na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Ekvádor - first minute

více informací

Jsme specialisté na poznávací dovolenou pro seniory do Ekvádoru. Využijte naší nabídky pro zimu 2015 / 2016 pro seniory 55 +. Jedno z nejrozmanitějších míst naší planety - Ekvádor. Země, která po generace uchovává původní indiánský charakter, a která uhrane každého návštěvníka svými vřelými obyvateli a jedinečnou panenskou přírodou. Na zájezdu proniknete do hloubi Amazonského pralesa, vystoupáte do vysokých And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo a na vlastní kůži ověříte evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy. Prohlédněte si naše nabídky po Ekvador 2015 / 2016 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

EKVÁDOR 55+
Putování na rovníku


Vydejte se s námi do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety, která si doposud zachovala svůj indiánský charakter. Na každém kroku budete fascinováni zdejší panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel.

Zažijete tři naprosto odlišné světy. Proniknete do hloubi Amazonského pralesa, kde můžete pozorovat život původních obyvatel daleko od vymožeností civilizace. Vystoupáte do závratných výšek And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo, jež je nejvzdálenějším bodem od středu Země. Odpočinete si na nekonečných písčitých plážích pobřeží Tichého oceánu s pozorováním unikátního ptactva a mořských živočichů.

To však není zdaleka vše, co tato rovníková země nabízí. Navíc poznáte také zachovalá koloniální centra měst a starobylé incké památky, nebo si můžete na vlastní kůži ověřit evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy.

Ekvádor 55+

akce Záloha za zájezd pouze 5 000 Kč/osoba*

*při zakoupení zájezdu do 30.11. 2017

TermínCena od Poznámka
13. 5. – 29. 5. 201883 500 Kč

Podívejte se na naše další zájezdy.

Nezávazná rezervace

Načítání hotelů a termínů z databáze
načítání hotelů a termínů z databázePlease leave this field empty.


Cestujete sami?

TIP: Darujte zájezd jako dárkový poukaz


Program zájezdu

1. den: Letecký přesun z Prahy do Quita (s přestupem v Amsterdamu). Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: Snídaně. Prohlídka historického centra Quita (UNESCO) – výjezd na posvátný vrcholek Panecillo s 45 m vysokou sochou Panny Marie, od které je nádherný výhled na město a okolní sopky. Poté prohlídka náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrály, kostela La Compañia de Jesus a náměstí San Francisco s klášterem, dále návštěva tržnice Mercado Central. Odpoledne volný program – možnost návštěvy některého z místních muzeí či galerií. Návrat do hotelu.

El Panecillo en Quito

3. den: Snídaně. Odjezd k památníku Mitad del Mundo umístěného přímo na rovníku a návštěva etnografického muzea. Na vlastní kůži si budete moci ověřit fyzikální odlišnosti pobytu na rovníku. Odpoledne výjezd lanovkou na sopku Pichincha (4 794 m). Stanice lanovky je ve výšce 4 050 m, odkud se naskýtá nádherný výhled na Quito. Návrat do hotelu.

4. den: Snídaně. Odjezd do Národního parku Cotopaxi s nejvyšší aktivní sopkou světa Cotopaxi (5 897 m). Cestou spatříte hned několik nejvýznamnějších ekvádorských sopek, procházka k laguně Limpiapungo, pozorování andské fauny a flóry, výjezd k horolezecké chatě ve výšce 4 800 m. Návrat do hotelu v Quitu.

 

5. den: Snídaně. Odjezd do Amazonského pralesa a ubytování v bungalovech na břehu řeky Napo. Odpoledne procházka deštným pralesem s pozorováním zdejší rozmanité fauny a flóry. Poté návrat na ubytování. Ukázka výroby místní domácí čokolády přímo z kakaových bobů. Večeře.

6. den: Snídaně. Plavba na kánoi po proudu řeky Napo skrz Amazonský prales k řece Arajuno. Poté návštěva záchranného centra amazonských zvířat, které se zaměřuje na záchranu ohrožených druhů. Zde budete moci pozorovat velké množství živočichů jako tukany, různé druhy pestrobarevných papoušků, opic, jaguáry, kapybary a mnoho dalších. Poté se naobědváte na břehu řeky a projdete se deštným pralesem. Při troše štěstí spatříte i kajmany. Dále navštívíte rodinu kmene Quichua a dozvíte se více o její kultuře a tradicích, jako je rýžování zlata v řece, hrnčířství, příprava tradičního nápoje z juky „chicha“ či vám ukáží, jak mistrně ovládají svou nejoblíbenější zbraň – foukačku. Návrat na ubytování a večeře. Večer se sejdete kolem ohně, podělíte se o své zážitky a dozvíte se další zajímavosti o Amazonském pralese.

458137587-den-4

7. den: Snídaně. Odjezd po unikátní silnici protínající Amazonský deštný prales směrem na jih. Cestou návštěva několika vodopádů na řece Pastaza včetně toho největšího, zvaného Ďáblův kotel. Můžete sestoupit podél vodopádu až do dutiny přímo za něj, kde máte hučící masu vody přímo na dosah. U vodopádu Manto de la Novia budete moci vyzkoušet svou odvahu a projet se místní lanovkou přes údolí řeky Pastaza nad tento překrásný vodopád. Odpoledne příjezd do lázeňského města Baños položeného pod aktivní sopkou Tungurahua (5 023 m). Výjezd na vyhlídku Bellavista odkud za příznivého počasí spatříte tuto velice aktivní sopku i celé městečko. Ubytování. Fakultativně možnost návštěvy místních termálních lázní, kde vyvěrají horké prameny přímo z nitra aktivního vulkánu.

den-6

8. den: Snídaně. Odjezd do Národního parku Chimborazo se sopkou a nejvyšším ekvádorským vrcholem Chimborazo (6 310 m), nejvzdálenějším bodem od středu Země. Výjezd k horolezecké chatě ve výšce 4 800 m. Cestou budete moci pozorovat měnící se vysokohorskou krajinu a lamy. Poté navštívíte komunitu Kichwa Puruha, která se zaměřuje na zemědělství, chov lam, alpak a výrobu rukodělných předmětů. Odpoledne návrat do města Riobamba – prohlídka centra města – parky Sucre, Maldonado a katedrála. Ubytování.

den-8

9. den: Snídaně. Návštěva nejstaršího kostela na ekvádorském území La Balbanera. Poté odjezd do oblasti Cañar k nejvýznamnější incké ekvádorské památce Ingapirca, jež sloužila jako pevnost na incké cestě mezi Cuzcem a Quitem. Dále přejezd do města Cuenca (UNESCO)jednoho z nejhezčích měst celé Jižní Ameriky, jež bylo vyhlášeno v roce 2014 jako jedno z nejlepších míst na světě pro život zahraničních seniorů. Za zmínku stojí i místní gastronomie. Vyhlášenou pochoutkou indiánů z hor je nám dobře známe morče, kterému se zde říká cuy. Okořeněné se připravuje na rozpáleném grilu a vy si ho pak můžete vychutnat třeba s bramborami a kukuřicí. Ubytování.

shutterstock_290668532-ingapirca-ruins-den-9

10. den: Snídaně. Exkurze do výrobny slavných ekvádorských slaměných klobouků, jež si získaly slávu i jméno při stavbě panamského průplavu. Poté prohlídka malebného koloniálního centra města Cuenca – Parque Calderón se starou a novou katedrálou, Plaza de San Francisco, květinový trh, Calle Larga, tržnice. Odpoledne volný program – fakultativně možnost návštěvy některého z významných muzeí města, jako je Museo del Banco Central, Museo de las Culturas Aborígenes či Museo de Arte Moderno. Návrat do hotelu.

shutterstock_230841979

11. den: Snídaně. Odjezd do největšího ekvádorského města a přístavu Guayaquilu. Cestou přejezd Národního parku Cajas s více než 200 jezery. Při cestě z hor do pobřežních oblastí Ekvádoru Vás čeká hned několik zastávek s úchvatnými výhledy na strmé svahy And. Na úpatí And navštívíte místní rodinnou indiánskou farmu, kde budete mít možnost spatřit, jak se pěstují místní plodiny, jako káva či kakao. Poté příjezd do Guayaquilu a jeho prohlídka – nejstarší část města s různobarevnými domky Las Peñas, promenáda Malecón 2000 se spoustou parků, kavárniček a restaurací, Parque de las Iguanas. Ubytování.

den-11

12. den: Snídaně. Odjezd na pobřeží Tichého oceánu do rybářského městečka Puerto Lopez. Možnost ochutnávky místních specialit z mořských plodů. Odpoledne volný program – možnost koupání. Ubytování.

13. den: Snídaně. Návštěva indiánské komunity Agua Blanca, kde navštívíte místní archeologické muzeum s artefakty jedné z nejstarších kultur na americkém kontinentu. Projdete se suchým tropickým pralesem a vykoupete se v termální laguně s léčivým bahnem. Odpoledne návštěva nejkrásnější ekvádorské pláže Los Freiles s bělostným pískem ukryté v národním parku Machalilla. Volný program na pláži. Odpoledne Návrat do hotelu.

shutterstock_518589352-los-frailes-beachecuador-den-12

14. den: Snídaně. Volný program – možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Isla de la Plata, nazývaný též jako malé Galapágy. Dle pověsti zde obávaný korzár Francis Drake ukryl jeden ze svých uloupených pokladů. Procházka po ostrově s pozorováním vzácných ptačích druhů. Poté šnorchlování a pokud budete mít štěstí, tak i pozorování velryb. Návrat do hotelu.

Ballena Jorobada o yubarta

15. den: Snídaně. Dopoledne volný program – možnost posledního koupání v Puerto Lopez. Odpoledne odjezd do Guayaquilu. Ubytování.

16. den: Snídaně. Dopoledne volný program v Guayaquilu – možnost nákupů na místních tržištích či fakultativně návštěva skanzenu Parque Histórico, kde můžete obdivovat originální koloniální domy s původní výbavou a faunu a flóru zdejšího regionu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy (s přestupem v Amsterdamu).

17. den: Odpoledne přílet do Prahy.

Na vyžádání individuální možnost prodloužení zájezdu:

 • o letecký výlet na jedinečné souostroví Galapágy, kde si můžete na vlastní oči ověřit platnost evoluční teorie
 • cena od 43 500 Kč/ osoba ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí na 4 dny/3 noci
 • cena nezahrnuje: vstupné na ostrovy 100 USD, poplatek za turistickou kartu 20 USD, ekologický poplatek 10 USD

Pozn.: Lze vyžádat pouze před uzavřením smlouvy o zájezdu. U výletu na Galapágy je k dispozici pouze místní průvodce hovořící anglicky a španělsky. Přelety jsou bez doprovodu.

“Lo Tenemos Todo para ser Potencia Turística” – video

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 15 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Quito a Guayaquil – Praha s přestupem v Amsterdamu (včetně letištních poplatků ve výši 8 500 Kč)
 • transfery z/ na letiště v Ekvádoru
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 2x večeře a 1x oběd při pobytu v Amazonském pralese
 • dopravu mikrobusem či dálkovým autobusem
 • služby českého a místního průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (1 490 Kč/pobyt pro osoby do 69 let; 2 430 Kč/pobyt pro osoby nad 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (10 900 Kč)
 • fakultativní výlet: Isla de la Plata (cca 60 USD)
 • případné další fakultativní výlety a akce neuvedené v programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 10.

Změna programu vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu –Exotika.pdf


Martin Zeman, průvodce CK Delfín travel

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.

Klikněte pro spuštění videa

Vystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.


Recenze zájezdu:

5
Ani ne před 48 hodinami jsme se vrátili z putování po Ekvádoru a snažíme se srovnat s tím, že těch 16 dní, které jsme strávili v této krásné zemi tak rychle uteklo. Projeli jsme celý Ekvádor od severu k jihu a zase zpět, a byl to nezapomenutelný zážitek a to nejen překrásnou přírodou, historickými městy a sympatickými Ekvádorci, ale i proto, že oba Martinové (Martin Zeman i Martin Hůrka) - naši čeští průvodci i Ricardo - zástupce cestovky z Ekvádoru udělali vše možné a občas i nemožné, pro naši spokojenost. Za to, co se jim podařilo připravit, za to co nám dokázali díky svým vědomostem předat i za to, jak se ke všem účastníkům putování po rovníku po celou dobu vstřícně chovali zaslouží velké DÍKY!!!! Už teď se těšíme na další cestu!
- Ekvádor, termín: květen 2017
5
Včera jsem se vrátila z úžasného zájezdu do Ekvádoru, pořádaného vaší CK. Díky průvodcům p. Martinu Zemanovi a p. Martinu Hůrkovi, kteří byli milí, vstřícní, vždy ochotní pomoci, a také díky perfektně sestavenému programu, jsem prožila krásnou dovolenou. Cestovala jsem s CK Delfín poprvé, ale určitě ne naposled.
- Ekvádor, termín: květen 2017
Další reference

Další zájezdy

To nejlepší z „ostrova svobody“Kuba

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Zobrazit více informací

Ostrov bohů a tisíce chrámůBali

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

Velké putování MexikemMexiko

Výprava za největšími skvosty země Mayů a Aztéků

Přírodní bohatství, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. Na závěr zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v resortu s programem all inclusive.

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Po stopách dávných civilizacíPeru

Unikátní zájezd s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Poznejte mýtické Peru s odbornicí, která zde vedla archeologické výzkumy. Uvidíte Machu Picchu, pevnost Sacsayhuaman, starobylé město Cuzco, planinu Nazca se svými záhadnými obrazci, bájné jezero Titicaca a mnoho dalšího.

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté země Izrael

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací

Thajsko, pobytový zájezdThajsko

Ostrov Lanta – perla Andamanského moře

Splňte si svůj sen! Prožijte alespoň část zimy v teple, na sluncem vyhřátých plážích, obklopeni krásnou thajskou přírodou ostrova Lanta.

Zobrazit více informací