Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Ekvádor - first minute

více informací

Jsme specialisté na poznávací dovolenou pro seniory do Ekvádoru. Využijte naší nabídky pro zimu 2015 / 2016 pro seniory 55 +. Jedno z nejrozmanitějších míst naší planety - Ekvádor. Země, která po generace uchovává původní indiánský charakter, a která uhrane každého návštěvníka svými vřelými obyvateli a jedinečnou panenskou přírodou. Na zájezdu proniknete do hloubi Amazonského pralesa, vystoupáte do vysokých And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo a na vlastní kůži ověříte evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy. Prohlédněte si naše nabídky po Ekvador 2015 / 2016 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

EKVÁDOR 55+
Putování na rovníku


Vydejte se s námi do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety, která si doposud zachovala svůj indiánský charakter. Na každém kroku budete fascinováni zdejší panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel.

Zažijete tři naprosto odlišné světy. Proniknete do hloubi Amazonského pralesa, kde můžete pozorovat život původních obyvatel daleko od vymožeností civilizace. Vystoupáte do závratných výšek And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo, jež je nejvzdálenějším bodem od středu Země. Odpočinete si na nekonečných písčitých plážích pobřeží Tichého oceánu s pozorováním unikátního ptactva a mořských živočichů.

To však není zdaleka vše, co tato rovníková země nabízí. Navíc poznáte také zachovalá koloniální centra měst a starobylé incké památky, nebo si můžete na vlastní kůži ověřit evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy.

Martin Zeman, průvodce CK Delfín travel

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.

Klikněte pro spuštění videa

Vystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.

Ekvádor 55+

TermínCena od Poznámka

Připravujeme pro vás nové termíny.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Program zájezdu

1. den: Letecký přesun z Prahy do Quita (s přestupem). Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Snídaně. Návštěva památníku Mitad del Mundo umístěného přímo na rovníku a etnografického muzea. Poté prohlídka historického centra Quita – náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrála, kostel La Compañia de Jesus a náměstí San Francisko s klášterem, dále návštěva tržnice Mercado Central. (UNESCO). Návrat do hotelu v Quitu.

El Panecillo en Quito

3. den: Snídaně. Odjezd do města Otavalo – prohlídka města a návštěva proslulého indiánského trhu, jednoho z největších v celé Jižní Americe. Návštěva tradičního otavalského domu s poslechem typické andské hudby. Cestou zastávka s výhledem na panorama okolních hor a lagun a ochutnávka typické místní pochoutky „Bizcochos de Cayambe“. Návrat do hotelu v Quitu.

den-3

4. den: Snídaně. Odjezd do Amazonského pralesa a ubytování v bungalovech na břehu řeky Napo. Oběd. Plavba na kánoi proti proudu řeky, vylodění a poté procházka deštným pralesem s pozorováním zdejší rozmanité fauny a flóry. Procházka k vodopádům Las Latas, kde se můžete osvěžit v křišťálově čisté vodě, nebo se zaposlouchat do zvuků pralesa. Poté návrat na ubytování. Večeře.

458137587-den-4

5. den: Snídaně. Plavba na kánoi po proudu řeky Napo skrz Amazonský prales k řece Arajuno. Poté návštěva záchranného centra amazonských zvířat, které se zaměřuje na záchranu ohrožených druhů. Zde budete moci pozorovat velké množství živočichů jako tukany, různé druhy pestrobarevných papoušků, opic, jaguáry, kapybary a mnoho dalších. Poté se naobědváte na břehu řeky a osvěžíte se v ní. Odpoledne navštívíte rodinu kmene Quichua a dozvíte se více o její kultuře a tradicích, jako je rýžování zlata v řece, hrnčířství, příprava tradičního nápoje z juky „chicha“ či vám ukáží, jak mistrně ovládají svou nejoblíbenější zbraň – foukačku. Návrat na ubytování a večeře. Večer se sejdete kolem ohně, podělíte se o své zážitky a dozvíte se další zajímavosti o Amazonském pralese.

shutterstock_286846964-den-5

6. den: Snídaně. Odjezd po unikátní silnici protínající Amazonský deštný prales směrem na jih. Cestou návštěva několika vodopádů na řece Pastaza včetně toho největšího, zvaného Ďáblův kotel. Můžete vystoupat podél vodopádu až do dutiny přímo za něj, kde máte hučící masu vody přímo na dosah. Odpoledne příjezd do lázeňského města Baños položeného pod aktivní sopkou Tungurahua (5 023 m). Ubytování.

den-6

7. den: Snídaně. Prohlídka města Baños, fakultativně možnost návštěvy místních termálních lázní, kde vyvěrají horké prameny přímo z nitra aktivního vulkánu. Můžete také využít masáž s vulkanickými kameny či zajet na vyhlídku na tuto majestátní horu. Odpoledne přejezd do města Riobamba. Ubytování.

ar-pn-andes-tungurahua-baos-171-den-7

8. den: Snídaně. Odjezd do Národního parku Chimborazo se sopkou a nejvyšším ekvádorským vrcholem Chimborazo (6 310 m). Na úpatí vulkánu uvidíte indiánské komunity, které zde využívají pouze přírodních zdrojů. Poté navštívíte komunitu Kichwa Puruha, která se zaměřuje na zemědělství, chov lam, alpak a výrobu rukodělných předmětů. Za zmínku stojí i místní gastronomie. Vyhlášenou pochoutkou indiánů z hor je nám dobře známe morče, kterému se zde říká cuy.  Okořeněné se připravuje na rozpáleném grilu a vy si ho pak můžete vychutnat třeba s bramborami a kukuřicí. Odpoledne návrat do města Riobamba – prohlídka centra města – parky Sucre, Maldonado a katedrála. Ubytování.

den-8

9. den: Snídaně. Odjezd do oblasti Cañar k nejvýznamnější incké ekvádorské památce Ingapirca, jež sloužila jako pevnost na incké cestě mezi Cuzcem a Quitem. Poté přejezd do města Cuenca (UNESCO), jednoho z nejhezčích měst celé Jižní Ameriky, jež bylo vyhlášeno v roce 2014 jako jedno z nejlepších míst na světě pro život zahraničních seniorů. Prohlídka malebného koloniálního centra města – Parque Calderón se starou a novou katedrálou, Plaza de San Francisko, květinový trh, Calle Larga. Ubytování.

shutterstock_290668532-ingapirca-ruins-den-9

10. den: Snídaně. Volný program – fakultativně možnost návštěvy některého z významných muzeí města Cuenca, jako je Museo del Banco Central, Museo de las Culturas Aborígenes či Museo de Arte Moderno. Pro milovníky přírody možnost fakultativního výletu do nedalekého Národním parku Cajas s více než 200 jezery. Návrat do hotelu.

shutterstock_230841979

11. den: Snídaně. Přejezd do největšího ekvádorského města a přístavu Guayaquilu a jeho prohlídka – nejstarší část města s různobarevnými domky Las Peñas, promenáda Malecón 2000 se spoustou parků, kavárniček a restaurací, Parque de las Iguanas. Poté odjezd na pobřeží Tichého oceánu do rybářského městečka Puerto Lopez. Možnost ochutnávky místních specialit z mořských plodů. Ubytování.

den-11

12. den: Snídaně. Návštěva nejkrásnější ekvádorské pláže Los Freiles s bělostným pískem ukryté v národním parku Machalilla. Volný program na pláži. Odpoledne návštěva indiánské komunity Agua Blanca, kde navštívíte místní archeologické muzeum s artefakty jedné z nejstarších kultur na americkém kontinentu. Projdete se suchým tropickým pralesem a vykoupete se v termální laguně s léčivým bahnem. Návrat do hotelu.

shutterstock_518589352-los-frailes-beachecuador-den-12

13. den: Snídaně. Volný program – možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Isla de la Plata, nazývaný též jako malé Galapágy. Dle pověsti zde obávaný korzár Francis Drake ukryl jeden ze svých uloupených pokladů. Pozorování vzácných ptačích druhů a pokud budete mít štěstí, tak i velryb, šnorchlování. Návrat do hotelu.

Ballena Jorobada o yubarta

14. den: Snídaně. Dopoledne možnost posledního koupání. Poté odjezd do Quita. Ubytování ve večerních hodinách.

15. den: Snídaně. Volný program v Quitu – možnost nákupů či návštěvy některého z místních muzeí či galerií.

16. – 17. den: Transfer na letiště v Quitu a následně letecký přesun do Prahy (s přestupem).

Na vyžádání individuální možnost prodloužení zájezdu:

 • o letecký výlet na jedinečné souostroví Galapágy, kde si můžete na vlastní oči ověřit platnost evoluční teorie
 • cena od 39 500 Kč/ osoba ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí na 4 dny/3 noci
 • cena nezahrnuje: vstupné na ostrovy 100 USD, poplatek za turistickou kartu 20 USD, ekologický poplatek 10 USD

Pozn.: Lze vyžádat pouze před uzavřením smlouvy o zájezdu. U výletu na Galapágy je k dispozici pouze místní průvodce hovořící anglicky a španělsky. Přelety jsou bez doprovodu.

“Lo Tenemos Todo para ser Potencia Turística” – video

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 15 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Quito – Praha s přestupem ve výši 30 000 Kč (včetně letištních poplatků)
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • výlet do Amazonského pralesa s plnou penzí
 • kombinovanou dopravu mikrobusem či dálkovým autobusem
 • služby českého a místního průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (1 490 Kč/pobyt pro osoby do 69 let; 2 430 Kč/pobyt pro osoby nad 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (7 900,- Kč)
 • fakultativní výlety: Národní Park Cajas (cca 60 USD), Isla de la Plata (cca 55 USD)
 • případné další fakultativní výlety a akce
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 10.

Změna programu vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Změna letiště vyhrazena (možný odlet z Mnichova, Frankfurtu či Vídně – transfer na tato letiště zahrnut v ceně letenky).

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu –Exotika 2017.pdfRecenze zájezdu:

5
Ani ne před 48 hodinami jsme se vrátili z putování po Ekvádoru a snažíme se srovnat s tím, že těch 16 dní, které jsme strávili v této krásné zemi tak rychle uteklo. Projeli jsme celý Ekvádor od severu k jihu a zase zpět, a byl to nezapomenutelný zážitek a to nejen překrásnou přírodou, historickými městy a sympatickými Ekvádorci, ale i proto, že oba Martinové (Martin Zeman i Martin Hůrka) - naši čeští průvodci i Ricardo - zástupce cestovky z Ekvádoru udělali vše možné a občas i nemožné, pro naši spokojenost. Za to, co se jim podařilo připravit, za to co nám dokázali díky svým vědomostem předat i za to, jak se ke všem účastníkům putování po rovníku po celou dobu vstřícně chovali zaslouží velké DÍKY!!!! Už teď se těšíme na další cestu!
- Ekvádor, termín: květen 2017
5
Včera jsem se vrátila z úžasného zájezdu do Ekvádoru, pořádaného vaší CK. Díky průvodcům p. Martinu Zemanovi a p. Martinu Hůrkovi, kteří byli milí, vstřícní, vždy ochotní pomoci, a také díky perfektně sestavenému programu, jsem prožila krásnou dovolenou. Cestovala jsem s CK Delfín poprvé, ale určitě ne naposled.
- Ekvádor, termín: květen 2017
Další reference

Další zájezdy

To nejlepší z „ostrova svobody“Kuba

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Oblíbený poznávací zájezd za krásami jižního Thajska

Nechte se oslnit krásnou přírodou thajských ostrovů, asijskou kulturou či posvátnou atmosférou budhistických chrámů. Přesvědčte se, jak moc je místní vyhlášená kuchyně návyková a jak příjemné je odpočívat na thajských plážích, které patří k nejkrásnějším na světě.

Zobrazit více informací

Ostrov bohů a tisíce chrámůBali

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

Velké putování MexikemMexiko

Výprava za největšími skvosty země Mayů a Aztéků

Přírodní bohatství, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. Na závěr zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v resortu s programem all inclusive.

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Po stopách dávných civilizacíPeru

Unikátní zájezd s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Poznejte mýtické Peru s odbornicí, která zde vedla archeologické výzkumy. Uvidíte Machu Picchu, pevnost Sacsayhuaman, starobylé město Cuzco, planinu Nazca se svými záhadnými obrazci, bájné jezero Titicaca a mnoho dalšího.

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté zeměIzrael

Nejkrásnější památky Izraele a koupání v Mrtvém moři

Vydejte se s námi do Izraele a zažijte jeho jedinečnou atmosféru. Například když vystoupáte na bájnou Olivetskou horu a pod sebou uvidíte celé svaté město Jeruzalém jako na dlani. Pocit, na který nikdy nezapomenete.

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací

Thajsko, pobytový zájezdThajsko

Ostrov Lanta – perla Andamanského moře

Splňte si svůj sen! Prožijte alespoň část zimy v teple, na sluncem vyhřátých plážích, obklopeni krásnou thajskou přírodou ostrova Lanta.

Zobrazit více informací