na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Balaton
Dovolená s nádechem nostalgie


Největší jezero v Evropě nebo také “maďarské moře”….To je Balaton, jedna z perel Maďarska. Pojeďte s námi na dovolenou k Balatonu a nechte se jeho kouzlem zcela pohltit. Příjemně teplá voda v jezeře s pozvolným vstupem, pečlivě upravené pláže a všude přítomná pohoda. To je jen malý výčet toho, co na vás za podzimního příznivého počasí čeká.

Kromě toho můžete navštívit řadu pamětihodností, pohovět si v termálních lázních či ochutnat místní speciality. Po sklence skvělého Tokajského nebo Olaszrizlinku si možná zatančíte i čardáš! Balaton má mnoho tváří a dovolenou zde si užijete naplno!

Na co se můžete na Balatonu těšit?

Balaton

Balaton v mnohých z nás vyvolává nostalgické vzpomínky. Kdo by si nevzpomněl na dřívější dovolené u "maďarského moře", jak je Balatonu často přezdíváno? Leccos se změnilo, pro některé upadl v zapomnění, pro některé to je místo, které na seznamu objevování teprve čeká. Balaton má mnoho tváří a dovolenou si zde užije opravdu každý!

Máte rádi koupání nebo jen brouzdání se po pás ve vodě? Balaton je ideálním místem. Za příznivého počasí i na podzim voda dosahuje příjemných teplot a díky pozvolnému vstupu do vody si užijete dlouhé procházky vodou. Když vás koupání omrzí buďte si jistí, že se nudit nebudete.

Výlety lodí, které jsou zde velmi oblíbené, jsou ideální k poznávání místní krajiny. Okolí jezera je mimo jiné protkáno pěšími i cyklistickými stezkami, na kterých můžete navštívit například vyhlídky ze kterých budete mít Balaton jako na dlani.

Po všech aktivitách, které u Balatonu lze podniknout si můžete dopřát odpočinek v termálních lázních Hevíz, kam se podíváte na jednom z našich výletů. Teplota vody se zde pohybuje mezi 22 - 35 stupni a pomáhá při léčbě pohybového ústrojí a svalů. Jako bonus si můžete dopřát zábal z rašelinového bahna, které se sbírá ze dna jezera.

Ať už si na z Balatonu vyberete cokoliv, rozhodně nebudete zklamaní! 

Zajímavosti o Balatonu 

Víte jak Balaton vznikl? Legenda vypráví, že dech beroucí krása bohyně Thetis, vládkyně moře, které pokrylo území Panonie, uchvátila Ducha země a ten k ní vzplanul vášnivou láskou. Thetis ale jeho divoké dvoření polekalo natolik, že se ukryla v podmořské jeskyni. Duch země ji hledal všude, dokonce vypil všechnu vodu z moře, ale nikde ji nenašel. Zasažen zármutkem a silně vyčerpán, padl na zem mrtev a jeho obrovské tělo vyhloubilo kotlinu Balatonu. Svým tělem však zavalil i vchod do jeskyně a bohyně v ní zůstala na věky uvězněna, pouze její slzy protékaly úzkou štěrbinou na povrch a naplnily tak vodou jezero Balaton. Nicméně fakt, že voda v Balatonu není vůbec slaná, což slzy bývají, legenda nezmiňuje…

A tak je možná nasnadě prozaičtější vysvětlení, a to že kotlinu, vzniklou před asi 20 000 lety tektonickou a sopečnou činností, postupně naplnily vody místních řek.  

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Další zájezdy

Mar MenorŠpanělsko

SardinieItálie

 

Lázně PiešťanySlovensko


KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

IschiaItálie


Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika

Lovecký zámeček LužecČeská republika


Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Costa DoradaŠpanělsko

MallorcaŠpanělsko


SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.


Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.