na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Izrael
Velká cesta do Svaté země


Izrael – neboli Svatá země, místo spjaté s křesťanskými dějinami a biblickými příběhy. Vydejte se s námi objevit jeho neopakovatelnou atmosféru. Užijte si ten jedinečný okamžik, kdy vaše kroky rozezní ozvěnu v uličkách svatého Jeruzaléma, nebo když vstoupíte do místnosti, kde se konala Poslední večeře Páně. Zajisté nezapomenete ani na procházku pod starými olivovníky v Getsemanských zahradách, které tu rostou z dob života Ježíše Krista. 

Kromě toho navštívíte také mnoho unikátních historických míst jako je Olivetská hora, Zeď nářků, města Betlém, NazaretJericho, Safed a Haifa. Na konci zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v léčivých vodách Mrtvého moře.

Termíny a ceny zájezdu Izrael – Velká cesta do Svaté země

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
23. 2. – 4. 3. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky vyprodáno37 990 KčRezervovat
13. 3. – 22. 3. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky vyprodáno37 990 KčRezervovat
20. 4. – 29. 4. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky 37 990 KčRezervovat
3. 9. – 12. 9. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky 38 490 KčRezervovat
2. 10. – 11. 10. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky 38 490 KčRezervovat
2. 11. – 11. 11. 2018 10 dní / 9 nocí polopenze letecky 38 490 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

5
Děkuji za výborný poznávací zájezd ve všech směrech. Myslím, že na spokojenosti účastníků se hlavně podílela průvodkyně Katka se svými až neuvěřitelnými znalostmi, lidským přístupem, ochotou kdykoli pomoci.
- Izrael, termín: září 2017

+ další recenze zájezdu

Izrael

Na co se můžete v Izraeli těšit:

 • místo nálezu Svitků od Mrtvého moře
 • Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě
 • místo křtu Ježíše Krista
 • Křížovou cestu
 • židovskou čtvrť a Zeď nářků v Jeruzalémě
 • funkcionalistické moderní město Tel Aviv

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Izraele, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká, program je uzpůsoben tempu 55+.
 • Veškeré vstupy jsou již zahrnuty v ceně zájezdu. NAVÍC od nás dostanete i oběd zdarma při vašem odpočinku na pláži u Mrtvého moře.

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ.

Odlet z Prahy, přílet na letiště Tel Aviv-Ben Gurion, transfer z letiště do hotelu, ubytování a seznámení s průvodcem.

2. den – OBLAST MRTVÉHO MOŘE

První navštívené místo této svaté země bude herodiánská pevnost Masada (památka UNESCO), na kterou se pohodlně vyvezete lanovkou. Masada a její okouzlující okolí ve vás jistě zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Dále navštívíte Qumran, místo nálezu nejstarších biblických textů – Svitků od Mrtvého moře, kde se dozvíte mimo jiné i o životě komunity Esejců, která tuto oblast obývala před více jak 2 000 lety. Poslední zastávkou bude Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě, ze kterého uvidíte horu Pokušení. Judskou pouští pak bude vaše cesta pokračovat do hotelu. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_194126996

3. den – JERUZALÉM A BETLÉM

Muzem holokaustu – Yad VaShem, které by měl navštívit snad každý, který do Izraele přiletí bude první zastávkou tohoto dne. Poté se přesunete do známého Museum Israel, kde uvidíte krásný model města Jeruzaléma z období Druhého chrámu (doba Ježíšova). Zde navštívíte také Svatyni knih, kde jsou uloženy Svitky od Mrtvého moře, příp. si prohlédnete další části muzea (moderní umění, archeologie apod.). Poté návštěva Betléma s chrámem Narození Páně a baziliky Sv. Kateřiny. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_105782936_Betlém

4. den JORDÁNSKÉ ÚDOLÍ A NAZARET

Judskou pouští projedete na místo zvané Kaser Al Yahud (Jardenit), které je dle tradice místem křtu Ježíše Krista. Jordánským údolím projedete do archeologického areálu plného památek z doby římské a především byzantské. Beit Se´an, známý také jako město Skythopolis, jediné z deseti měst, které se nachází na západ od řeky Jordán. Posledním bodem výpravy bude Nazaret s bazilikou Zvěstování a kostel Sv. Josefa. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

shutterstock_101887216 (1)_Nazaret

5. den – OBLAST GALILEJSKÉHO JEZERA

Výlet započnete návštěvou kostela na hoře Blahoslavenství (Kristovo kázání na hoře). Čeká vás malebné židovské městečko Safed, známé především učením Kabala. Dále se přesunete do Tabgha, místa, kde dle tradice Ježíš učinil zázrak dělení chlebu a ryb. Ve starobylém Kapernaum, kterému se také říká Ježíšovo město, uvidíte synagogu a dům Sv. Petra. Na závěr vás čeká plavba lodí po Galilejském jezeře. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

shutterstock_339792158_Kapernaum

6. den – POBŘEŽÍ STŘEDOZEMNÍHO MOŘE

Dnešní den začnete ve městě Akko Akra (UNESCO), kde navštívíte křižáckou pevnost, která byla zasypána a „pohřbena“ po mnoho staletí pod Otomanským městem. V Akku budete mít možnost projít bazarem a Templářským tunelem až do přístavu. Vaše cesta bude dál pokračovat do Haify, kde z hory Karmel uvidíte na přístav a Haifský záliv, a také na nádhernou vyhlídku – „perlu Hafiy“, Baha´iské zahrady, zapsané jako světové dědictví UNESCO. Posledním navštíveným místem tohoto dne bude archeologické město Caesarea Přímořská, kde si mimo jiné prohlédnete divadlo, hippodrom a zbytky paláce a přístavu krále Heroda Velikého. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_153046850_Baha´iské zahrady

7. DEN JERUZALÉM

Tento den začnete panoramatickou vyhlídkou z Olivové hory (nebo též Olivetské hory), na které se nachází kostel Pater Noster. Z Olivové hory sestoupíte do Getsemanské zahrady s bazilikou Všech národů (bazilika Agonie). Poté budete mít možnost navštívit kostel Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáte do Starého Města, kde v muslimské čtvrti začíná Via Dolorosa – Křížová cesta, končící v Chrámu Božího hrobu v křesťanské čtvrti. Večeře a nocleh v Betlémě.

242066692_Via Dolorosa

8. den – JERUZALÉM

Na hoře Sion budete mít možnost navštívit místo Poslední večeře Páně, hrobku krále Davida nebo kostel Dormition, stojící na místě, kde byla vzata do nebes Panna Marie. Sionskou bránou vstoupíte do židovské čtvrti starého města, kde uvidíte Cardo, Menoru a Zeď nářků, do které si můžete vložit lísteček se svým přáním. Projdete se také zvláštní a zajímavou ortodoxní židovskou čtvrtí Mea Se´arim. V tento den uvidíte mnoho dalších zajímavých míst tohoto úchvatného hlavního města státu Izrael, které sálá zvláštní neopakovatelnou atmosférou. Večeře a nocleh v Betlémě.

450115750_Dormition

9. den – KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI

Na závěr celého zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek. V tento den si užijete koupání a relax v proslulém Mrtvém moři, o kterém se mluví jako o největších přírodních lázních na světě. Zdejší voda je velmi bohatá na minerály, a proto působí příznivě na léčbu kožních onemocnění. K ozdravným procedurám se využívá i zdejší léčivé bahno. Během dne vám nabídneme ZDARMA oběd v areálu pláže. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_451893964

10. den – TEL AVIV, ODLET

Projížďka moderním městem Tel Aviv, kde uvidíte historické centrum tohoto mladého, nikdy nespícího města s eklektickou, ale také funkcionalistickou stavební architekturou, nazývanou Bauhaus, díky níž se tomuto městu říká Bílé město (památka UNESCO). Prohlídkou malebných uliček jednoho z nejstarších přístavních měst na světě – Jaffa zakončíte vaši návštěvu této pozoruhodné země. Transfer na letiště, odlet do Prahy.

shutterstock_187545092_Tel Aviv

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu (vč. letištních poplatků): let Praha – Tel Aviv– Praha (přímý spoj)
 • ubytování 9 nocí s polopenzí formou bufetu ve 3* hotelech (bez nápojů)
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • vstupy dle programu
 • služby licencovaného českého průvodce během celého zájezdu
 • 1x oběd na pláži Mrtvého moře

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
  735 Kč/pobyt/osoba do 69 let,
  1 185 Kč/pobyt/osoba nad 70 let
 • příplatek za jednolůžkový pokoj
  6 200 Kč
 • kapesné
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)


Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 12.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že cestovní pas musí být platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu –Exotika 2017.pdf


Kateřina Zeira, průvodkyně zájezdu

Narodila se na Moravě a v roce 2002 se rozhodla odletět za poznáním do Izraele. Osud však tomu chtěl a v této zemi se vdala, stala se matkou dcery a dnes v ní žije téměř 15 let.
Izrael si zamilovala natolik, že by ráda zprostředkovala jeho krásy všem lidem naší republiky. Rozhodla se proto absolvovat nesmírně náročná studia cestovního ruchu v Tel Avivu. Po jejich dokončení ji byla udělena izraelským ministerstvem turismu licence turistické průvodkyně, kterou si musí každoročně obnovovat.

“Izrael je jedinečná země, jedna z nejpestřejších vůbec. Lidé sem přicházejí z celého světa a přináší s sebou své tradice a kulturu, mísí se tady mnoho druhů náboženství, historických vlivů a musím zmínit i přírodu, která se tu mění každých pár desítek kilometrů. Ráda vám zodpovím všechny vaše zvídavé otázky týkající se nejen historie, ale i běžného života v této zemi.”

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+ při ideálním obsazení pokojů. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele