na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Bali - first minute

Bali 55+
Ostrov bohů a tisíce chrámů
Exotický zájezd


Indonéský ostrov Bali je proslulý svou neopakovatelnou atmosférou a pozitivní energií.

Na celém ostrově se nachází tisíce hinduistických chrámů a svatých míst, které se stávají každodenním dějištěm posvátných obřadů. Své návštěvníky však Bali dokáže překvapit i nespoutanou přírodou. Strmými vulkány, džunglí a mangrovníkovými lesy, mnoha jezery i řekami, které zavlažují malebná rýžová políčka rozesetá po velké části ostrova.

K odpočinku a koupání zase vybízí stovky kilometrů pláží lemující celé pobřeží.

Termíny a ceny zájezdu Bali – Ostrov bohů a tisíce chrámů

Záloha 5 000 Kč / osoba (Při nákupu zájezdu do 31.8.2018)
TermínDélkaStravováníDopravaPoznámkaCena od Rezervace
4. 4. – 19. 4. 2019 13 nocí 16 dní snídaně letecky 55 900 KčRezervovat

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktuální termíny a ceny naleznete na webu www.dovolenaproseniory.cz

Recenze zájezdu

S Vaší CK jsem letos cestovala poprvé a pobyt na Bali se mi moc líbil. Perfektní služby, krásné výlety, hodně legrace a taky odpočinek. Vzhledem k tomu, že jsem toho již dost procestovala byla jsem mile překvapená erudovaností našeho průvodce p. Patrika. Řešil vše s úsměvem, vždy ochotný a vstřícný. Lepšího průvodce jsme si nemohli přát. Rovněž p. Budy byl velmi ochotný a milý. Všem známým budu pobyt na Bali doporučovat a těším se na další "dobrodružství" s Vaší CK.
- Bali, termín: jaro 2018

+ další recenze zájezdu

Proč s námi?

 • S námi máte jistotu, že náš delegát Vám bude k dispozici každý den. Nemusíte mít strach, že něco nezvládnete, někde zabloudíte, nedomluvíte se.
 • Program je koncipován tak, abyste poznávali krásy BALI, ale zároveň odpočívali. Žádná náročná honička nabitého poznávacího zájezdu Vás nečeká.

Bali

Bali se nachází v jihovýchodní Asii a je jedním z více než 17 000 ostrovů Indonésie. Najdete ho mezi ostrovy Jáva a Lombok.

Přestože je Bali turisticky nejnavštěvovanějším indonéským ostrovem, zachovává si stále svou tvář. Je oblíben pro nespoutanou přírodu zářící všemi barvami, pro scenérie terasovitých rýžových políček a majestátních sopek, pro nespočet hinduistických chrámů ožívajících svými slavnostmi, pro krásné tanečnice tančící balijské tance, ale také pro exotické pláže omývané blankytnými vodami Indického oceánu. To vše společně vykouzlí neopakovatelnou atmosféru, kterou nikde jinde nezažijete.

Zajímavosti

Ostrov Bali má od západu k východu asi 150 km a od severu k jihu přibližně 110 km.

Tento nevelký ostrov leží na hranici několika přírodních a geografických zón, díky čemuž má naprosto jedinečný charakter. Střed ostrova je tvořen pohořím s aktivními vulkány, z nichž největší je Gunung Agung (3.142 m. n. m.) a Batur. Směrem na jih se krajina mění v rovinu, kterou zavlažuje množství řek. Nejdelší z nich se jmenuje Ayung (75 km). Zde na jihu najdete bílo-zlatavé pláže, v ostatních částech ostrova pak převážně šedočerné vulkanické.

Bali je bráno jako umělecké centrum Indonésie. Obyvatelé udržují mnoho tradičních řemesel jako je dřevořezba, sochařství či batikování. Kulturním centrem balijské kultury (zejména výtvarného umění) je městečko Ubud, kam se sjíždějí umělci tvořit nebo si jen tak užít místní atmosféry a mírnějšího klimatu.

Převážná část obyvatel Indonésie se hlásí k islámu, avšak ostrov Bali je hinduistický. Více než 95% jeho obyvatel vyznává tzv. balijský hinduismus.

Na co se můžete těšit

 • Chrámy a posvátná místa

Ne nadarmo se Bali přezdívá “ostrov bohů”. Posvátných míst a chrámů tu naleznete údajně až sto tisíc. Mezi nejznámější patří chrámový komplex Besakih stojící na úbočí sopky Agung, Goa Gajah, Gunung Kawi, Tirta Empul nebo nejnavštěvovanější vodní chrám Tanah Lot.

 • Příroda

Ostrov Bali je nesmírně úrodný. Až 20 % jeho rozlohy zabírají tradiční rýžová políčka vystavěná v terasách, ze kterých se 2× do roka sklízí úroda rýže. Na Bali se setkáte s pralesy, palmovými háji a četnými mangrovníky. Mezi několika stovkami druhů stromů nechybí ani fíkusy, banánovníky a bambus. Můžete zde spatřit až 40.000 kvetoucích rostlin, včetně několika tisíc druhů orchidejí.

 • Pláže

Na Bali je více než 400 km pláží. Díky svému sopečnému původu jsou pláže na severu Bali převážně černé s vulkanickým pískem. Naopak pláže na jižní straně ostrova se pyšní bílým až zlatavým pískem.

 • Náboženské svátky, obřady a rituály

Obyvatelé Bali jsou velice zbožní a náboženství (balijský hinduismus) se promítá do všech oblastí každodenního života. Všude na ostrově naleznete mističky z palmových listů s obětinami z rýže, vonných tyčinek a okvětních lístků květin všemožných barev. Každá balijská rodina má pak vlastní svatyni, kde uctívá své bohy a předky. Mezi uctívané bohy patří Šiva, Brahma, Višnu, bohyně smrti Durgu, bohyně moudrosti Saraswati a další.
Každý den v roce se na některém místě na Bali koná nějaká slavnost. Je tedy velmi pravděpodobné, že během vašeho pobytu zažijete třeba i několik slavnostních průvodů a rituálů.

 • Usměvaví lidé

Pro Balijce je úsměv typický. Povahou jsou to velmi veselí a srdeční lidé, kteří se s vámi kdykoliv dají do řeči. Ochotně prohodí pár přátelských slov, poradí nebo v případě potřeby i ochotně pomůžou.

 • Balijské tance

Tradičních balijských tanců je mnoho a dělí se do tří skupin. Nejposvátnější jsou tance wali, které se tančí výhradně v chrámech. Další skupinou jsou tance, které se tančí již před chrámy, ale jsou stále součástí ceremonií. Poslední skupinou jsou tance určené pouze pro pobavení jako je známý opičí tanec Kecak. K balijským tancům neodmyslitelně patří nádherně zdobené kostýmy zářící všemi barvami.

Počasí

Bali se nachází v tropickém pásmu, a proto je zde počasí velmi stálé a příliš se nemění. Průměrná roční teplota se pohybuje okolo 28 °C. V noci teplota nepatrně klesá. Od konce října do poloviny března může na Bali pršet. Vlhkost vzduchu v tomto období stoupá až na 85 %. Zbytek roku zaprší spíše výjimečně.

Nechte se inspirovat články o destinaci

Cena za osobu zahrnuje:

 • ubytování 13 nocí se snídaní v 3* hotelech, ve standardních dvoulůžkových pokojích s příslušenstvím
 • leteckou dopravu (včetně letištních poplatků ve výši 1 414 Kč): lety Praha – Denpasar – Praha (s přestupem v Dubaji) s leteckou společností EMIRATES
 • transfery dle programu
 • výlety dle programu včetně vstupů
 • představení tradičních balijských tanců
 • návštěva textilní dílny
 • rozlučková večeře
 • služby českého delegáta během celého pobytu
 • pojištění proti úpadku CK

Cena za osobu nezahrnuje:

 • cestovní pojištění (840 Kč/pobyt pro osoby 0-69 let; 1 500 Kč/pobyt pro osoby starší 70 let)
 • příplatek za jednolůžkový pokoj (12 000 Kč)
 • fakultativní výlety a vstupy během fakultativních výletů 
 • kapesné 
 • spropitné ani jiné vedlejší výdaje

Kompletní ceník v PDF

(Kompletní ceník navíc uvádí ceny za 3. osobu na pokoji, slevy pro děti a příplatky za doplňkové služby.)

Poznámka:

Minimální počet účastníků zájezdu: 15

Změna programu vyhrazena.

Změna hotelu vyhrazena.

Pořadí navštívených míst může být změněno. CK si vyhrazuje právo na změnu v programu v důsledku konání některého z náboženských svátků.

CK si vyhrazuje právo na zvýšení ceny zájezdu z důvodu zvýšení ceny letenky či letištních poplatků.

Dle nového zákona je 30ti denní turistické vízum zdarma. Obdržíte ho na letišti po příletu na Bali.

Upozorňujeme, že doba platnosti pasu musí přesahovat dobu pobytu minimálně o 6 měsíců!

Všeobecné smluvní podmínky:

Všeobecné smluvní podmínky účasti na zájezdu – Exotika.pdf

Cestovatelský magazín

Stáhněte si ZDARMA náš cestovatelský magazín 16 míst, které nesmíte na Bali minout. Na více než 30 stranách si přečtete vše, co je potřeba vědět před cestou na tento nezapomenutelný ostrov.


Načítání hotelů a termínů z databáze

Rezervujte zde

Letovisko


Strava a způsob dopravy ,Cestujete sami?
Přiobjednejte si svoz

Další služby


Orientační cena*

*Orientační cena je počítána pro osoby 55+. Skutečná cena se může lišit.

Zadejte kontakty na objednatele

Zájezdy podle typu

Všechny zájezdy podle destinací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/destinace/bali/