na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Dovolená 55+, Itálie, Ischia - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory na Ichii pro seniory v roce 2017. Využijte naší first – minute nabídky léto 2017 pro seniory 55 +. Prohlédněte si také naše first minute nabídky - Ischii pro rok 2017 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

Itálie, Ischia 55+
Největší středomořské ostrovní lázně


Zavřete oči a nechte se unášet podmanivým šuměním průzračně čistého moře obklopeného kouzelnými plážemi. To vše v těsném sevření sytě zelených kopců a krajiny protkané fascinující exotickou vegetací, z níž se vám bude tajit dech.  

Sopečný původ dělá z Ischie jedny z největších přírodních lázní v Evropě. Všudypřítomné termální prameny svými léčivými účinky pohladí nejen tělo, ale i duši. Objevte s námi Ostrov věčného mládí v celé jeho kráse a na vlastní oči se přesvědčte, jak pohádkový dokáže být tento malebný kout Itálie v srdci Neapolského zálivu.

Na co se můžete na Ischii nejvíce těšit?

  • více než 100 léčivých termálních pramenů
  • stále zelená a exotická příroda
  • čisté moře a pláže s vývěry horké vody
  • typicky italská malebná  městečka

Ischia 55+, Největší středomořské ostrovní lázně


Ostrov Ischia se nachází v Neapolském zálivu v kouzelné oblasti Kampánie a je obklopen Tyrhénským mořem. Se svou rozlohou 46,33 km² patří k největším a zároveň i nejkrásnějším ostrovům celého regionu. Díky svému vulkanickému původu je jeho povrch převážně hornatý, avšak s bohatou vegetací, která mu propůjčila přezdívku “zelený ostrov”

Svému sopečnému původu vděčí Ischia za poklad v podobě termálních a minerálních pramenů, které jsou zdejší raritou. Na celém ostrově se nachází více jak 100 pramenů o různé teplotě, které byly k terapeutickým účelům poprvé využity již ve středověku a k léčbě mnoha zdravotních neduhů jsou hojně využívány i v současnosti.  

Ischia se pyšní nádhernou přírodou, historickými památkami i čistým mořem s krásnými plážemi a je tak ideálním místem k dovolené plné odpočinku i poznávání. 


Zajímavosti ostrova věčného mládí

Termální prameny

Ischia se ve světě proslavila nejen jako destinace plná nádherných pláží a dokonale čistého moře, ale především jako vyhledávané ostrovní lázně. Vulkanický původ ostrova dal vzniknout více jak stovce termálních a minerálních pramenů, které jsou pro zdejší kraj jedním z největších přírodních bohatství.

To, že místní voda léčí, věděli již obyvatelé dávného starověku. Dnes léčivé a relaxační účinky termálních pramenů využívají návštěvníci z celého světa. Horké i studené prameny denně pomáhají s léčbou pohybového aparátu, revmatických a gynekologických onemocnění, bronchitidy, astmatu či k léčbě kožních chorob a rehabilitacím po chirurgických zákrocích. K léčbě se využívají především ozdravné koupele, bahenní zábaly, inhalace a kosmetické procedury. 

Lázeňství má na Ischii dlouhou tradici a nachází se zde několik proslulých termálních lázní. Obvykle se skládají z bazénů s termální i mořskou vodu, římské sauny a písečných plážích s vývěry horké vody. Těmi nejznámějšími jsou Poseidonovy zahrady, které leží jižně od města Forio a patří k těm nejkrásnějším na celém ostrově. Najdete zde 22 bazénů s minerální vodou o teplotě 28 °C až 40 °C, saunu, Japonský bazén, sluneční lázně nebo masážní křesla. Termální park Poseidonovy zahrady se nachází přímo na břehu moře a má svou soukromou pláž s lehátky a slunečníky.  

Historie

První zmínky o přítomnosti člověka na ostrově se datují až do roku 3 500 př. n. l. Během 7. století př. n. l. ho osídlili Řekové, které později vystřídali Římané. Ti zde poprvé začali využívat bohaté minerální prameny k léčebným účelům. Ischia byla po dlouhou dobu sužována španělskou nadvládou a právě z této doby pochází současná podoba nejvýznamnější historické památky na ostrově – Aragonského hradu. 

Aragonský hrad se tyčí na skalnatém ostrůvku na volném moři a je dominantou celého ostrova. První výstavba byla zahájena již v 5. století př. n. l., ale největší rozkvět zažil hrad za vlády aragonské dynastie v 15. století, která mu vtiskla jeho současnou podobu. 

Rozmanitá příroda Ischie

Na ostrově je typické středomořské podnebí, které zajišťuje příjemné klima v každém ročním období. Stabilní teploty velmi prospívají vegetaci, která je zde po celý rok zelená a navíc velmi rozmanitá. Najdeme zde subtropické rostliny, jež na ostrově vytvářejí doslova exotickou atmosféru. Můžete se procházet v hájích citronovníků, pomerančovníků, fíkovníků nebo olivovníků. Stále zelené svahy jsou pokryté divoce kvetoucími oleandry, ibišky a orchidejemi. 

Ischie láká každoročně turisty na křišťálově čisté moře a rozlehlé pláže s vývěry horké vody, díky nimž je zde koupání celoročně příjemné. Písčité pobřeží je lemováno kopci pokrytými zelení a vinnou révou a to vše ruku v ruce dělá z Ischie jednu z nejlepších evropských destinací pro klidnou dovolenou. 

Gastronomie 

Vyhlášená ischijská kuchyně je velmi chutná a rozmanitá. Tak jako celé středomořské gastronomii jí dominují dary moře a rybářské úlovky. Na jídelníčku tak můžeme najít sardinky, tuňáky, chobotnice, krevety, langusty nebo tresky připravené podle tradičních místních receptů. Oblíbenou a zároveň typickou specialitou, kterou nabízí téměř každá restaurace, je coniglio cacciata – králík na divoko. Vyhledávaná je také tradiční italská pizza. 

Za zmínku rozhodně stojí zdejší vína, neboť na Ischii se nachází mnoho úrodných vinic a to především na úpatí nejvyšší hory Monte Epomea. Mezi alkoholickými nápoji je velmi oblíbený likér Limoncelo vyráběný z kúry čerstvých citrónů. 

Počasí v Kampánii

  • teploty jsou zde příjemné – dosahují až 26 °C v září a 22 °C v říjnu
  • moře je během podzimu příjemně vyhřáté z horkého léta

Kampánie – průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Hotel

Hotely pro pobytové zájezdy

Hotel Zaro****

Termíny 2020Volné termíny: 3

Čtyřhvězdičkový hotel Zaro je postaven v tradičním italském stylu a nachází se na klidné straně ostrova Ischia přímo v krásné středomořské zahradě plné palem a zeleně. V těsné blízkosti hotelu naleznete písečnou pláž San Francesco. Hotel s příjemnou a klidnou atmosférou nabízí vyžití ve dvou venkovních bazénech. V jeho okolí se navíc nachází i mnohé restaurace, kavárny, minimarket či obchod se suvenýry.

Hotel Il Gattopardo****

Termíny 2020Volné termíny: 1

Tento kvalitní 4* hotel najdete na západní straně ostrova Ischia v pěší dostupnosti od malebného centra města Forio (cca 1km) a cca 600 m od slavného termálního parku Poseidonovy zahrady. Zázemí hotelu zahrnuje širokou škálu lázeňských služeb a volnočasových aktivit a zdejší dovolenkovou atmosféru skvěle dokresluje okolní zeleň, pozemky a vinice.

Hotel La Scogliera****

NovinkaVyprodáno

Elegantní 4* hotel La Scogliera se nachází poblíž centra malebného města Forio (cca 1km), kam se dostanete příjemnou procházkou podél pobřeží.  Nedaleko se nachází botanická zahrada La Mortella i termální park Poseidonovy zahrady. Hotel disponuje vlastním termálním bazénem, kde můžete trávit každou volnou chvilku.

Costa Citara***

Poslední volná místaVyprodáno

Hotel Costa Citara je vystavěn na strategickém místě nad zátokou Citara, v blízkosti největšího a nejvyhlášenějšího termálního parku na Ischii - Poseidonovy zahrady. Hotel je ideálním místem s dobrou dostupností pro objevování turistických zajímavostí ostrova.

Hotel La Bagattella****

NovinkaVyprodáno

Hotel se nachází na klidném místě nedaleko malebného centra městečka Forio. Ubytování je zajištěno v přízemních bungalovech umístěných v krásné rozlehlé zahradě. Vkusně a příjemně zařízené pokoje disponují předzahrádkou s venkovním posezením. Za příplatek lze objednat i pokoje superior s balkonem v hlavní budově. V okolí hotelu se nachází restaurace, kavárny i obchody. 

Hotel Galidon Terme***

NovinkaVyprodáno

Hotelový komplex Galidon Terme 3* je vystavěn v turisticky atraktivní oblasti na západní straně ostrova Ischia přímo nad zátokou Citara s největším evropským termálním parkem Poseidonovy zahrady. Hotel je umístěn v hezké zahradě a nabízí svým hostům příjemný odpočinek v podobě venkovních i vnitřních bazénů, sauny a termálního centra. Písečná pláž Citara je vzdálena cca 700 metrů.Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Il Gattopardo 4* vyprodáno18 990 KčVíce info
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Bagatella 4* pokoj superior vyprodáno18 490 KčVíce info
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Zaro 4* vyprodáno18 490 KčVíce info
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Galidón Ischia 3* vyprodáno17 190 KčVíce info
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Bagatella 4* pokoj standard vyprodáno17 990 KčVíce info
5. 10. – 12. 10. 2019 7 nocí polopenze letecky Hotel Costa Citara 3* vyprodáno15 990 KčVíce info
5. 10. – 12. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Bagatella 4* pokoj standard vyprodáno16 490 KčVíce info
5. 10. – 12. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Scogliera 4* vyprodáno17 490 KčVíce info
5. 10. – 12. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Bagatella 4* pokoj superior vyprodáno17 090 KčVíce info
26. 5. – 2. 6. 2020 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Zaro 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
18 490 KčVíce info
26. 5. – 2. 6. 2020 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Il Gattopardo 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
18 490 KčVíce info
22. 9. – 29. 9. 2020 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Zaro 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
18 990 KčVíce info
29. 9. – 8. 10. 2020 9 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel Zaro 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
20 775 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Krásy Neapolského zálivu

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze letecky Krásy Neapolského zálivu 3* vyprodáno24 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Ischia jako na dlani

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
28. 9. – 5. 10. 2019 7 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Ischia jako na dlani vyprodáno21 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy

Hotel Zaro****

Termíny 2020Volné termíny: 3

Čtyřhvězdičkový hotel Zaro je postaven v tradičním italském stylu a nachází se na klidné straně ostrova Ischia přímo v krásné středomořské zahradě plné palem a zeleně. V těsné blízkosti hotelu naleznete písečnou pláž San Francesco. Hotel s příjemnou a klidnou atmosférou nabízí vyžití ve dvou venkovních bazénech. V jeho okolí se navíc nachází i mnohé restaurace, kavárny, minimarket či obchod se suvenýry.

Hotel Il Gattopardo****

Termíny 2020Volné termíny: 1

Tento kvalitní 4* hotel najdete na západní straně ostrova Ischia v pěší dostupnosti od malebného centra města Forio (cca 1km) a cca 600 m od slavného termálního parku Poseidonovy zahrady. Zázemí hotelu zahrnuje širokou škálu lázeňských služeb a volnočasových aktivit a zdejší dovolenkovou atmosféru skvěle dokresluje okolní zeleň, pozemky a vinice.

Hotel La Scogliera****

NovinkaVyprodáno

Elegantní 4* hotel La Scogliera se nachází poblíž centra malebného města Forio (cca 1km), kam se dostanete příjemnou procházkou podél pobřeží.  Nedaleko se nachází botanická zahrada La Mortella i termální park Poseidonovy zahrady. Hotel disponuje vlastním termálním bazénem, kde můžete trávit každou volnou chvilku.

Costa Citara***

Poslední volná místaVyprodáno

Hotel Costa Citara je vystavěn na strategickém místě nad zátokou Citara, v blízkosti největšího a nejvyhlášenějšího termálního parku na Ischii - Poseidonovy zahrady. Hotel je ideálním místem s dobrou dostupností pro objevování turistických zajímavostí ostrova.

Hotel La Bagattella****

NovinkaVyprodáno

Hotel se nachází na klidném místě nedaleko malebného centra městečka Forio. Ubytování je zajištěno v přízemních bungalovech umístěných v krásné rozlehlé zahradě. Vkusně a příjemně zařízené pokoje disponují předzahrádkou s venkovním posezením. Za příplatek lze objednat i pokoje superior s balkonem v hlavní budově. V okolí hotelu se nachází restaurace, kavárny i obchody. 

Hotel Galidon Terme***

NovinkaVyprodáno

Hotelový komplex Galidon Terme 3* je vystavěn v turisticky atraktivní oblasti na západní straně ostrova Ischia přímo nad zátokou Citara s největším evropským termálním parkem Poseidonovy zahrady. Hotel je umístěn v hezké zahradě a nabízí svým hostům příjemný odpočinek v podobě venkovních i vnitřních bazénů, sauny a termálního centra. Písečná pláž Citara je vzdálena cca 700 metrů.


Recenze zájezdu:

Chtěla bych touto cestou poděkovat za krásnou dovolenou na ostrově Ischia ve dnech 25.5.-1.6.2019 - hotel ZARO. Ubytování, strravování , čistota a příjemný personál hotelu i přes první dva deštivé dny nám dodával dobrou náladu. Ischia je nádherný ostrov, dovolená tady byla krásná.Návštívili jsme termální lázně, botanickou zahradu. Chtěli bychom poděkovat p.J.Čepičkové, zástupce CK Delfín travel s.r.o., která vše vyřizovala.Vše bylo perfekně zorganizované počínaje letem z Prahy, doprava do hotelu a zpět přílet do Prahy.
- Ischia, termín: 25. 5. - 1. 6. 2019
Další recenze

Další zájezdy

PortugalskoPortugalsko

Zobrazit více informací

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa TropicalŠpanělsko

Zobrazit více informací

Mar MenorŠpanělsko

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa de AlmeríaŠpanělsko

Zrcadlo moře

Klidná přímořská letoviska na pobřeží Středozemního moře i poklidné rybářské vesničky téměř nedotčené cestovním ruchem – takové je pobřeží Andalusie, nazývané Costa de Almería.

Zobrazit více informací

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa de la LuzŠpanělsko

Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus

Oceán si prozpěvuje ve všech tóninách a rytmech a ovzduší je provoněné pásy borovic. V zátoce místní sbírají mušle. Costa de la Luz neboli Pobřeží světla jsou krásné a neuvěřitelně dlouhé pláže odkud kdysi vyplul Kryštof Kolumbus za svým snem.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací

Lázně EgerMaďarsko

Zobrazit více informací