na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Františkovy Lázně
Ozdravný pobyt v lázeňském městě


Nádherné město s klasicistní architekturou, procházky v lázeňských kolonádách a parcích, ochutnávka františkolázeňských oplatek a především kouzlo minerálních pramenů používaných při léčebných procedurách. To vše vás čeká na našem pobytovém zájezdu ve Františkových Lázních, ve městě s dvousetletou tradicí léčby mnoha onemocnění. 

Pojeďte s námi objevit krásu nejzápadnějších lázní České republiky a vyzkoušet si léčebnou sílu jedinečných přírodních pokladů Františkových Lázní. Příjemným zpestřením odpočinkového pobytu pro vás mohou být zdejší noblesní kavárny, výtečné restaurace nebo se s námi můžete vydat na některý z nabízených fakultativních výletů.

Na co se můžete ve Františkových Lázních těšit?

  • 21 léčivých pramenů
  • krásnou architekturu a příjemnou atmosféru lázeňského prostředí
  • volný vstup do hotelového bazénu, finské sauny a fitness
  • procházky po kolonádách s ochutnávkou lázeňských opatek
  • jedno z nejčistších ovzduší v České republice

Františkovy Lázně

Malebné Františkovy Lázně založil v roce 1793 císař František I. Habsburský a k jejich založení přispěl Dr. Bernhard V. Adler, jenž byl jmenován prvním zemským lázeňským lékařem. Františkovy Lázně jsou proslulé především svými 21 léčivými prameny s teplotou od 9 do 11°C, které již 200 let hojně pomáhají v léčbě celé řady onemocnění. Pro léčení se využívají výhradně místní přírodní léčivé zdroje v té nejvyšší kvalitě, dodržují se tradiční léčebné postupy a zároveň se aplikují metody nejmodernější medicíny.

A s čím vším vám mohou místní prameny pomoci? Zdejší léčebné procedury využívají pacienti s nemocemi pohybového ústrojí, srdce, krevního oběhu či gynekologickými problémy. Ve Františkových Lázních se léčí také neplodnost, nemoci trávicího ústrojí, nervového systému a onemocnění kůže jako je například atopický ekzém nebo lupénka. Lázně navštěvují i pacienti po onkologických léčbách či zájemci o preventivní léčebnou kúru. Kromě pramenů má blahodárné účinky na zdraví také zdejší čisté ovzduší, které je jedním z nejčistších v České republice.

Zajímavosti o Františkových Lázních

Františkovy Lázně si oblíbila i celá řada slavných osobností a umělců. Jedním z nich byl básník J. W. Goethe, který se do lázní zamiloval a opakovaně je navštěvoval. Prohlásil o nich, že jsou jedním z nejkrásnějších míst v srdci Evropy. Symbolem města je socha chlapce s rybou v rukách, ke které se váže zajímavá místní legenda. Žena, která se sochy chlapce dotkne, prý do roka otěhotní. Zda je tato legenda pravdivá ale bohužel s jistotou nevíme.

Hotely


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
13. 9. – 18. 9. 20205 nocípolopenzeautobusemHotel Spa & Kur Hotel Harvey 4*Posledních 8 míst
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 30.6.2020)
9 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Další zájezdy

Lázně PiešťanySlovensko

Balaton, pobytový zájezdMaďarsko

Mariánské LázněČeská republika


MallorcaŠpanělsko

Mar MenorŠpanělsko

SardinieItálie

 


KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.


IschiaItálie

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.

Costa DoradaŠpanělsko


Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.


Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.