na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Bali 55+
Ostrov bohů a tisíce chrámů
Exotický zájezd


Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií. Na celém ostrově se nachází tisíce hinduistických chrámů a svatých míst, které se stávají každodenním dějištěm posvátných obřadů.

Své návštěvníky však Bali dokáže překvapit i nespoutanou přírodou. Strmými vulkány, džunglí a mangrovníkovými lesy, mnoha jezery i řekami, které zavlažují malebná rýžová políčka rozesetá po velké části ostrova. K odpočinku a koupání zase vybízí stovky kilometrů pláží lemující celé pobřeží.

Termíny a ceny zájezdu Bali – Ostrov bohů a tisíce chrámů

TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena odRezervace

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Recenze zájezdu

Zážitek z nádherného ostrova plného tisíců chrámů, milých a vstřícných balijců byl umocněn erudovaností našeho českého průvodce Patrika, který s lehkostí a úsměvem řešil vše, co bylo třeba a byť by se náhodou vyskytly nějaké problémy, tak my jsme nic nevěděli a nepoznali. Patrik svou empatičností a vstřícností z nás také dokázal vytvořit úžasnou partu lidí. Ovšem nemůžeme zapomenout ani na balijského průvodce Igede, který svou „roztomilostí“ byl schopen rozesmávat celý autobus a nejen to, spolu s Patrikem byli připraveni odpovídat na nesčetné otázky týkající se života na tomto ostrově.I když jsme procestovali mnoho zemí, zůstane tato cesta jako nezapomenutelná vzpomínka nejen na krásný ostrov, ale také na nás všechny včetně milých průvodců Patrika a Igede.
- Bali, termín: duben 2019

+ další recenze zájezdu

Na co se můžete těšit na Bali

 • ostrov nabitý pozitivní energií
 • nádherné písečné pláže 
 • úžasnou podívanou při posvátných obřadech
 • koupání v průzračném moři
 • čistou a nespoutanou přírodu
 • dramatické majestátní sopky

Program zájezdu

1. den – ODLET PRAHA - DENPASAR

Sraz 2 hodiny před časem odletu na letišti Václava Havla Praha (místo a přesný čas bude upřesněn v pokynech k zájezdu). Let s přestupem se společností EMIRATES do hlavního města Bali, Denpasaru.

2. den – PŘÍLET - LETOVISKO SANUR

V odpoledních hodinách přílet do Denpasaru. Transfer do hotelu a ubytování. Osobní volno. 

3. den – SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Volný den pro vaší relaxaci, odpočinek po cestě, aklimatizace. Sanur je příjemné letovisko, pro odpočinek jako stvořené. Den můžete začít třeba pozorováním nezapomenutelného východu Slunce přímo na pláži. Upřednostňujete-li aktivní odpočinek, vyzkoušejte některý z vodních sportů, nebo se vydejte prozkoumat pulsující život v ulicích města. Ubytování v Sanuru.

4. den – VÝCHODNÍ BALI - PROVINCIE KARANGASEM

Snídaně. Celodenní výlet do východní části ostrova. Provincie Karangasem bývala nejvlivnějším královstvím na Bali až do 19.st., kdy se musela podřídit Lomboku. Po cestě navštívíte netopýří jeskyni GOA LAWAH, poté jednu z nejstarších vesnic na Bali TENGANAN, která si dodnes zachovala starobylé hinduistické zvyky. Čeká Vás také prohlídka romantického vodního paláce u moře UJUNG, který obklopují koupací jezírka a zahrady.

Den zakončíte v opravdové oáze klidu, ve vodním paláci vybudovaným rádžou z Karangasemu TIRTA GANGGA. Doslovný překlad jména paláce Tirta Gangga je „voda z řeky Gangy“, posvátné řeky, která je srdcem Indie i hinduismu. V areálu se nachází také několik bazénků, kde se můžete vykoupat. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Sanuru.

4.den

5. den – SANUR - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Odpočinkový den na pláži, relaxace. Ubytování v Sanuru.

6. den – CHRÁMOVÝ KOMPLEX BESAKIH A PŘÍRODNÍ KRÁSY OBLASTI KINTAMANI

Snídaně. Check-out a transfer do jedné z nejnavštěvovanějších částí Bali položené přibližně 1.500 m nad mořem. Zde se vám naskytnou nádherné přírodní scenérie dobarvené atmosférou chrámů, které se v této krajině nacházejí.

Během dne se vydáte do města Semarapura, v jehož ulicích stojí chrám KERTHA GOSA. Tento chrám, vystavěný v 18. století, se skládá z několika budov a muzea, které jsou obehnány vodním příkopem.  Hlavním cílem tohoto celodenního výletu je však návštěva zdejšího největšího hinduistického chrámového komplexu BESAKIH. Jedná se o nejdůležitější balijský chrám stojící na úbočí posvátné hory a činné sopky Gunung Agung. Skládá se z komplexu 23 chrámů, ke kterým náleží ještě desítky dalších staveb a svatyní vystavěných na sedmi terasách.

5.den

V druhé části dne zavítáte do oblasti KINTAMANI. Dominantou tohoto kraje je bezesporu dosud aktivní vulkán BATUR, odkud jsou jedinečné výhledy do širokého okolí centrálního pohoří ostrova Bali. Cestou zpět navštívíte typickou vesnici PENGLIPURAN ležící ve výšce 700 m n.m. Ta je považována za nejčistší vesnici vůbec a vy budete moci nahlédnout pod roušku běžného života jejích obyvatel, kterých se doposud nedotkly dnešní vymoženosti moderního světa. Návrat do hotelu v odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu. 

5.den_2

7. den – UBUD - CENTRUM KULTURY MEZI RÝŽOVÝMI POLÍČKY

Po snídani se vydáte za poznáním okolí městečka UBUD. Ubud je centrem kulturního a duchovního života na Bali, jeho kouzlo však hranicemi města nekončí. Den započnete procházkou po rýžových polích a návštěvou trhů, kde poznáte běžný život zdejších obyvatel. Navštívíte hinduistické meditační centrum GOA GAJAH a chrámový komplex GUNUNG KAWI ležící na řece Pakrisan v Tampaksiringu. Zde se Vám naskytnou nádherné pohledy na terasovitá rýžová políčka, chrám a skály, do kterých jsou vytesány hrobky (svatyně), které jsou až 8 m vysoké a pochází z 11.st. Svatyně byla vystavěna na počest krále Udayana Warmadewa. Poslední zastávka vás čeká u nejposvátnějšího pramene na ostrově TIRTA EMPUL u stejnojmenného chrámu. Příjezd do hotelu v pozdních odpoledních hodinách, osobní volno. Ubytování v Ubudu.

8. den – UBUD - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Volný den vhodný k odpočinku nebo meditaci a nebo k poznávání města. Před lety byl Ubud jen malou vesničkou, která se rychle proměnila v kulturní centrum díky několika umělcům, kteří se zde usadili. Navštívit můžete zdejší galerie, muzeum umění, malířské a řezbářské dílny. Obdivovat můžete místní architekturu, navštívit lotosovou zahradu v chrámu Pura Sarawati nebo se podívat do opičího lesa (posvátného parku Monkey Forrest). Atmosféru Ubudu dotváří široký výběr restaurací a barů. Ubytování v Ubudu.

9. den – SEVERNÍ BALI

Snídaně. Check-out a transfer směr sever ostrova Bali. Cestou navštívíte chrám TAMAN AYUN známý svými patrovými střechami, který obklopují krásné zahrady a vodní příkopy osázené lekníny. Poté se vydáte na místní ovocný trh, kde můžete ochutnat nejrozmanitější nabídku tropického ovoce. Na závěr výletu vás čeká návštěva nejdůležitějšího VODNÍHO PALÁCE ULUNDANU na jezeře BERATAN, který je zasvěcen bohyni Ida Batari Dewi Ulun Danu. Vzhledem k nadmořské výšce 1200 m zde panuje studené tropické klima. Příjezd do hotelu, ubytování, osobní volno. Ubytování v Lovině.

7.den

10. den – LOVINA - OSOBNÍ VOLNO

Den volna zahájíte opět snídaní. Během volného dne můžete odpočívat na místní pláži s tmavším vulkanickým pískem, nebo se vydat za poznáváním života v letovisku. Tento den vám zajisté zpříjemní i naše nabídka fakultativních výletů. Vydat se s námi můžete na lodní výlet na tzv. Delfíní stezku, která se nachází asi 1 km od pobřeží, a kde můžete uvidět i mnoho desítek delfínů najednou. Milovníci pěší turistiky zase ocení možnost výletu do okolní krajiny, na rýžová pole či do místních vesnic a chrámů. Oblíbeným místem pro šnorchlování je oblast u ostrova Menjangan, kde můžete pozorovat bohatý podmořský život. (fakultativní výlety za příplatek, aktuální nabídka výletů k dispozici na místě u vašeho průvodce). Ubytování v Lovině.

8,9,10.den

11. den – CESTA NA JIH OSTROVA

Snídaně. Check-out a transfer směr jih Bali do letoviska SEMINYAK. Po snídani se vydáte k posvátným horkým pramenům BANJAR. Tyto přírodní prameny mají vulkanický původ a díky velkému obsahu síry jsou vhodné pro léčení revmatických a kožních onemocnění. Celý areál je zasazen do krásné tropické zahrady uprostřed džungle, poblíž stejnojmenného buddhistického chrámu. Po cestě pak uvidíte známá, sytě zelená rýžová pole v oblasti Pupuan. Poslední zastávkou tohoto dne bude nejznámější a nejfotogeničtější z mořských chrámů Bali – TANAH LOT.  Zde budete mít možnost pozorovat a fotografovat západ Slunce. Ubytování v Seminyaku.

11.den

12. den – SEMINYAK - OSOBNÍ VOLNO

Snídaně. Den vhodný například ke koupání a odpočinku na místní vyhlášené pláži. Letovisko Seminyak leží severně od Kuty na západním pobřeží a je známé právě pro krásné pláže a klidnější atmosféru než na známé Kutě. Můžete poznávat pobřeží, které je oblíbené nejen mezi exkluzivními řetězci hotelů ale také u cizinců z Evropy či Austrálie, kteří zde žijí a podnikají například v oblasti módy či jiných řemesel typických pro Bali.

Možnosti fakultativních výletů a aktivit (za příplatek): například kurz vaření a poznání balijské kuchyně či lodní výlet na ostrov Lembongan, během kterého si užijete zlatavé pláže, šnorchlování a k obědu ochutnáte grilované ryby. 

13. den – SEMINYAK - BALIJSKÁ KULTURA A TRADICE

Snídaně. Během tohoto dne nahlédnete blíže do balijské kultury a tradic. Shlédnete vystoupení typického balijského tance BARONG představující očistný obřad nebo-li odvěký souboj mezi dobrem a zlem. O historii batikování textilií a jak se v praxi dělá tato technika dekorace oblečení si budete moci vyzkoušet a odnést si tak originální vzpomínku nebo dárek domů. Zastávku uděláte v hlavním městě Bali, v DENPASARU. Pěší procházkou se dostanete až do centra města, kde budete mít možnost navštívit muzeum historie a umění. Transfer do hotelu, osobní volno. Ubytování v Seminyaku.

14. den – SEMINYAK - TRADIČNÍ BALIJSKÝ TANEC A ROZLUČKOVÁ VEČEŘE

Snídaně. Dopoledne volno. V odpoledních hodinách se vydáte do nejposvátnějšího chrámu ULUWATU, který byl vybudován v 11. století přímo na skále nad mořem a je zasvěcen duchům moří a oceánů. V prostorách chrámu se zúčastníte strhujícího představení balijského “opičího tance” KECAK

14.den

Po návratu z chrámu si užijete rozlučkovou večeři, kterou pro vás připravíme přímo na pláži. Ubytování v Seminyaku.

14.den_2

15. den – ODLET

Snídaně. Osobní volno. Transfer na letiště v Denpasaru a odlet do Prahy s přestupem.

16. den – PŘÍLET DO PRAHY

Přílet do Prahy na letiště Václava Havla.

 

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

 • leteckou dopravu Praha – Denpasar – Praha s přestupem v Dubaji s leteckou společností Emirates včetně letištních poplatků
 • 13 nocí se snídaní v 3* hotelech ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • představení tradičních balijských tanců
 • návštěva textilní dílny
 • rozlučková večeře
 • služby česky/slovensky hovořícího průvodce během celého pobytu

Cena za osobu nezahrnuje:

 • příplatek za jednolůžkový pokoj 12 500 Kč
 • fakultativní výlety a vstupy
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje
 • cestovní pojištění
Kompletní ceník

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Dle nového zákona je 30denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín 16 míst, které nesmíte na Bali minout. Na více než 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou na tento nezapomenutelný ostrov.


Průvodce Patrik Joachimczyk

Co Vás na průvodcování baví?
Baví mě cestování, potkávat nové lidi a navštěvovat krásná místa ve světě. Mít možnost sdílet a ukazovat to vše jiným lidem, kteří o to stojí a chtějí poznat nepoznané.
 
Jaké je Vaše životní motto?
Žít život naplno a tak, jako kdyby to měl být náš poslední den v životě. S pokorou a radostí z každého momentu.

Co našemu klientovi můžete právě Vy za sebe na daném zájezdu nabídnout?
Lidem, které doprovázím vždy nabízím svoje zkušenosti, rady, pomoc, osobní přístup a snahu vytvořit ty nejlepší dojmy a zážitky při prožívání jejich dovolené. Baví mě klientům dělat radost a ukazovat jim pro ně neznámá místa a to nejlepší co daná země nabízí. Prohlídky památek a neobvyklých míst, ale také zajistit jejich potěšení z ochutnávek těch nejlepších místních jídel, pití, kulturních akcí. Celkově prožívání nevšedních zážitků, které k dovolené v nesporně patří.

Nejsem jenom průvodce, ale také jeden z „nich“. Profesionální požitkář, dovolenkář, osobní rádce a kamarád pro všechny ty, které doprovázím. Radosti klientů jsou mojí motivací a zároveň radostí.

Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena celkem*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele