na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Dovolená 55+, Spojené arabské emiráty, Dubai - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory do Dubaje nebo pro Dubai pro seniory v roce 2016. Využijte naší first – minute nabídky pro léto 2016 pro seniory 55 +. DUBAJ nebo Dubai je jedním z nejmodernějších měst na světě, které vyrostlo vysoko do nebe ze samotné pouště. Supermoderní architektura se snoubí s tradiční arabskou kulturou. Dubai nebo Dubaj je město kde i běžní policisté jezdí superrychlými vozy, a téměř na každé ulici je možné zahlédnout to nejluxusnější, co jen automobilový průmysl nabízí. V Dubaii si užijete supermoderní luxus i tradiční kulturu. Prohlédněte si naše first minute nabídky do Dubaje nebo pro Dubai pro rok 2016 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

DUBAI + Abu Dhabi, Sharjah, Ajman
Spojené arabské emiráty


Vydejte se vstříc nečekaným zážitkům do jednoho z nejmodernějších měst na světě, do DUBAJE, která vyrostla do nebe ze samotné pouště. Supermoderní architektura se snoubí s tradiční arabskou kulturou, vůně se line z trhů s kořením a z vodních dýmek, zlákat umí orientální bazary nebo perfektně upravené pláže. Nevynecháme hlavní město Emirátů ABU DHABI a jednu z nejkrásnějších staveb moderního světa, Velkou mešitu šejka Zayeda, jejíž výstavba vyšla na neskutečných 13 miliard korun. Na skok se podíváme též do “suchého“ emirátu SHARJAH a nejmenšího emirátu AJMAN.

Náš průvodce Vám bude po celý zájezd k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.Dubai – Oáza plná nečekaných zážitků

Program zájezdu

1. den: PŘÍLET

Odlet z Prahy, přílet na letiště v Dubaji, transfer na hotel, ubytování. Předpokládaný čas odletu – příletu (místního času): 13:05 – 22:00

2. den: DUBAJSKÁ HISTORIE A TRADICE

Prohlídka staré části Dubaje – vydáte se po stopách historie tohoto pulzujícího města. Obdivovat budete pohádkové orientální kulisy s domy s větrnými věžemi v Bastakiya, navštívíte historickou pevnost Al Fahidi (jednu z nejstarších budov Dubaje z 19.st.), uvnitř které se nachází muzeum. Vyzkoušíte jízdu „Abrou – typickým dubajským taxi přes záliv a dostanete se k známému zlatému bazaru a trhu s kořením. Poté skupinový oběd, transfer na hotel a individuální program.

3. den: OHROMUJÍCÍ MODERNÍ DUBAJ A JEEP SAFARI POUŠTÍ

V moderní části Dubaje budeme obdivovat přístav Dubai Marina na umělém vodním kanálu, kde kotví obrovské jachty a podél pláží se tyčí k nebi mrakodrapy. Bez mrakodrapů se v nové Dubaji neobejde nic. Míjet budete umělé zátoky a jezera, Dubajské metro, které je nejdelším vlakovým systémem na světě, který neřídí člověk, nejdražší automobily, limuzíny a mnoho dalšího. Nevynecháte ani tematicky zaměřený hotel Atlantis, který se nachází na uměle vytvořeném ostrově ve tvaru palmy The Palm Jumeirah, který si budete moci užít během okružní jízdy monorailem, neboli dráhou, která spojuje ostrov s pevninou. Poznávání nové Dubaje by nebylo úplné bez zastávky u nejluxusnějšího hotelu světa Burj Al Arab postaveného 300 metrů od pláže Jumeirah Beach, kde se naplňuje sen návštěvníků o slunci a pláži s běloskvoucím pískem dovezeným až z Nigérie. Odpoledne a navečer Vás čeká opravdové dobrodružství v kouzelné krajině unikátního arabského písku. Terénními auty se dostanete do srdce pouště jízdou na písečných dunách, při přestávce se Vám naskytne úchvatný pohled na nekonečné moře písku a večer uvidíte kouzelný západ slunce, než se nad Vámi rozsvítí milióny hvězd. V tradiční beduínské vesnici na Vás čeká delikátní typická orientální večeře, možnost vyzkoušet si lokální arabský oděv, nechat se ozdobit henou či vyzkoušet vodní dýmku. Večer je podtržen tancem břišní tanečnice. Návrat v pozdních hodinách na hotel.

4. den: NEJVYŠŠÍ BUDOVA SVĚTA A DUBAI MALL

Navštívíte nejvyšší budovu na světě Burj Khalifa (828 m). Stačí jen nastoupit do nejrychlejšího výtahu světa a během necelé minuty vystoupat až do 124. patra, odkud budete mít Dubaj jako na dlani. V blízkosti se nachází největší dubajské obchodní centrum Dubai Mall. Galerie, pasáže, podlahy z blyštivého mramoru, kašny, fontány, přes 1200 obchodů. Největší atrakcí je však akvárium, kde žije přes 30 000 mořských živočichů včetně žraloků a rejnoků. Po prohlídce individuální volno nebo transfer zpět do hotelu. Zůstanete-li v centru Dubaje až do setmění, zažijete, jak se Dubaj magicky rozsvítí a nezapomenutelnou show tančící a zpívající fontány The Dubai Fontaine, která do vzduchu každou vteřinu vystřelí za pomoci výkonných trysek 83 000 litrů vody.

5. den: ABÚ DHABI – HLAVNÍ MĚSTO

Poznejte s námi nejzelenější a nejbohatší město Spojených arabských emirátů (SAE). Navštívíte mešitu šejka Zayeda, nejkrásnější mešitu v SAE a jednu z největších na světě. V centru města si vyfotografujete ikonu Abú Dhabi, luxusní hotel Emirates Palace, který patří mezi nejdražší hotely světa. Uvidíte palác prezidenta SAE, šejka Khalify. Tradiční způsob života poznáte ve skanzenu Heritage village. Nové projekty a moderní tvář hlavního města podtrhují luxusní turistická letoviska, největší krytý zábavní park na světě Ferrari World i dráha pro F1 Yas Marina Circuit. Odjezd ráno od hotelu a návrat v pozdních odpoledních hodinách, oběd je zahrnut. Vstup do mešity šejka Zayeda: vstup je povolen pouze v dlouhém oděvu zakrývající paže i nohy, u žen zakrývající také hlavu (vlasy). Před vstupem je nutno vyzout obuv.

6. den: NÁVŠTĚVA EMIRÁTU SHARJAH A AJMAN

Seznámíte se také s Emiráty, kde je o něco klidněji. Sharjah náleží kultuře a vzdělanosti, je zde několik univerzit a muzeí. Ajman je nejmenším Emirátem známým tradiční výrobou lodí dhow a ve zdejším muzeu uvidíte poměrně rozsáhlé sbírky zbraní, zajímavé ukázky lidového léčitelství a ručních řemesel. V Sharjah prohlídka centra města – pevnosti Al Hisn, která je největší dominantou historického jádra města, zastavíte se u Paláce kultury (Cultural Palace) na Kulturním náměstí (Cultural Square), u domů postavených v tradičním stylu se zdmi z korálů, navštívíte nejstarší trh SAE Al Arsah a Blue Souk, největší trh v Sharjah. Poté návrat na hotel v Dubaji a odpoledne individuální volno.

7. den: VOLNÝ DEN + LODNÍ VÝLET DHOW MUSANDAM

Přes den individuální volno na nákupy, relax na pláži apod. Večer plavba tradiční lodí „dhow“ po dubajském zálivu, která Vám umožní vychutnat si krásu Dubaje v noci z mořských vod. Na palubě této arabské dřevěné lodi budete křižovat podél břehů zálivu a vychutnat si budete moci lahodnou večeři a doprovodný program. Romantičtější rozloučení s touto zemí, kde se potkávají rozličné kultury, živé stopy historie i futuristické experimenty, si snad ani vybrat nemůžete.

8. den: ODLET

Ranní transfer na letiště a odlet zpět do ČR. Předpokládaný čas odletu – příletu: 08:40 – 12:20

Videopozvánka


Dubai 55+

Nyní nemáme žádný volný termín tohoto zájezdu.

ostatní zájezdy


V ceně zájezdu zahrnuto:

 • přímá letecká doprava do Dubaje s občerstvením na palubě (doba letu cca 5:50 hodin)
 • transfer v místě pobytu: letiště – hotel – letiště
 • 7 nocí ve dvoulůžkovém pokoji v 3* hotelu Citimax Bur Dubai*
 • snídaně na hotelu
 • 2x oběd a 2x večeře během výletů
 • výlety dle programu
 • vstupné do: Dubai muzeum, Burj Khalifa, Abu Dhabi muzeum, Sharjah muzeum
 • služby českého průvodce po celou dobu pobytu
 • pojištění proti úpadku CK

*změna hotelu vyhrazena

V ceně není zahrnuto:

 • povinná pobytová taxa ve výši 10-15 AED/pokoj/noc, taxa je splatná na místě
 • cestovní pojištění léčebných výloh včetně připojištění proti stornu (530 Kč / pobyt / osoba do 69 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj 8 000 Kč/pobyt
 • kapesné, spropitné, ani jiné vedlejší výdaje

Poznámka:

 • Změna programu vyhrazena.
 • Víza do Spojených arabských emirátů jsou nově zdarma. 

Pro vstup do SAE je vyžadován cestovní pas platný minimálně 6 měsíců od data vstupu do země. Držiteli cestovního pasu České republiky bude při vstupu do země zdarma uděleno vízum opravňující k pobytu v délce 30 dnů.


Další zájezdy

Země horských velikánůNepál

Zobrazit více informací

Cesta divokou kanadskou přírodouZápadní Kanada

Zobrazit více informací

Království pouště, moří a biblických příběhů Jordánsko

Zobrazit více informací

Na skok do ráje, pobytový zájezd Mauricius

Zobrazit více informací

Osmý světadíl světaMadagaskar

Zobrazit více informací

Za poklady starobylé PersieÍrán

Zobrazit více informací

Fascinující cesta srdcem jihovýchodní AsieMalajsie a Singapur

Zobrazit více informací

Země kontrastů a šťastných lidíSeverní Omán

Zobrazit více informací

Kouzelné ostrovy Indického oceánuSrí Lanka a Maledivy

Zobrazit více informací

Velký okruh jižním ThajskemThajsko

Zobrazit více informací

Cesta za Perlou Indického oceánuSrí Lanka

Poznejte ráj na Zemi

Příroda Srí Lanky je okouzlující, nezapomenutelná, jedinečná. Vydejte se s námi odhalit všechny její krásy od sytě zelených čajovníkových plantáží, přes skály a hory ukrývající chrámy zapsané v UNESCO až po přírodní rezervace, které poskytují útočiště vzácným druhům zvířat.

Zobrazit více informací

Po stopách dávných civilizacíPeru

Unikátní zájezd s archeoložkou PhDr. Evou Farfánovou Barriosovou

Poznejte mýtické Peru s odbornicí, která zde vedla archeologické výzkumy. Uvidíte Machu Picchu, pevnost Sacsayhuaman, starobylé město Cuzco, planinu Nazca se svými záhadnými obrazci, bájné jezero Titicaca a mnoho dalšího.

Zobrazit více informací

Jižní Amerikou v rytmu samby a tangaBrazílie a Argentina

Zobrazit více informací

New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Vánoční New YorkUSA

 

Zobrazit více informací

Zahrada prastarých tradicJaponsko

Zobrazit více informací

Omán, pobytový zájezdVůně orientu z pohádek Tisíce a jedné noci

Zobrazit více informací

Nový ZélandVýprava do Středozemě

Zobrazit více informací

Za krásami Niagarských vodopádů i slavných velkoměstVýchod USA a Kanada

Zobrazit více informací

VietnamZemí tisíce vůní od severu k jihu

Zobrazit více informací

Velké putování MexikemMexiko

Výprava za největšími skvosty země Mayů a Aztéků

Přírodní bohatství, vynikající gastronomie i rajské pláže Karibského moře. Poznejte Mexiko, zemi plnou proslulých památek a dávné i současné indiánské kultury. Na závěr zájezdu vás čeká zasloužený odpočinek v resortu s programem all inclusive.

Zobrazit více informací

Velkolepý poklad Dálného východuČína

Zobrazit více informací

Velká cesta do Svaté země Izrael

Zobrazit více informací

BaliOstrov bohů a tisíce chrámů

Pobytově-poznávací zájezd na Bali – ostrov s neopakovatelnou atmosférou

Máme pro vás „božskou“ novinku mezi exotickými zájezdy. „Ostrov bohů a tisíce chrámů“ – BALI. Tento úchvatný indonéský ostrov, opředený dávnými legendami a prastarými hinduistickými rituály, nabízí nejen obdivuhodnou přírodu, ale také jedinečnou přátelskou kulturu a pozitivní energii.

Zobrazit více informací

Putování na rovníkuEkvádor

Vydejte se do Ekvádoru – nejrozmanitější země naší planety

Ekvádor je zemí, která si doposud zachovala svůj indiánských charakter. Na každém kroku budete fascinováni jeho panenskou přírodou a pestrostí všudypřítomných barev, které jakoby zrcadlily vřelou povahu místních obyvatel. Navíc objevíte i kouzlo zdejších koloniálních měst a starobylých inckých památek.

Zobrazit více informací

Velký okruh divokým západem a San FranciscoUSA

To nejlepší ze západu Spojených států

Los Angeles a filmové umění v Universal Studios, kasina v Las Vegas, přírodní parky jako Grand Canyon a Monument Valley, městečka z dob divokého západu. Jednoduše poznejte západ USA, tentokrát i s návštěvou San Franciska, Death Valley a jedinčného Yosemitského národního parku.

Zobrazit více informací

Thajsko a Bangkokpobytový zájezd

Ostrov Lanta – perla Andamanského moře

Splňte si svůj sen! Prožijte alespoň část zimy v teple, na sluncem vyhřátých plážích, obklopeni krásnou thajskou přírodou ostrova Lanta.

Zobrazit více informací

KubaTo nejlepší z „ostrova svobody“

Zobrazit více informací

Za tajemstvím peruánských pyramid a zlatých hrobůPeru

Zobrazit více informací