na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Itálie, Ischia 55+
Největší středomořské ostrovní lázně


Zavřete oči a nechte se unášet podmanivým šuměním průzračně čistého moře obklopeného kouzelnými plážemi. To vše v těsném sevření sytě zelených kopců a krajiny protkané fascinující exotickou vegetací, z níž se vám bude tajit dech.  

Sopečný původ dělá z Ischie jedny z největších přírodních lázní v Evropě. Všudypřítomné termální prameny svými léčivými účinky pohladí nejen tělo, ale i duši. Objevte s námi Ostrov věčného mládí v celé jeho kráse a na vlastní oči se přesvědčte, jak pohádkový dokáže být tento malebný kout Itálie v srdci Neapolského zálivu.

Na co se můžete na Ischii nejvíce těšit?

  • více než 100 léčivých termálních pramenů
  • stále zelená a exotická příroda
  • čisté moře a pláže s vývěry horké vody
  • typicky italská malebná městečka
  • výtečná gastronomie a likér Limoncello

Ischia 55+, Největší středomořské ostrovní lázně


Ostrov Ischia se nachází v Neapolském zálivu v kouzelné oblasti Kampánie a je obklopen Tyrhénským mořem. Se svou rozlohou 46,33 km² patří k největším a zároveň i nejkrásnějším ostrovům celého regionu. Díky svému vulkanickému původu je jeho povrch převážně hornatý, avšak s bohatou vegetací, která mu propůjčila přezdívku "zelený ostrov"

Svému sopečnému původu vděčí Ischia za poklad v podobě termálních a minerálních pramenů, které jsou zdejší raritou. Na celém ostrově se nachází více jak 100 pramenů o různé teplotě, které byly k terapeutickým účelům poprvé využity již ve středověku a k léčbě mnoha zdravotních neduhů jsou hojně využívány i v současnosti.  

Ischia se pyšní nádhernou přírodou, historickými památkami i čistým mořem s krásnými plážemi a je tak ideálním místem k dovolené plné odpočinku i poznávání. 


Zajímavosti ostrova věčného mládí

Termální prameny

Ischia se ve světě proslavila nejen jako destinace plná nádherných pláží a dokonale čistého moře, ale především jako vyhledávané ostrovní lázně. Vulkanický původ ostrova dal vzniknout více jak stovce termálních a minerálních pramenů, které jsou pro zdejší kraj jedním z největších přírodních bohatství.

To, že místní voda léčí, věděli již obyvatelé dávného starověku. Dnes léčivé a relaxační účinky termálních pramenů využívají návštěvníci z celého světa. Horké i studené prameny denně pomáhají s léčbou pohybového aparátu, revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu či k léčbě kožních chorob a rehabilitacím po chirurgických zákrocích. K léčbě se využívají především ozdravné koupele, bahenní zábaly, inhalace a kosmetické procedury. 

Lázeňství má na Ischii dlouhou tradici a nachází se zde několik proslulých termálních lázní. Obvykle se skládají z bazénů s termální i mořskou vodou, římské sauny a písečných plážích s vývěry horké vody. Mezi ty nejoblíbenější patří Negombo nebo Parco Termale Tropical.

Historie

První zmínky o přítomnosti člověka na ostrově se datují až do roku 3 500 př. n. l. Během 7. století př. n. l. ho osídlili Řekové, které později vystřídali Římané. Ti zde poprvé začali využívat bohaté minerální prameny k léčebným účelům. Ischia byla po dlouhou dobu sužována španělskou nadvládou a právě z této doby pochází současná podoba nejvýznamnější historické památky na ostrově - Aragonského hradu. 

Aragonský hrad se tyčí na skalnatém ostrůvku na volném moři a je dominantou celého ostrova. První výstavba byla zahájena již v 5. století př. n. l., ale největší rozkvět zažil hrad za vlády aragonské dynastie v 15. století, která mu vtiskla jeho současnou podobu. 

Rozmanitá příroda Ischie

Na ostrově je typické středomořské podnebí, které zajišťuje příjemné klima v každém ročním období. Stabilní teploty velmi prospívají vegetaci, která je zde po celý rok zelená a navíc velmi rozmanitá. Najdeme zde subtropické rostliny, jež na ostrově vytvářejí doslova exotickou atmosféru. Můžete se procházet v hájích citronovníků, pomerančovníků, fíkovníků nebo olivovníků. Stále zelené svahy jsou pokryté divoce kvetoucími oleandry, ibišky a orchidejemi. 

Ischie láká každoročně turisty na křišťálově čisté moře a rozlehlé pláže s vývěry horké vody, díky nimž je zde koupání celoročně příjemné. Písčité pobřeží je lemováno kopci pokrytými zelení a vinnou révou a to vše ruku v ruce dělá z Ischie jednu z nejlepších evropských destinací pro klidnou dovolenou. 

Gastronomie 

Vyhlášená ischijská kuchyně je velmi chutná a rozmanitá. Tak jako celé středomořské gastronomii jí dominují dary moře a rybářské úlovky. Na jídelníčku tak můžeme najít sardinky, tuňáky, chobotnice, krevety, langusty nebo tresky připravené podle tradičních místních receptů. Oblíbenou a zároveň typickou specialitou, kterou nabízí téměř každá restaurace, je coniglio cacciata - králík na divoko. Vyhledávaná je také tradiční italská pizza. 

Za zmínku rozhodně stojí zdejší vína, neboť na Ischii se nachází mnoho úrodných vinic a to především na úpatí nejvyšší hory Monte Epomea. Mezi alkoholickými nápoji je velmi oblíbený likér Limoncelo vyráběný z kúry čerstvých citrónů. 

Počasí v Kampánii

  • teploty jsou zde příjemné - dosahují až 26 °C v září a 22 °C v říjnu
  • moře je během podzimu příjemně vyhřáté z horkého léta

Kampánie - průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Hotel


Nelly Bezoušková-Iacono, průvodkyně a delegátka

Co Vás baví na cestování a průvodcování?
Miluji historii, objevování souvislostí v tom, co bylo a co je.
Může za to můj děda, vášnivý historik-amatér, který mě jako dítě, namísto čtení pohádek, brával do všech kostelů, hradů, zámků a hodiny a hodiny vyprávěl o našich předcích a slovanském národě. A tak se ve mně zrodila vášeň pro odkazy našich předků a hledání souvislostí napříč kulturami.
V Pompejích vám neukážu jen zbytky domů a cihel… vrátím se s vámi o 2 000 let zpátky.

Jaké je Vaše životní motto?
Cestovat na lehko a čestně. Žít jednoduše, dýchat čistý vzduch, pít živou vodu a mít zdravé vztahy. 

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Profesionalitu průvodce, který už 18 let žije a dýchá ischitánským vzduchem a Neapolským zálivem – současností, historií a silou této nespoutané země.

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Zaro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
18 490 KčVíce info
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Il Gattopardo 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
18 990 KčVíce info
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel La Scogliera 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
18 490 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Zaro 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
20 990 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Il Gattopardo 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
21 490 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel La Scogliera 4*Posledních 6 míst
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
20 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Krásy Neapolského zálivu

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenzeleteckyKrásy Neapolského zálivu 3*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 790 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyKrásy Neapolského zálivu 3*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
26 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Ischia jako na dlani

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
25. 5. – 1. 6. 20217 nocípolopenzeleteckyIschia jako na dlani - Hotel 3*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 990 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyIschia jako na dlani - Hotel 3*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
24 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.


Recenze zájezdu:

Moc děkujeme za doporučený hotel La Scogliera, který byl opravdu u moře, služby byly skvělé až na maličkosti, které vždy vyřešily vaše delegátky. Nejvíce se nám věnovala paní Nella Bezoušková-lacono, která doprovázela všechny zájezdy úžasným výkladem. Patří ji též veliký dík, přispěla k výborné náladě.
Moc děkujeme s manželem všem, kteří se na naší dovolené podíleli.My vašich služeb určitě ještě využijeme.
- Ischia, termín: říjen 2019
Velké poděkování paní delegátce Nele, která nás provázela naším pobytem i na výletech s velkou znalostí ischijskych i okolních krajů a i s obdivuhodným humorem - a to obzvláště vezmeme-li v úvahu končící sezónu. V případě drobných potíží (krátký výpadek teplé vody na hotelu) a jiných našich provozních potřeb (jídelní balíčky na cestu, dřívější snídaně apod.) nám ona, stejně jako její kolegyně, vždy poskytly okamžitou pomoc. Ostrov Ischia s Poseidonovými zahradami předčil mé očekávání a doufám, že se tam ještě někdy vrátím. Paní delegátky měly na našem krásném cestovatelském zážitku nemalou zásluhu. Děkujeme!
- Ischia, termín: 28. 9. - 5. 10. 2019
Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou na ostrově Ischia ve dnech 25.5.-1.6.2019 - hotel ZARO. Ubytování, strravování , čistota a příjemný personál hotelu i přes první dva deštivé dny nám dodával dobrou náladu. Ischia je nádherný ostrov, dovolená tady byla krásná.Návštívili jsme termální lázně, botanickou zahradu. Chtěli bychom poděkovat p.J.Čepičkové, zástupce CK Delfín travel s.r.o., která vše vyřizovala.Vše bylo perfekně zorganizované počínaje letem z Prahy, doprava do hotelu a zpět přílet do Prahy.
- Ischia, termín: 25. 5. - 1. 6. 2019
Další recenze

Další zájezdy

Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Lázně PiešťanySlovensko


Lovecký zámeček LužecČeská republika

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.