na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Izrael
Velká cesta do Svaté země

Exotický zájezd


Izrael – neboli Svatá země, místo spjaté s křesťanskými dějinami a biblickými příběhy. Vydejte se s námi objevit jeho neopakovatelnou atmosféru. Užijte si ten jedinečný okamžik, kdy vaše kroky rozezní ozvěnu v uličkách svatého Jeruzaléma, nebo když vstoupíte do místnosti, kde se konala Poslední večeře Páně. Zajisté nezapomenete ani na procházku pod starými olivovníky v Getsemanských zahradách, které tu rostou z dob života Ježíše Krista. 

Kromě toho navštívíte také mnoho unikátních historických míst jako je Olivetská hora, Zeď nářků, města Betlém, NazaretJericho, Safed a Haifa. Na konci zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v léčivých vodách Mrtvého moře.

Termíny a ceny zájezdu Izrael – Velká cesta do Svaté země

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace
11. 10. – 20. 10. 20219 nocípolopenzeletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.06.2021)
42 990 KčRezervovat
18. 4. – 27. 4. 20229 nocípolopenzeletecky
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.09.2021)
42 990 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

Ráda bych poděkovala za maximální péči na zájezdu do Izraele v termínu 20.4.-29.4. , kde jsem byla s mou maminkou. Průvodkyně paní Kateřina je prostě skvělá. Profesionálka na všech úrovních. Její znalosti o historii, poměrech, životě v Izraeli jsou obrovské a díky její schopnosti se s lidmi domluvit je znát, že svou práci má jako poslání a je od srdce. Moc děkujeme. Díky skvělé sestavě lidiček, kteří se sešli na tomto zájezdu a unikátnosti Izraele, máme hluboké vřelé zážitky. S pokorou a úctou vám všem přeji hodně úspěchů ve všech oblastech života.
- Izrael, termín: duben 2018

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Izraeli 

 • místo nálezu Svitků od Mrtvého moře
 • Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě
 • místo křtu Ježíše Krista
 • Křížovou cestu
 • židovskou čtvrť a Zeď nářků v Jeruzalémě
 • funkcionalistické moderní město Tel Aviv

Program zájezdu

1. den – PŘÍLET, TRANSFER, UBYTOVÁNÍ

Odlet z Prahy, přílet na letiště Tel Aviv-Ben Gurion, transfer z letiště do hotelu a ubytování.

2. den – OBLAST MRTVÉHO MOŘE

První navštívené místo této svaté země bude herodiánská pevnost Masada (památka UNESCO), na kterou se pohodlně vyvezete lanovkou. Masada a její okouzlující okolí ve vás jistě zanechá nezapomenutelné vzpomínky. Dále navštívíte Qumran, místo nálezu nejstarších biblických textů – Svitků od Mrtvého moře, kde se dozvíte mimo jiné i o životě komunity Esejců, která tuto oblast obývala před více jak 2 000 lety. Poslední zastávkou bude Jericho – jedno z nejstarších a nejníže položených měst na světě, ze kterého uvidíte horu Pokušení. Judskou pouští pak bude vaše cesta pokračovat do hotelu. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_194126996

3. den – JERUZALÉM A BETLÉM

Muzem holokaustu – Yad VaShem, které by měl navštívit snad každý, který do Izraele přiletí bude první zastávkou tohoto dne. Poté se přesunete do známého Museum Israel, kde uvidíte krásný model města Jeruzaléma z období Druhého chrámu (doba Ježíšova). Zde navštívíte také Svatyni knih, kde jsou uloženy Svitky od Mrtvého moře, příp. si prohlédnete další části muzea (moderní umění, archeologie apod.). Poté návštěva Betléma s chrámem Narození Páně a baziliky Sv. Kateřiny. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_105782936_Betlém

4. den – JORDÁNSKÉ ÚDOLÍ A NAZARET

Judskou pouští projedete na místo zvané Kaser Al Yahud (Jardenit), které je dle tradice místem křtu Ježíše Krista. Jordánským údolím projedete do archeologického areálu plného památek z doby římské a především byzantské. Beit Se´an, známý také jako město Skythopolis, jediné z deseti měst, které se nachází na západ od řeky Jordán. Posledním bodem výpravy bude Nazaret s bazilikou Zvěstování a kostel Sv. Josefa. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

shutterstock_101887216 (1)_Nazaret

5. den – OBLAST GALILEJSKÉHO JEZERA

Výlet započnete návštěvou kostela na hoře Blahoslavenství (Kristovo kázání na hoře). Čeká vás malebné židovské městečko Safed, známé především učením Kabala. Dále se přesunete do Tabgha, místa, kde dle tradice Ježíš učinil zázrak dělení chlebu a ryb. Ve starobylém Kapernaum, kterému se také říká Ježíšovo město, uvidíte synagogu a dům Sv. Petra. Na závěr vás čeká plavba lodí po Galilejském jezeře. Večeře a nocleh v oblasti Galileje.

shutterstock_339792158_Kapernaum

6. den – POBŘEŽÍ STŘEDOZEMNÍHO MOŘE

Dnešní den začnete ve městě Akko Akra (UNESCO), kde navštívíte křižáckou pevnost, která byla zasypána a „pohřbena“ po mnoho staletí pod Otomanským městem. V Akku budete mít možnost projít bazarem a Templářským tunelem až do přístavu. Vaše cesta bude dál pokračovat do Haify, kde z hory Karmel uvidíte na přístav a Haifský záliv, a také na nádhernou vyhlídku – „perlu Hafiy“, Baha´iské zahrady, zapsané jako světové dědictví UNESCO. Posledním navštíveným místem tohoto dne bude archeologické město Caesarea Přímořská, kde si mimo jiné prohlédnete divadlo, hippodrom a zbytky paláce a přístavu krále Heroda Velikého. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_153046850_Baha´iské zahrady

7. DEN – JERUZALÉM

Tento den začnete panoramatickou vyhlídkou z Olivové hory (nebo též Olivetské hory), na které se nachází kostel Pater Noster. Z Olivové hory sestoupíte do Getsemanské zahrady s bazilikou Všech národů (bazilika Agonie). Poté budete mít možnost navštívit kostel Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáte do Starého Města, kde v muslimské čtvrti začíná Via Dolorosa – Křížová cesta, končící v Chrámu Božího hrobu v křesťanské čtvrti. Večeře a nocleh v Betlémě.

242066692_Via Dolorosa

8. den – JERUZALÉM

Na hoře Sion budete mít možnost navštívit místo Poslední večeře Páně, hrobku krále Davida nebo kostel Dormition, stojící na místě, kde byla vzata do nebes Panna Marie. Sionskou bránou vstoupíte do židovské čtvrti starého města, kde uvidíte Cardo, Menoru a Zeď nářků, do které si můžete vložit lísteček se svým přáním. V tento den uvidíte mnoho dalších zajímavých míst tohoto úchvatného hlavního města státu Izrael, které sálá zvláštní neopakovatelnou atmosférou. Večeře a nocleh v Betlémě.

450115750_Dormition

9. den – KOUPÁNÍ V MRTVÉM MOŘI

Na závěr celého zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek. V tento den si užijete koupání a relax v proslulém Mrtvém moři, o kterém se mluví jako o největších přírodních lázních na světě. Zdejší voda je velmi bohatá na minerály, a proto působí příznivě na léčbu kožních onemocnění. K ozdravným procedurám se využívá i zdejší léčivé bahno. Během dne vám nabídneme ZDARMA oběd v areálu pláže. Večeře a nocleh v Betlémě.

shutterstock_451893964

10. den – ODLET

Projížďka autobusem moderním městem Tel Aviv, kde uvidíte historické centrum tohoto mladého, nikdy nespícího města s eklektickou, ale také funkcionalistickou stavební architekturou, nazývanou Bauhaus, díky níž se tomuto městu říká Bílé město (památka UNESCO). Prohlídkou malebných uliček jednoho z nejstarších přístavních měst na světě – Jaffa zakončíte vaši návštěvu této pozoruhodné země. Transfer na letiště v odpoledních hodinách a odlet do Prahy.

shutterstock_187545092_Tel Aviv

 

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš průvodce vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy Izraele, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu vás nečeká, program je uzpůsoben tempu 55+.
 • Navíc od nás dostanete i oběd zdarma při vašem odpočinku na pláži u Mrtvého moře.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Tel Aviv– Praha včetně všech poplatků
 • 7 nocí ve 3* hotelu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • 2 noci v zařízení apartmánového typu, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím (kibuc)
 • polopenzi formou bufetu (bez nápojů)
 • 1x oběd na pláži Mrtvého moře
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu
 • služby českého / slovenského průvodce
 • garanci vrácení peněz v případě, že zájezd nebude uskutečněn

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 7 590 Kč za jednolůžkový pokoj dle termínu
 • příplatek 2 590 Kč/ os. za ubytování ve 4* hotelu v Betlémě (7 nocí)
 • vstupy dle programu (70 USD)
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění vč. pojištění storna zájezdu
Kompletní ceník


Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 12.
Maximální počet účastníků zájezdu: 36.

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozorňujeme, že cestovní pas musí být platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu -Exotika.pdf


  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele