na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Costa Dorada 55+
Idyla na Zlatém pobřeží


Vyhlášené španělské pobřeží Costa Dorada se pyšní širokými a dlouhými písečnými plážemi. Dělá tak čest svému jménu, které v překladu znamená “zlaté pobřeží”. Jeho poetický název mu do vínku dal písek, který pokrývá nádherné pláže, a jehož zlatá barva se blyští na horkém katalánském slunci. Idylickou středomořskou atmosféru si vychutná každý, kdo potřebuje uniknout všedním starostem a užít si dosyta skvělé koupání, šumící moře a odpočinek pod slunečními paprsky.

Až proniknete slunnému pobřeží pod kůži, objevíte jeho překrásnou přírodu, antické i středověké památky, pohádkové zátoky, či malebná rybářská městečka. Vydat se s námi můžete i do věhlasné Barcelony a chybět nebude ani skvělá katalánské kuchyně. A to vše jsou zkrátka nejlepší přísady pro skvělou dovolenou.

Na co se můžete na Costa Dorada těšit?

  • dlouhé pláže s jemným zlatavým pískem
  • vynikající katalánskou kuchyni
  • věhlasné památky Antonia Gaudího
  • fascinující krajinu jižního Katalánska
  • panenské zátoky omývané azurově modrým mořem

Katalánsko – Costa Dorada


Pobřeží Costa Dorada leží v jižní části Katalánska, asi 110 kilometrů od Barcelony. Jeho břehy omývá Středozemní moře a je oblíbeným místem všech, kteří vyhledávají krásné pláže, koupání a odpočinek pod slunečními paprsky. Costa Dorada v překladu znamená “Zlaté pobřeží” a tato přezdívka ho vystihuje dokonale. Charakteristické rozlehlé pláže se zářícím pískem se táhnou dlouhé kilometry a jsou lemovány mnoha romantickými rybářskými vesničkami. 

Krásné písečné pláže a azurové moře nejsou jediným lákadlem, jež do oblasti Katalánska cestovatele táhne. Správním centrem je historické město Tarragona s řadou středověkých a antických památek, mezi nimiž vynikají mohutné megalitické městské hradby zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Za vidění stojí i malebné městečko Stiges s mnoha historickými památkami a v neposlední řadě nádhernými plážemi. Pobřeží je také ideálním výchozím bodem pro výlet do Barcelony. 

Letovisko La Pineda

Letovisko La Pineda, kde se nachází hotel La Hacienda Gran Hotel, leží v samém srdci pobřeží Costa Dorada. Středomořské klima a rozsáhlá turistická nabídka z něj činí ideální místo pro relaxaci a příjemnou dovolenou. La Pineda je vyhledávaná pro nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, které jsou lemovány promenádou s mnoha kavárnami, restauracemi a obchůdky. 

Počasí na pobřeží Costa Dorada

  • Pobřeží Costa Dorada má příjemné středomořské klima, které se vyznačuje teplým létem a mírnou zimou.
  • Letní měsíce bývají velmi teplé s minimem srážek. 
  • Zimy jsou chladné, ale málokdy zde mrzne.
  • Jarní a podzimní měsíce jsou vhodné pro poznávání historického a přírodního bohatství oblasti, neboť maximální denní teploty se drží kolem 20oC. 
  • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 24 °C. 

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
20. 9. – 30. 9. 2020 10 nocí polopenze, možné přikoupit plnou penzi letecky Hotel La Hacienda 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
18 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Střípky z Barcelony a jižního Katalánska

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
13. 5. – 23. 5. 2020 10 nocí polopenze letecky Hotel 4* - Střípky z Barcelony a jižního Katalánska
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
24 990 KčVíce info
20. 9. – 30. 9. 2020 10 nocí polopenze letecky Hotel 4* - Střípky z Barcelony a jižního Katalánska
záloha 2 500 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2019)
25 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Další zájezdy

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.

Zobrazit více informací

Costa DoradaŠpanělsko

Zobrazit více informací

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

Mar MenorŠpanělsko

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

IschiaItálie

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací