na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Termíny 2020
Brazílie a Argentina 55+
Jižní Amerikou v rytmu samby a tanga
Exotický zájezd


Vydejte se s námi do Jižní Ameriky! Čeká vás cesta dvěma zeměmi, dvě památky UNESCO a všudypřítomné rytmy dvou legendárních tanců samby a tanga. Vaše cesta započne v Zázračném městě, jak se Rio de Janeiru přezdívá. Budete moci obdivovat jeho ikonu, sochu Krista Spasitele a dosyta se vychutnat odpočinek na světoznámé pláži Copacabana. Uvidíte také dechberoucí a nezapomenutelné vodopády Iguaçu, jež jsou největším systémem vodopádů naší planety.

Svoji cestu pak zakončíte poznáváním toho nejlepšího v “Paříži Jižní Ameriky”- Buenos Aires, hlavním městě Argentiny. Tešte se však také na gastronomické skvosty, kterými jsou vyhlášená argentinská vína nebo grilování šťavnatého argentinského hovězího masa při návštěvě ranče.Termíny a ceny poznávacího zájezdu do Brazílie a Argentiny 

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
5. 3. – 16. 3. 2020 10 nocí 12 dní snídaně letecky
záloha 5 000 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.10.2019)
82 890 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznámka: Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

V pondělí podvečer jsme se již bohužel vrátili z dovolené, kterou jsme absolvovali s Vaší CK ve dnech 4.4.2019 - 15.4.2019 do Brazílie a Argentiny. Cestovali jsme s vámi již po čtvrté, teď jsme opravdu netušili, co nás čeká a odjeli jsme s velikým očekáváním. Krásné počasí, které nás celým zájezdem provázelo jenom podtrhlo a umocnilo naše úžasné zážitky, kterých jsme zažili nespočet. Vrátili jsme se opravdu plni nových zážitků, které nám zůstanou v srdcích a stovky jsme jich zachytili i na naše různá mobilní zařízení a fotoaparáty. Průvodkyně Tereza Vítová byla naším skvělým "parťákem", věnovala se nám i nad rámec svých povinností a všem nám, kteří neznáme cizí jazyky, byla velikou oporou. Za vše jí patří náš obrovský dík. Děkujeme i vaší kanceláři, která opět připravila skvělý program na tak náročné, i když velmi zajímavé cestě.
- Brazílie a Argentina, termín: duben 2019

Na co se můžete těšit

 • Odpočinek na světoznámé pláži Copacabana
 • Jeden ze sedmi nových divů světa – sochu Krista Spasitele v Riu
 • Největší systém vodopádů na Zemi – Iguaçu
 • Obelisk – nejznámější symbol Buenos Aires
 • Ulice plné temperamentní samby a vášnivého tanga
 • Nadstandardní delegátskou péči po celou dobu zájezdu s doprovodem z Prahy

Program zájezdu

1. den: ODLET PRAHA – RIO DE JANEIRO

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Odlet letadlem společnosti KLM do Rio de Janeira s přestupem v Amsterdamu. Přílet na letiště Galeão ve večerních hodinách. Transfer do 4* hotelu v Rio de Janeiru a ubytování. Vítejte v Rio de Janeiru, městě samby a karnevalu!

2. den: HORA PÃO DE AÇÚCAR A SOCHA KRISTA SPASITELE (UNESCO)

Užijte si první krásné ráno v této jedinečné zemi. Váš hotel, nacházející se na světoznámé pláži Copacabana, vám poskytne to nejlepší zázemí pro pobyt v “Zázračném městě“, jak se Riu často přezdívá. Po snídani vás čeká celodenní výlet k symbolům města – hoře “Pão de Açúcar” (Cukrová homole) a k soše Krista Spasitele.

Tyto legendární symboly každoročně navštíví více než milion turistů. Na vrchol se vydáte v prosklené lanovce. První zastávka je na hoře Urca v nadmořské výšce 215 metrů. Uvidíte zde krásné výhledy na celou zátoku a okolní ostrovy. Další lanovkou se pak dostanete na vrchol “Cukrové homole” ve výšce 395 metrů nad mořem. Čeká vás tu nezapomenutelný 360° výhled na Rio de Janeiro, včetně pláží Botafogo, Copacabana a horu Corcovado.

Odpoledne podniknete cestu pohodlným vláčkem přes krásný les Tijuca až k hoře Corcovado. Socha Krista Spasitele se nachází v nadmořské výšce 710 metrů a můžete se k ní dostat panoramatickým výtahem. V roce 2007 byla tato socha zařazena mezi Sedm nových divů světa a o pět let později také na seznam UNESCO (spolu s lesem Tijuca, krajinou kolem zálivu Copacabana, atd). Právě odtud uvidíte ono “Zázračné město” v celé své kráse a potvrdíte si pravdivost této přezdívky. Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.

3. den: RIO DE JANEIRO

Po snídani budete moci objevovat Rio de Janeiro, jeho historii, současnost i mnohá jeho tajemství. Na polodenní procházce uvidíte ty nejzajímavější místa jako je klášter São Bento, kostel Candelária, náměstí Praça XV de Novembro, Císařský palác, kulturní centrum nacházející se v krásně zrekonstruované budově Banco do Brasil, budova Casa França-Brasil, či typické ulice s historickou cukrárnou Colombo založenou v roce 1894.

Cesta bude dále pokračovat ulicí Uruguaiana, přes náměstí Carioca, až k moderní Metropolitní katedrále. Během cesty dále uvidíte Flamengo Park, Sambodrom (dějiště riodejaneirského karnevalu) a věhlasný stadion Maracanã, kde v roce 1966 překonal reprezentaci bývalého Československa dvěma góly Pelé.

Odpoledne se vydáte na projížďku jeepy do národního parku Tijuca. Jedná se o největší městský les na světě a vy budete moci obdivovat neopakovatelné výhledy z jeho nejlepších vyhlídek. Během krátké nenáročné procházky uvidíte tropická zvířata (opice, exotické ptáky a možná i lenochody) a exotickou flóru. Cestou se zastavíte také u několika vodopádů a kaple Mayrink. Večer pak můžete fakultativně navštívit představení žhavé samby. Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.

4. den: RIO DE JANEIRO - VOLNÝ DEN

Užijte si volný den v Riu, třeba na některé z proslulých pláží. Pro zájemce bude připravena možnost celodenního fakultativního výletu lodí na tropické ostrovy v zátoce Sepetiba. Ubytování hotel 4*, Rio de Janeiro.

5. den: RIO DE JANEIRO - FOZ DO IGUAÇU

Vaše návštěva Rio de Janeira končí. Po snídani se vydáte na letiště a přesunete se vnitrostátním letem do brazilského města Foz do Iguaçu. Po příletu navštívíte brazilskou část největšího systému vodopádů naší planety

Zajisté vás překvapí naprosto úchvatnými vyhlídkami na celou soustavu vodopádů Iguaçu včetně obrovského Ďáblova chřtánu. Buďte připraveni na tuto naprosto působivou podívanou, ve které se spojuje bouřící síla vody ze čtrnácti vodopádů padajících přes útes do více než stometrové hlubiny. Zájemci mohou využít fakultativního přeletu vrtulníkem nad vodopády.

Poté krátký přesun k vodopádu Santo Floriano, který budete moci sledovat hned v několika úrovních. Z dolní části, nebo si prohlédnout hučící masu vody z výšky, kam vás pohodlně vyveze výtah.

Na závěr dne navštívíte vyhlídku na soutok řek Paraná a Iguaçu, kde se zároveň střetávají hranice 3 států: Brazílie, Paraguaye a Argentiny. Přesun do Argentiny a ubytování ve 4* hotelu.

6. den: ARGENTINA - PUERTO IGUAZÚ (UNESCO)

Šestý den vaší dobrodružné cesty zahájíte vydatnou snídaní ve vašem hotelu a přesunem na území Argentiny, kde vás čeká celodenní prohlídka argentinské části vodopádů Iguazú* ležících na stejnojmenné řece, na hranici mezi Brazílií a Argentinou. Tento systém je tvořen 270ti vodopády padající do hlubin 70ti metrů v délce 2,7 kilometrů. Přilehlý národní park Parque Nacional Iguazú byl založen v roce 1934 a rozkládá se přibližně na 50 000 hektarech.

Po příjezdu se ocitnete v návštěvnickém centru odkud budete pokračovat dále vláčkem směrem k vodopádům. Výchozí stanicí je zastávka Cataratas, která je od cílové vzdálena 18 minut (stanice Garganta). Cesta pokračuje dále po turistickém chodníku (1 200 metrů), přes ostrovy delty, až k hlavní vyhlídce na největší vodopád Ďáblův chřtán (Garganta del Diablo). Nenechte si ujít tuto nezapomenutelnou podívanou! Po prohlídce následuje transfer do hotelu. Ubytování hotel 4*, Argentina.

*pozn. ve španělštině Iguazú, v brazilské portugalštině pak Iguaçu.

7. den: BRAZÍLIE - VODOPÁDY IGUAÇU (UNESCO)

Transfer na letiště a odlet vnitrostátním letem do argentinského hlavního města Buenos Aires. Ubytování hotel 4*, Buenos Aires. Vítejte v “Paříži Jižní Ameriky”!

8. den: BUENOS AIRES - MĚSTO EL TIGRE - DELTA ŘEKY PARANÁ

První ráno na argentinském území strávíte příjemnou snídaní ve vašem 4* hotelu v centru Buenos Aires. Poté se již vydáte na celodenní výlet za krásami této metropole. Čeká vás seznámení s kulturou, historií a samozřejmě se zdejšími nejatraktivnějšími místy.

Uvidíte nejznámější symbol města – Obelisk, dále náměstí Plaza de Mayo a Plaza San Martín, ulici Avenida de Mayo a Corrientes, historické čtvrti La Boca, San Telmo, Montserrat, Palermo a Recoleta nebo moderní část Puerto Madero. Navštívíte také obchodní zóny a uvidíte stadion fotbalového klubu Boca Juniors.

Odpoledne bude vaše cesta pokračovat na sever do blízkého města El Tigre, kde se nachází přístav. Odtud se vydáte na plavbu po deltě řeky Paraná moderním panoramatickým katamaránem. Po cestě uvidíte několik z tisíce ostrovů delty, která se rozkládá na 14 000 km². Poté návštěva trhu s ovocem a návrat do hotelu. Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.

9. den: NÁVŠTĚVA RANČE S GRILOVÁNÍM

Proniknout do běžného života v Argentině se vám nepodaří nikde jinde lépe, než na pravém argentinském ranči v úrodných oblastech pampy. Můžete zde vyzkoušet jízdu v kočáru nebo vyjížďku na koni. Zlatým hřebem tohoto dne bude pravé asado, čili grilování vyhlášeného hovězího v argentinském stylu. Samozřejmě nebude chybět ani ochutnávka vynikajících argentinských vín. (grilování a degustace vín zahrnuty v ceně zájezdu) Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.

10. den: BUENOS AIRES - VOLNÝ DEN

Užijte si volného dne poznáváním Buenos Aires zcela podle sebe!

Můžete navštívit některé z mnoha muzeí, galerií nebo buenosaireskou botanickou zahradu. Toulejte se ulicemi a nasávejte typickou temperamentní atmosféru kořeněnou rytmy tanga. Zajděte za kulturou na ulici Corrientes, na pivo do čtvrtě Palermo nebo za nákupy suvenýrů na vyhlášený trh Feria de San Telmo. Večer návštěva představení tanga s večeří. Ubytování hotel 4*, Buenos Aires.

11. den: BUENOS AIRES - ODLET

Po snídani transfer na letiště a odlet do Prahy s přestupem v Amsterdamu. 

12. den: přílet do PRAHY

Přílet do Prahy

 

Proč s námi?

 • Náš průvodce se o vás bude starat od samého začátku a po celou dobu pobytu Vám bude k dispozici. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program zájezdu je koncipován tak, abyste poznali to nejkrásnější z Rio de Janeira a Buenos Aires a zároveň se mohli unášet přírodní krásou největšího systému vodopádů na světě.

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Rio de Janeiro a Buenos Aires – Praha s přestupem v Amsterdamu a místní přelety Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu a Puerto Iguazú – Buenos Aires včetně všech poplatků
 • ubytování 10 nocí ve 4* hotelech se snídaní ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • 1x typický oběd na argentinském ranči s degustací vín
 • 1x večeři s tanečním představením (tango)
 • služby česky/ slovensky hovořícího průvodce po celou dobu pobytu s doprovodem z Prahy

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek 13 990 Kč za jednolůžkový pokoj 
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění 
Kompletní ceník

Poznámka:

 • Minimální počet účastníků zájezdu: 15.
 • Změna programu vyhrazena.
 • CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.
 • Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín. Na 37 stranách plných slunce, samby a vášnivého tanga si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou do těchto jedinečných zemí.

 

Mgr. Tereza Vítová, průvodkyně zájezdu

I když je Tereza rodilá Pražačka, od malička si ji pletli se Španělkou. Snad i proto se vydala životní cestou ve stopách jižanských kultur, kterou započala studiem hispánské filologie a jihoamerické historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Již více než 18 let cestuje se Španěly a Latinoameričany po České republice, 4 roky prováděla české turisty po mayských pyramidách a koloniálních městech v Mexiku a vedla zájezdy v Guatemale, Kostarice, Nikaragui, Panamě, Peru, Brazílii, Uruguayi, Argentině a na Kubě. 

“Všichni mi říkali, že až uvidím vodopády Iguazú, doslova mi to vezme dech. A pak, když jsem poprvé přišla k Ďáblovu chřtánu, se to opravdu stalo. Vůbec jsem nemohla uvěřit, že voda dokáže mít tak ohromnou sílu. Je to fantastický zážitek! Něco podobného jsem pak zažila i na Corcovadu v Riu u sochy Ježíše Krista. Stála jsem tam s tím rozpaženým Kristem Spasitelem a viděla seshora takovou nádheru, že jsem ihned vybila baterku ve foťáku, abych měla vše zaznamenané. A Buenos Aires? Moje zkušenost se steaky se od té doby dělí na PŘED a PO Argentině. Za těch pár dnů, co jsem tam strávila, jsem snědla snad půlku krávy! Taková to byla dobrota :-)!”

 

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací