na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Costa Dorada 55+
Idyla na Zlatém pobřeží


Vyhlášené španělské pobřeží Costa Dorada se pyšní širokými a dlouhými písečnými plážemi. Dělá tak čest svému jménu, které v překladu znamená “zlaté pobřeží”. Jeho poetický název mu do vínku dal písek, který pokrývá nádherné pláže, a jehož zlatá barva se blyští na horkém katalánském slunci. Idylickou středomořskou atmosféru si vychutná každý, kdo potřebuje uniknout všedním starostem a užít si dosyta skvělé koupání, šumící moře a odpočinek pod slunečními paprsky.

Až proniknete slunnému pobřeží pod kůži, objevíte jeho překrásnou přírodu, antické i středověké památky, pohádkové zátoky, či malebná rybářská městečka. Vydat se s námi můžete i do věhlasné Barcelony a chybět nebude ani skvělá katalánská kuchyně. To vše jsou zkrátka nejlepší přísady pro skvělou dovolenou.

Na co se můžete na Costa Dorada těšit?

  • dlouhé pláže s jemným zlatavým pískem
  • vynikající katalánskou kuchyni
  • věhlasné památky Antonia Gaudího
  • fascinující krajinu jižního Katalánska
  • panenské zátoky omývané azurově modrým mořem

Katalánsko - Costa Dorada


Pobřeží Costa Dorada leží v jižní části Katalánska, asi 110 kilometrů od Barcelony. Jeho břehy omývá Středozemní moře a je oblíbeným místem všech, kteří vyhledávají krásné pláže, koupání a odpočinek pod slunečními paprsky. Costa Dorada v překladu znamená "Zlaté pobřeží" a tato přezdívka ho vystihuje dokonale. Charakteristické rozlehlé pláže se zářícím pískem se táhnou dlouhé kilometry a jsou lemovány mnoha romantickými rybářskými vesničkami. 

Krásné písečné pláže a azurové moře nejsou jediným lákadlem, jež do oblasti Katalánska cestovatele táhne. Správním centrem je historické město Tarragona s řadou středověkých a antických památek, mezi nimiž vynikají mohutné megalitické městské hradby zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Za vidění stojí i malebné městečko Stiges s mnoha historickými památkami a v neposlední řadě nádhernými plážemi. Pobřeží je také ideálním výchozím bodem pro výlet do Barcelony. 

Letovisko La Pineda

Letovisko La Pineda, kde se nachází hotel La Hacienda Gran Hotel, leží v samém srdci pobřeží Costa Dorada. Středomořské klima a rozsáhlá turistická nabídka z něj činí ideální místo pro relaxaci a příjemnou dovolenou. La Pineda je vyhledávaná pro nádherné písečné pláže s pozvolným vstupem do moře, které jsou lemovány promenádou s mnoha kavárnami, restauracemi a obchůdky. 

Počasí na pobřeží Costa Dorada

  • Pobřeží Costa Dorada má příjemné středomořské klima, které se vyznačuje teplým létem a mírnou zimou.
  • Letní měsíce bývají velmi teplé s minimem srážek. 
  • Zimy jsou chladné, ale málokdy zde mrzne.
  • Jarní a podzimní měsíce jsou vhodné pro poznávání historického a přírodního bohatství oblasti, neboť maximální denní teploty se drží kolem 20oC. 
  • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 24 °C. 

Hotely


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
20. 9. – 30. 9. 202010 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel La Hacienda 4*
záloha 2 500 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
18 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Střípky z Barcelony a jižního Katalánska

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
20. 9. – 30. 9. 202010 nocípolopenzeleteckyHotel 4* - Střípky z Barcelony a jižního Katalánska
záloha 2 500 Kč / osoba (platí pro termíny 2020)
25 990 KčVíce info
12. 5. – 22. 5. 202110 nocípolopenzeleteckyHotel 4* - Střípky z Barcelony a jižního Katalánska
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.12.2020)
24 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Další zájezdy

Mar MenorŠpanělsko

SardinieItálie

 

Lázně PiešťanySlovensko


Balaton, pobytový zájezdMaďarsko

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


IschiaItálie

Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika


Lovecký zámeček LužecČeská republika

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Costa DoradaŠpanělsko


BulharskoBulharsko

MallorcaŠpanělsko

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.


Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.


Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.