na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Termíny 2020
Jordánsko 55+
Království pouště, moří a biblických příběhů
Exotický zájezd


Ztracená města, překrásná historie, úchvatná příroda a nespočet odstínů Mrtvého moře.  Toto království ležící v srdci Středního východu nemá jen mnoho památek chráněných UNESCO, ale nabídne vám i jeden ze sedmi nových divů světa, město Petra. Tato 2000 let stará legenda, je poklad a vy zde strávíte celé dva nezapomenutelné dny.

Na své cestě navštívíte i nejkrásnější poušť na světě – Wadi Rum, kde prožijete noc pod hvězdami v beduínských stanech. Jordánsko nejsou jen přírodní krásy, jsou to i města, kde se historie potkává s přítomností. Čeká vás pulzující Ammán i nejlépe zachované římské město na světě Jerash. Odměnou po všech velkolepých zážitcích vám bude relax v Rudém a Mrtvém moři.

Termíny a ceny poznávacího zájezdu do Jordánska  

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
15. 9. – 24. 9. 20219 nocípolopenzeletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
39 990 KčRezervovat
25. 3. – 3. 4. 20229 nocípolopenzeletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.09.2021)
39 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Na co se můžete těšit v Jordánsku

 • Dvoudenní zážitek ve skalním městě Petra
 • Nocování v pětihvězdičkovém kempu v poušti Wadi Rum
 • Pulzující a historií opředená města Ammán a Jerash
 • Léčivé vody Mrtvého moře

Program zájezdu

1. den – ODLET Z ČR

Odlet z Prahy do Ammánu na mezinárodní letiště Queen Alia

2. den – AMMÁN - PROHLÍDKA MĚSTA - POUŠTNÍ HRADY

Přílet do Ammánu, transfer na hotel. Hlavní město Ammán jinak také nazývaný jako město dětí Ammonových se rozkládá na několika kopcích. Dopoledne vás čeká prohlídka Citadely a Archeologického muzea, které dokumentuje 8 000 let dlouhou historii celého Středního východu. Dále poznáte Amfiteátr, nejznámnější ammánskou památku spolu s Muzeem folkloru.

Nejpůsobivější islámskou památku rozhodně neminete. Mešita krále Abdulláha je největším modlitebním prostorem v metropoli. Tento mohutný chrám je zvláštní svou modrou barvou a překrásně zdobenou kopulí. Poté bude následovat návštěva starého trhu.

Poslední zastávkou vašeho dne bude pouštní hrad Qasr Al-Kharanah a pouštní palác Amra (UNESCO). Hrad je také známý díky plukovníkovi Thomasi Edwardu Lawrencovi (Lawrence z Arábie). Ten zde napsal část své knihy Sedm sloupů moudrosti. Ubytování v Ammánu.

3. den – JERASH - AJLOUN

Po snídani odjezd do Jerash. Toto řecko-římské město, které založil Alexander Makedonský je zachované a plné velkolepých pozůstatků z antického období. Jerash je po Petře druhou nejnavštěvovanější památkou Jordánska.

Poté plynule přejedete do města Ajloun, kterému dominuje impozantní hrad Ajloun neboli Qa’lat ar-Rabad. Hrad byl jako jedna z mála muslimských pevností postaven dynastií Ayyubid na ochranu říše před nájezdy křižáků. Odtud je nádherný výhled na západ Jordánského údolí. Ubytování v Ammánu.

4. den – MADABA - HORA NEBO - KRÁLOVSKÁ CESTA - PETRA

Po odjezdu z hotelu navštívíte město Madaba. Významné křesťanské sídlo a regionální centrum mozaikového umění byzantské éry. Právě Madabská mapa je nejznámější mozaikou zachycující Svatou zemi a Jeruzalém. Následuje návštěva Hory Nebo, kam po 40 letech bloudění v poušti Mojžíš dovedl svůj lid, ukázal mu zemi Zaslíbenou a kde také zemřel. Následně se přesunete na jih po Královské cestě.

Tato cesta je nejmalebnější ze všech hlavních dopravních komunikací spojující sever a jih. Po celou cestu si budete moci užívat velkolepé panorama Jordánského údolí, pohled na rezervaci Wadi al-Mujib nebo biosférickou rezervaci Dana. Ubytování ve městě Petra.

Pro zájemce možnost fakultativního výletu na světelnou show do večerní Petry. 

5. den – PETRA

První den v úchvatném skalním městě Petra. Město bylo vybudováno Nabatejci mezi 3. stoletím př.n.l. a 1. stoletím n.l. Je jedním ze 7 nových divů světa a je na seznamu světového dědictví UNESCO. Toto impozantní starobylé město je považováno za poklad starověkého světa. Vstoupíte do něj skrz 1 kilometr dlouhou a úzkou roklinu, kterou z obou stran lemují růžovo – červené stěny, místy vypínající se více jak sto metrů.

Na konci rokliny vás čeká dramatický kontrast s magií, jenž je městu Petra vlastní. Nejznámější památkou je Pokladnice, která otvírá cestu k  stovkám skalních hrobek, chrámů, obětních oltářů, kolonád a římskému divadlu. To vše budete moci prozkoumat v neuvěřitelném světle slunečních paprsků, které váš zážitek z úchvatné Petry jen umocní. Ubytování ve městě Petra.

6. den – MALÁ PETRA - WADI RUM CAMP

Druhý den ve společnosti skalního města strávíte prohlídkou Malé Petry neboli Al Beidha. Na tomto místě Nabatejci bavili své hosty a proto zde můžete vidět krásné skalní malby. V minulosti bylo jedním z hlavních obchodních míst Petry. Přijížděly sem karavany z Negevu, Gázy, Askalonu, Jeruzaléma a Fénického pobřeží. Na konci rokle, jinak také známé jako Siq Al-Barid si budete moci vychutnat neuvěřitelný klid a ticho, které přeruší jen místní beduíni ženoucí svá stáda koz.

K večeru  se přesunete do 5ti hvězdičkového kempu ve Wadi Rum, kde strávíte noc pod hvězdami v beduínských stanech. Poušť Wadi Rum je považována za nejkrásnější skvost, jaký zdejší příroda vytvořila. Proto si po večeři můžete dopřát relax při okouzlujícím západu slunce nebo obdivovat nádherné skalní útvary, které budou ve vaší blízkosti. Ubytování pouštní kemp ve Wadi Rum.

7. DEN – WADI RUM - PROJÍŽĎKA V DŽÍPU - AQABA

Tento den si dopřejete projížďku v terénním džípu v poušti Wadi Rum, jinak také nazývané Údolí Měsíce. Při projížďce po impozantních dunách z nejruději zbarveného písku na světě vám Wadi Rum nabídne i některé ze svých pokladů. Když povolíte uzdu své fantazii, uvidíte v pískovcových skalách, které po tisíciletí opracovával vítr a déšť ledacos. Hlavy zvířat, lidí, katedrály a mnoho dalšího. Ubytování ve městě Aqaba.

8. den - AQABA - VOLNÝ DEN

Aqaba je nejjižněji položené město na území Jordánska a zároveň jediné město v království, které leží na břehu moře. Proto dnešní odpočinkový den můžete věnovat koupání v Rudém moři. Bohatý podmořský život a velmi příjemné teploty jsou velkou předností, které vám zpříjemní váš relax.

Při procházce uličkami města narazíte mimo jiné na sněhobílou mešitu nebo starověkou pevnost. Aqaba má opravdu nádhernou skalní kulisu. Přesvědčíte se o tom zvlášť večer, při západu slunce. Ubytování ve městě Aqaba.

9. den – AQABA - MRTVÉ MOŘE - AMMAN

Po snídani vás čeká hluboce odpočinkový den v krásné lokalitě. Mrtvé moře je známé svými blahodárnými účinky na organismus, celé tělo ale i psychiku. Koupání v Mrtvém moři je zážitek, díky více jak 30ti procentnímu obsahu soli ve vodě se nepotopíte. Proto si po celou dobu strávenou ve vodě můžete číst nebo se prostě jen kochat krajinou a užívat si slunce. Ubytování ve městě Ammán.

10. den – ODLET DO ČR

Transfer na letiště a odlet zpět do Prahy.

 

Počasí v Jordánsku

Jordánsko je velmi slunná země. Slunce zde svítí více než 310 dní v roce. Ideální období pro návštěvu je na jaře od března do května a na podzim od září do listopadu. V tomto období jsou dny teplé a suché a průměrná teplota dosahuje 32 °C. Oproti tomu večery jsou chladnější a tudíž příjemnější.

Při své cestě do Jordánska se nevyhnete teplotním rozdílům. V hlavním městě Ammán vás budou v dubnu čekat průměrné denní teploty kolem 20 °C . Naopak ve Wadi Rum, Petře a u Mrtvého moře si přes den užijete krásných 30°C.

 

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Jordánska, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká, program je uzpůsoben tempu 55+.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Ammán – Praha s jedním přestupem včetně všech poplatků
 • 9 nocí s polopenzí v hotelech 3* (poznávací okruh) a 4* (pobytová část), ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 1 noc ve stanu ve vybaveném pouštním kempu (s vlastním sociálním zařízením)
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu 
 • dvouhodinovou projížďku jeepem ve Wadi Rum
 • vstupní víza
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého zájezdu
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj
 • vstupy dle programu (cca  85 USD)
 • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
Kompletní ceník


Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 10.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že doba platnosti cestovního pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o šest měsíců.


Lubomír Vacek, průvodce zájezdu

Blízký východ je fascinující region se složitou a velmi zajímavou historií, který člověka pohltí svou pestrostí a provázaností kultur a náboženství. Právě tudy často kráčely dějiny, vznikala zde velká světová náboženství, objevovaly se a zanikaly mocné říše. Od nepaměti tudy také vedly obchodní stezky kupců, kteří vedle přepravy zboží umožňovali i šíření nových filozofií a poznatků. To vše se v kultuře dnešních států tohoto zajímavého koutu světa projevuje v mnoha aspektech každodenního života. Konkrétně Jordánsko pak zaujme svými historickými památkami, krásou pouště u Wádí Rum, nebo opravdovou jordánskou perlou – pouštním městem Petra. Kromě toho je tato země příjemná i přátelskou povahou Jordánců, pro které je příchozí vždy hostem…a také zdrojem nových poznatků, ale samozřejmě i příjmů. Kde je nabídka, je i poptávka, říká se – a člověk často až na místě zjistí, co všechno vlastně potřeboval a ani o tom nevěděl. To už ale k Orientu patří a stejně jako obchodní stezky, i tohle platí pro tuto krásnou zemi od nepaměti.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele