 – 27° C, občas se zde můžou vyskytnout i srážky. Slunce vychází kolem půl sedmé ráno a zapadá kolem půl sedmé večer.

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká.

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Denpasar – Praha s přestupem včetně všech poplatků
 • 13 nocí se snídaní v 3* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • uvítací a rozlučková večeře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • návštěva textilní dílny
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 12 900 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 20

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín 16 míst, které nesmíte na Bali minout. Na více než 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou na tento nezapomenutelný ostrov.


Patrik Joachimczyk
průvodce zájezdu

Co Vás na průvodcování baví?
Baví mě cestování, potkávat nové lidi a navštěvovat krásná místa ve světě. Mít možnost sdílet a ukazovat to vše jiným lidem, kteří o to stojí a chtějí poznat nepoznané.
 
Jaké je Vaše životní motto?
Žít život naplno a tak, jako kdyby to měl být náš poslední den v životě. S pokorou a radostí z každého momentu.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Lidem, které doprovázím vždy nabízím svoje zkušenosti, rady, pomoc, osobní přístup a snahu vytvořit ty nejlepší dojmy a zážitky při prožívání jejich dovolené. Baví mě klientům dělat radost a ukazovat jim pro ně neznámá místa a to nejlepší co daná země nabízí. Prohlídky památek a neobvyklých míst, ale také zajistit jejich potěšení z ochutnávek těch nejlepších místních jídel, pití, kulturních akcí. Celkově prožívání nevšedních zážitků, které k dovolené v nesporně patří.

Nejsem jenom průvodce, ale také jeden z „nich“. Profesionální požitkář, dovolenkář, osobní rádce a kamarád pro všechny ty, které doprovázím. Radosti klientů jsou mojí motivací a zároveň radostí.


Lubomír Vacek
průvodce zájezdu

Po absolvování oboru religionistika na FF UK pokračoval oborem Asijská studia se specializací na jihovýchodní Asii. Přestože procestoval relativně velký kus světa, již dávno zjistil, že jeho srdce náleží Asii. Fascinujícímu kontinentu s úžasnými lidmi, pestrou přírodou a nesmírně zajímavou kulturou.

Jihovýchodní Asie je region, kam cestuji dlouhá léta, rád se sem vracím. Indonésie má k mému srdci obzvláště blízko a už od své první návštěvy mám toto fascinující souostroví velice rád. Jeho neuvěřitelnou pestrost, klidnou povahu místních obyvatel (ač to s nimi není někdy úplně jednoduché), přírodní a kulturní rozmanitost jednotlivých ostrovů, kdy mnohdy stačí přejet mezi dvěma ostrovy, a před cestovatelem se otevře úplně nový svět. Velmi typické je to právě pro ostrovy Jávu a Bali. Na jedné straně stojí Jáva, nejlidnatější ostrov zeměkoule – nádherný kout světa s úžasnými lidmi, starobylou kulturou a četnými vulkány, kulturní a politické srdce celého souostroví. Na druhém břehu pak Bali – rozlohou nepříliš velký ostrov, který má ale úplně jinou kulturu, než celý zbytek jinak především muslimské Indonésie a pečlivě si ji chrání. Ostrov plný víry v bohy a dobré i zlé duchy, ostrov krásných tanečních forem a pestré kultury. A oba tyto ostrovy, přes svou důležitost a jedinečnost, jsou přitom jen kapkami v moři rozmanitosti indonéského souostroví, které se táhne přes tři časová pásma podél rovníku. Souostroví, které se rozhodně vyplatí navštívit, přestože k jeho poznání by člověk potřeboval rozhodně vždycky víc času, než ho má k dispozici, ať už je to jakkoliv dlouho.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele