na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

EKVÁDOR 55+
Putování na rovníku
Exotický zájezd


Vydejte se s námi do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety, která si doposud zachovala svůj indiánský charakter. Na každém kroku budete fascinováni zdejší panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel.

Zažijete tři naprosto odlišné světy. Proniknete do hloubi Amazonského pralesa, kde můžete pozorovat život původních obyvatel daleko od vymožeností civilizace. Vystoupáte do závratných výšek And pod jednu z nejvyšších sopek světa Chimborazo, jež je nejvzdálenějším bodem od středu Země. Odpočinete si na nekonečných písčitých plážích pobřeží Tichého oceánu s pozorováním unikátního ptactva a mořských živočichů.

To však není zdaleka vše, co tato rovníková země nabízí. Navíc poznáte také zachovalá koloniální centra měst a starobylé incké památky, nebo si můžete na vlastní kůži ověřit evoluční teorii na unikátním souostroví Galapágy.

Termíny a ceny zájezdu Ekvádor – Putování na rovníku

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Milý Martine, díky vám osobně byl zájezd opět vynikající (jako Peru). Jste průvodce, který pracuje na 150% a těch 50% navíc jde z vašeho srdce, lásky k práci i navštívené zemi, respektu k účastníkům. Moc dobře jsem si všimla, že děláte víc, než je obecně očekáváno: překládáte jídelní lístky v restauracích, odpovídáte s úsměvem i na nejapné otázky, máte stále dobrou a klidnou náladu. Informace o zemi byly dobře dávkované a skvěle přednesené. Díky vám se vše vydařilo. Organizace zájezdu byla velmi dobře časovaná. Nikdy jsme se nenudili, nikdy jsme necítili tlak a nevítaný spěch. Malá skupina je dobrý formát na náročný poznávací zájezd seniorů.
- Ekvádor, termín: květen 2018

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit v Ekvádoru

 • jednu z nejrozmanitějších zemí celé planety
 • pobyt mezi nekonečnou zelení Amazonského pralesa
 • starobylé památky dávných Inků
 • krásné pláže na pobřeží Tichého oceánu
 • setkání s rodinou z kmene Quichua 
 • koloniální města plná života
 • procházku po rovníku, kde neplatí fyzikální zákony

 

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA - QUITO

Letecký přesun z Prahy do Quita s přestupem. Transfer do hotelu a ubytování.

2. den: QUITO

Snídaně. Prohlídka historického centra Quita (UNESCO) – výjezd na posvátný vrcholek Panecillo s 45 m vysokou sochou Panny Marie, od které je nádherný výhled na město a okolní sopky. Poté prohlídka náměstí Plaza Grande s vládním palácem, katedrály, kostela La Compañia de Jesus a náměstí San Francisco s klášterem, dále návštěva tržnice Mercado Central. Odpoledne volný program – možnost návštěvy některého z místních muzeí či galerií. Návrat do hotelu.

El Panecillo en Quito

3. den: NÁVŠTĚVA ROVNÍKU

Snídaně. Odjezd k památníku Mitad del Mundo umístěného přímo na rovníku a návštěva etnografického muzea. Na vlastní kůži si budete moci ověřit fyzikální odlišnosti pobytu na rovníku. Odpoledne výjezd lanovkou na sopku Pichincha (4 794 m). Stanice lanovky je ve výšce 4 050 m, odkud se naskýtá nádherný výhled na Quito. Návrat do hotelu.

4. den: NÁRODNÍ PARK COTOPAXI

Snídaně. Odjezd do Národního parku Cotopaxi s nejvyšší aktivní sopkou světa Cotopaxi (5 897 m). Cestou spatříte hned několik nejvýznamnějších ekvádorských sopek, procházka k laguně Limpiapungo, pozorování andské fauny a flóry, výjezd k horolezecké chatě ve výšce 4 800 m. Návrat do hotelu v Quitu.

5. den: AMAZONSKÝ PRALES

Snídaně. Odjezd do Amazonského pralesa a ubytování v bungalovech na břehu řeky Napo. Odpoledne procházka deštným pralesem s pozorováním zdejší rozmanité fauny a flóry. Poté návrat na ubytování. Ukázka výroby místní domácí čokolády přímo z kakaových bobů. Večeře.

6. den: AMAZONSKÝ PRALES A NÁVŠTĚVA KMENE QUICHUA

Snídaně. Plavba na kánoi po proudu řeky Napo skrz Amazonský prales k řece Arajuno. Poté návštěva záchranného centra amazonských zvířat, které se zaměřuje na záchranu ohrožených druhů. Zde budete moci pozorovat velké množství živočichů jako tukany, různé druhy pestrobarevných papoušků, opic, jaguáry, kapybary a mnoho dalších. Poté se naobědváte na břehu řeky a projdete se deštným pralesem. Při troše štěstí spatříte i kajmany. Dále navštívíte rodinu kmene Quichua a dozvíte se více o její kultuře a tradicích, jako je rýžování zlata v řece, hrnčířství, příprava tradičního nápoje z juky „chicha“ či vám ukáží, jak mistrně ovládají svou nejoblíbenější zbraň – foukačku. Návrat na ubytování a večeře. Večer se sejdete kolem ohně, podělíte se o své zážitky a dozvíte se další zajímavosti o Amazonském pralese.

458137587-den-4

7. den: AMAZONSKÝ PRALES

Snídaně. Odjezd po unikátní silnici protínající Amazonský deštný prales směrem na jih. Cestou návštěva několika vodopádů na řece Pastaza včetně toho největšího, zvaného Ďáblův kotel. Můžete sestoupit podél vodopádu až do dutiny přímo za něj, kde máte hučící masu vody přímo na dosah. U vodopádu Manto de la Novia budete moci vyzkoušet svou odvahu a projet se místní lanovkou přes údolí řeky Pastaza nad tento překrásný vodopád. Odpoledne příjezd do lázeňského města Baños položeného pod aktivní sopkou Tungurahua (5 023 m). Výjezd na vyhlídku Bellavista odkud za příznivého počasí spatříte tuto velice aktivní sopku i celé městečko. Ubytování. Fakultativně možnost návštěvy místních termálních lázní, kde vyvěrají horké prameny přímo z nitra aktivního vulkánu.

den-6

8. den: NÁRODNÍ PARK CHIMBORAZO

Snídaně. Odjezd do Národního parku Chimborazo se sopkou a nejvyšším ekvádorským vrcholem Chimborazo (6 310 m), nejvzdálenějším bodem od středu Země. Výjezd k horolezecké chatě ve výšce 4 800 m. Cestou budete moci pozorovat měnící se vysokohorskou krajinu a lamy. Poté navštívíte komunitu Kichwa Puruha, která se zaměřuje na zemědělství, chov lam, alpak a výrobu rukodělných předmětů. Odpoledne návrat do města Riobamba – prohlídka centra města – parky Sucre, Maldonado a katedrála. Ubytování.

den-8

9. den: PEVNOST INGAPIRCA - CUENCA

Snídaně. Návštěva nejstaršího kostela na ekvádorském území La Balbanera. Poté odjezd do oblasti Cañar k nejvýznamnější incké ekvádorské památce Ingapirca, jež sloužila jako pevnost na incké cestě mezi Cuzcem a Quitem. Dále přejezd do města Cuenca (UNESCO), jednoho z nejhezčích měst celé Jižní Ameriky, jež bylo vyhlášeno v roce 2014 jako jedno z nejlepších míst na světě pro život zahraničních seniorů. Za zmínku stojí i místní gastronomie. Vyhlášenou pochoutkou indiánů z hor je nám dobře známe morče, kterému se zde říká cuy. Okořeněné se připravuje na rozpáleném grilu a vy si ho pak můžete vychutnat třeba s bramborami a kukuřicí. Ubytování.

shutterstock_290668532-ingapirca-ruins-den-9

10. den: CUENCA

Snídaně. Exkurze do výrobny slavných ekvádorských slaměných klobouků, jež si získaly slávu i jméno při stavbě panamského průplavu. Poté prohlídka malebného koloniálního centra města Cuenca – Parque Calderón se starou a novou katedrálou, Plaza de San Francisco, květinový trh, Calle Larga, tržnice. Odpoledne volný program – fakultativně možnost návštěvy některého z významných muzeí města, jako je Museo del Banco Central, Museo de las Culturas Aborígenes či Museo de Arte Moderno. Návrat do hotelu.

shutterstock_230841979

11. den: GUAYAQUIL

Snídaně. Odjezd do největšího ekvádorského města a přístavu Guayaquilu. Cestou přejezd Národního parku Cajas s více než 200 jezery. Při cestě z hor do pobřežních oblastí Ekvádoru Vás čeká hned několik zastávek s úchvatnými výhledy na strmé svahy And. Na úpatí And navštívíte místní rodinnou indiánskou farmu, kde budete mít možnost spatřit, jak se pěstují místní plodiny, jako káva či kakao. Poté příjezd do Guayaquilu a jeho prohlídka – nejstarší část města s různobarevnými domky Las Peñas, promenáda Malecón 2000 se spoustou parků, kavárniček a restaurací, Parque de las Iguanas. Ubytování.

den-11

12. den: PUERTO LOPEZ

Snídaně. Odjezd na pobřeží Tichého oceánu do rybářského městečka Puerto Lopez. Možnost ochutnávky místních specialit z mořských plodů. Odpoledne volný program – možnost koupání. Ubytování.

13. den: EKVÁDORSKÉ PLÁŽE

Snídaně. Návštěva indiánské komunity Agua Blanca, kde navštívíte místní archeologické muzeum s artefakty jedné z nejstarších kultur na americkém kontinentu. Projdete se suchým tropickým pralesem a vykoupete se v termální laguně s léčivým bahnem. Odpoledne návštěva nejkrásnější ekvádorské pláže Los Frailes s bělostným pískem ukryté v národním parku Machalilla. Volný program na pláži. Odpoledne Návrat do hotelu.

shutterstock_518589352-los-frailes-beachecuador-den-12

14. den: OSTROV ISLA DE LA PLATA

Snídaně. Volný program – možnost fakultativního výletu lodí na ostrov Isla de la Plata, nazývaný též jako malé Galapágy. Dle pověsti zde obávaný korzár Francis Drake ukryl jeden ze svých uloupených pokladů. Procházka po ostrově s pozorováním vzácných ptačích druhů. Poté šnorchlování a pokud budete mít štěstí, tak i pozorování velryb. Návrat do hotelu.

Ballena Jorobada o yubarta

15. den: OSOBNÍ VOLNO - GUAYAQUIL

Snídaně. Dopoledne volný program – možnost posledního koupání v Puerto Lopez. Odpoledne odjezd do Guayaquilu. Ubytování.

16. den: OSOBNÍ VOLNO - ODLET

Snídaně. Dopoledne volný program v Guayaquilu – možnost nákupů na místních tržištích či fakultativně návštěva skanzenu Parque Histórico, kde můžete obdivovat originální koloniální domy s původní výbavou a faunu a flóru zdejšího regionu. Odpoledne transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem.

17. den: PŘÍLET DO PRAHY

Odpoledne přílet do Prahy.

Na vyžádání individuální možnost prodloužení zájezdu:

 • o letecký výlet na jedinečné souostroví Galapágy, kde si můžete na vlastní oči ověřit platnost evoluční teorie
 • cena od 46 900 Kč/ osoba ve dvoulůžkovém pokoji s plnou penzí na 4 dny/3 noci
 • cena nezahrnuje: vstupné na ostrovy 100 USD, poplatek za turistickou kartu 20 USD, ekologický poplatek 10 USD

Pozn.: Lze vyžádat pouze před uzavřením smlouvy o zájezdu. U výletu na Galapágy je k dispozici pouze místní průvodce hovořící anglicky a španělsky. Přelety jsou bez doprovodu.

“Lo Tenemos Todo para ser Potencia Turística” – video

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o Vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Ekvádoru a na závěr také relaxovali na překrásných plážích.

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín Putování nejrozmanitější zemí planety. Na 32 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do této jedinečné země.

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 15 nocí se snídaní v hotelu 3* ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu Praha – Quito a Guayaquil – Praha s přestupem (včetně letištních poplatků)
 • transfery z/ na letiště v Ekvádoru
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 2x večeře a 1x oběd při pobytu v Amazonském pralese
 • dopravu mikrobusem či dálkovým autobusem
 • služby českého a místního průvodce

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (11 490 Kč)
 • fakultativní výlet: Isla de la Plata (cca 60 USD)
 • případné další fakultativní výlety a akce neuvedené v programu
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 10.

Změna programu vyhrazena.

Změna odletového dne vyhrazena.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Upozornění: doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

 


Průvodci zájezdu

Martin Zeman, průvodce CK Delfín travel

Velice rád bych Vás tímto pozval na tento jedinečný zájezd do nejrozmanitějšího regionu naší planety.

Vystudoval jsem cestovní ruch v Praze a poté pracoval na archeologických nalezištích v rodném Polabí. Přes krátký pobyt v Anglii jsem se vydal do Jižní Ameriky. Po několikaletém pobytu v Ekvádoru a Peru, během něhož jsem se dále vzdělával v oblasti cestovního ruchu, absolvoval stáže v místních agenturách, jsem si zde našel svou životní lásku a můj osud byl zpečetěn. Při opakovaných návratech jsem se vydával do vzdálených neobydlených oblastí mezi nejaktivnější sopky světa, poznával život opravdových indiánů a věnoval se své oblíbené archeologii. Po svém návratu jsem se věnoval psaní cestopisů do odborných časopisů a pořádání cestopisných přednášek ze svých cest. Nyní již pracuji 7 let jako odborník v cestovních kancelářích v Praze.

Šárka Koliášová, M.B.A.

Vystudovala ESMA Barcelona a v cestovním ruchu se pohybuje od roku 2010. Jako průvodkyně se specializuje na španělsky mluvící země a asijské buddhistické destinace.

Její osobní cestovatelskou filosofií je navštěvování míst nezasažených masovou turistikou, prozkoumávání kouzla destinací z pohledu uměleckého a duchovního dědictví, objevování přírodních krás, jedinečných místních tradic a inspirujících příběhů historie.

  Načítání hotelů a termínů z databáze

  Rezervujte zde

  Letovisko


  Strava a způsob dopravy ,  Cestujete sami?
  Přiobjednejte si svoz

  Další služby


  Orientační cena celkem*

  *Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

  Zadejte kontakty na objednatele