na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Andalusie, Costa del Sol 55+
To pravé Španělsko na dosah ruky


Je jen málo míst na světě, kde se můžete přesouvat mezi různými kulturami, tradicemi a přírodními úkazy v rámci jedné jediné dovolené. Andalusie takové místo je. Dopoledne jste na pláži a vaše nohy omývají teplé vody Středozemního moře, odpoledne se můžete procházet po horských stezkách pohoří Sierra Nevada nebo dokonce i lyžovat.

Jindy se kocháte pohledem na římské mozaiky a za chvíli na arabesky paláce Alhambra v Granadě. Polopoušť, prudké strže, pískovcové skály, jezera, dlouhé lány vinic, skalnaté pobřeží bičované oceánem, široké pláže, na kterých se prohání andaluské koně. To je ta pravá Andalusie. Místo, které navždy zůstane ve vašich vzpomínkách.

Co naši klienti na Andalusii nejvíce oceňují?

 • velmi dobré počasí už od jarních měsíců
 • písčité pláže a smaragdově zbarvené, průzračné moře
 • skvělou polohu našeho hotelu Las Palmeras 
 • výlety za historií a kulturou

Ohlasy našich klientů:

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Delfín travel za nádherný zájezd do Andalusie, a to od samého počátku. Za přehledné užitečné pokyny na cestu a výbornou organizaci. Naše pochvala pak patří zejména paní Martině Kotoučové, naší milé delegátce v Mijas. Starala se o nás vzorně a máme nádherné zážitky z výletů po Andalusii.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2019

+ další recenze zájezdu

Andalusie, Costa del Sol


Poznejme společně Andalusii, druhé největší a nejlidnatější autonomní společenství (region) Španělska. Leží na jihu země u pobřeží Středozemního moře a Atlantského oceánu. Do Afriky přes Gibraltar je to zde jen kousíček. Andalusie má jedinečnou kulturu, řada památek spadá pod ochranu UNESCO a má celosvětový věhlas. Andalusané pak mají sympatickou a vřelou povahu a vyznávají heslo, že ze života má mít člověk především radost.

Pobřeží Costa del Sol, neboli Slunečné pobřeží, je 300 kilometrů písčitých pláží a smaragdově zbarvené, průzračné moře. To tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami, hotelů, penziónů, restaurací a stánků s ovocem.

Co Andalusii odlišuje od ostatních krajů Španělska?

 • Velmi rozmanité pobřeží.
  Rozeklané zátoky v  oblasti Cabo de Gata, nebo dlouhé písčité pláže na Costa del Sol či prostorné pláže v oblasti Costa de la Luz, kde poznáte, co je to odliv a příliv oceánu.
 • Slunce prakticky po celý rok.
  A hlavně světlo, které vám dodá radost. Když přijedete například do Cádizu, oslní vás průzračné světlo, které toto město prostupuje.
 • Stopy mnoha významných kultur.
  Těch, o kterých toho víme velice málo, jako kultura Tartessanů, i těch známějších, jako jsou kultura fénická, římská, vizigótská, arabská, židovská či křesťanská.
 • Andalusie je španělskou pravlastí mýtů a rituálů.
  Jen tady se setkáte s opravdovou koridou, s opravdovou drezúrou andaluských koní, a s fiestami takového rozsahu jako například pouť Rocío nebo sešlost všech milovníků koní v Jerezu na Fiestě del caballo, na kterých budete mít pocit, že si zde dalo dostaveníčko celé Španělsko.
 • Andalusie je kolébkou flamenka.
  Zpěvu a tance, který umí dávat najevo radosti i bolesti jen pohybem hlavy či tlesknutím ruky.
 • Opera.
  Zdejší mýty se promítly do názvů oper jako Carmen, Lazebník sevillský či Don Juan.
 • Andalusie to jsou především Andalusané.
  Jejich humor, ochota se vždy společně radovat a nabídnout to nejlepší z jejich země. Dobré víno, šunka a sýr, tapas, sherry, úžasné ovoce a zelenina, a spousta rybích specialit jako například pescaíto frito. Tak proč si nezaletět do Andalusie, nenadechnout se mořského vzduchu a nedat si na pláži na roštu opékané rybičky! Letadlo už čeká.

Podívejte se na videopředstavení Andalusie


Počasí v Andalusii

 • Andalusii charakterizuje suché a teplé podnebí
 • V zimě se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 16 °C, letní měsíce bývají velmi horké
 • Naměří zde cca 3000 hodin slunečního svitu za rok
 • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 27 °C, v září je ještě stále příjemně vyhřátá

Andalusie - průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy

marca_andalucia__foot_eu_eng-rgb


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Krásy Andalusie

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
13. 5. – 20. 5. 20217 nocípolopenzeleteckyKrásy Andalusie 3/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
23 490 KčVíce info
20. 5. – 30. 5. 202110 nocípolopenzeleteckyKrásy Andalusie 3/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
25 990 KčVíce info
16. 9. – 23. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyKrásy Andalusie 3/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
23 990 KčVíce info
23. 9. – 3. 10. 202110 nocípolopenzeleteckyKrásy Andalusie 3/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
26 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Siesty v krásné Andalusii

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
21. 9. – 1. 10. 202110 nocípolopenzeleteckySiesty v krásné Andalusii - Hotel 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 31.03.2021)
26 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy


Recenze zájezdu:

Chtěli bychom touto cestou poděkovat Delfín travel za nádherný zájezd do Andalusie, a to od samého počátku. Za přehledné užitečné pokyny na cestu a výbornou organizaci. Naše pochvala pak patří zejména paní Martině Kotoučové, naší milé delegátce v Mijas. Starala se o nás vzorně a máme nádherné zážitky z výletů po Andalusii.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2019
Chtěla bych za celou naši rodinu poděkovat za velmi dobře organizovaný zájezd do Španělska, který jsem podnikli s vaší CK  v době od 4.9.- 11.9.2018 v hotelu VIK Gran Hotel Costa del Sol. Pouze v úvodu, ještě na pražském letišti, jsme nemohli najít delegáta, který měl být na vámi určeném místě, tam nebyl, teprve po cca 1/2 hodině se nám podařilo se s ním spojit telefonem a mohli jsme se odbavit. Přestože jsme na letišti byli včas, odbaveni jsme byli až úplně poslední, tomu také odpovídalo umístění v letadle. Naštěstí další průběh zájezdu dal na tuto nepříjemnost zapomenout. Den po příletu jsme navštívili Alhambru s Granadou, až na místě jsme pochopili, proč jsme odjížděli tak brzo ráno (prohlídka byla ještě po ránu v příjemném chládku a také hustota návštěvníků rostla s přibývajícími hodinami). Výklad se sluchátky byl velmi příjemný, nikdo nikoho nerušil. Alhambra je nádherná, můžeme doporučit. Další výlet jsme absolvovali na Gibraltar, také neměl chybu. Hotel velmi příjemný, čistý, jídlo dobré, vždy doplněné, velký výběr. Personál ochotný, drobné chybičky ( neměli jsme na pokoji osušky, ani ručníky) byly vždy velmi rychle napraveny. Trochu škoda, že moře bylo poměrně chladné, jen 22 stupňů, poslední dva dny velké vlny, takže koupání bylo trochu nebezpečné. Dva dny pršelo,což udělalo radost "domorodcům", nám na dovolené již méně. Bazén malý a mělký, plavat se v něm nedá, voda ale příjemně teplá. Pláž uklizená, asi vzhledem k  počasí téměř prázdná. Největší pochvalu zaslouží naše paní delegátka (myslím, že paní Martina Kotoučová). Velmi příjemná, ochotná, vždy k disposici, nefungoval jí služební telefon a dala nám k disposici číslo na soukromý telefon, pro případ potřeby. Ta snad ani nespala, protože jsme ji měli pořád k disposici. Celý zájezd hodnotíme na jedničku, jen škoda, že to tak rychle uteklo, 7 dnů je velmi málo.<
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2018
Na přelomu srpna a září t. r. jsem se zúčastnil pobytového zájezdu do Andalusie. Služby hotelu Las Palmeras ve Fuengirole plně odpovídaly ****hotelu a z mého pohledu neměly chybu. Vysoce nadstandardní byla práce delegátky Hany Balcarové. Byla vždy perfektně připravená, ochotná a za všech okolností jí organizační záležitosti nedělaly problém. Při průvodcování zájezdu do Gibraltaru osvědčila své všestranné znalosti a poskytla podrobný a při tom zajímavý výklad. Jako bývalý středoškolský učitel na škole cestovního ruchu a mnohaletý aktivní průvodce CR bych Haně Balcarové rád podepsal vysvědčení s vyznamenáním. Touto cestou ještě jednou děkuji. Dovolte mi jen malou připomínku týkající se výletů. Uskutečnění výletu je závislé výhradně na zájmu účastníků zájezdů vaší CK. Pro malý zájem se neuskutečnil výlet do města Ronda. Někteří z těch mála zájemců, kteří byli, by jistě uvítali možnost účastnit se výletu i za cenu, že by nebyl výklad v češtině. Má to ale podmínku, aby termín nekolidoval s ostatními výlety. Pro CK, které vlastní výlety nepořádají, je to běžná praxe.
Přeji vám jen samé spokojené klienty.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2017
29.8. až 5.9. jsme se s Vaší CK zúčastnili zájezdu senior 55+ do Španělska. S pobytem jsme byli velice spokojeni a budeme na tento pobyt rádi vzpomínat. Náš velký dík za svoji práci si zaslouží delegátka Hanka Balcarová, která byla velice ochotná a měla velké znalosti ze života v dané lokalitě. Jsme rádi, že u Vás pracují takoví delegáti a již se těšíme na další zájezdy s Vaší CK.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2017
Sice se zpožděním, ale přesto velice ráda bych chtěla poděkovat za krásný pobyt v Andalusii ve Vik Gran Hotelu v Costa del Sol. Bylo úžasné, že se hotel nachází přímo u pláže, je velmi příjemný a co se týká stravování, tak to, s mořskými plody, rybami, spoustou zeleniny a ovoce, nemělo chybu.
Letovisko je malebné a s množstvím zeleně, květin, odpočinkovými místy s lavičkami, uličkami s nízkými, hezkými domy, restauracemi a promenádou kolem moře je skvělým místem pro dovolenkovou relaxaci. Jsem ráda, že jsem dovolenou prožila právě na tomto místě. Přeji Vám hodně spokojených klientů a šťastnou ruku při výběru nových destinací.
- Andalusie, Španělsko, termín: září 2016
Chtěla bych Vám poděkovat za příjemně strávenou dovolenou v Andalusii v Hotelu Las Palmeras . Zejména bych chtěla ocenit Vaši, resp. naši delegátku Hanu Balcarovou za její maximální vstřícnost, ohleduplnost k seniorům, rychlé řešení problémů a drobných nedopatření a zejména za její hluboké a věcné znalosti historie a současnosti Španělska, které nám po dobu pobytu poskytovala. To vše, doplněno dobrou a pestrou hotelovou kuchyní, přispělo k pocitu dobré pohody. Snad jedno doporučení: zda by bylo možné do programu fakultativních výletů zařadit Cordobu, ale to už je na Vašem zvážení.
- Andalusie, Španělsko, termín: červen 2016
Chceme poděkovat za příjemný pobyt v krásném prostředí a za perfektní a zajímavé zájezdy. Děkujeme tímto delegátce slečně Petře Šrámkové za vzornou organizaci pobytu a zájezdů. Její výklad a její příjemné a profesionální vystupování obohatilo každý výlet. Děkujeme.
- Andalusie, Španělsko, termín: říjen 2014

Andalusie - jméno, které chutná po víně a olivách a voní jako vítr, který fouká od moře. A tak jsme si s kamarádkou splnily sen a vyrazily.

Byl začátek října 2014 a předpokládaly jsme, že budeme jezdit po výletech, které Delfin travel nabízí. Ano, výlety byly a byly úchvatné, povedlo se však i počasí - celý týden bylo na koupání v moři. Pobyt byl krásný počínaje pohodlným hotelem s vlastním bazénem a balkony s nádherným výhledem na moře, přes skvělou stravu s množstvím čerstvého ovoce a zeleniny, mořských plodů a ryb až po neúnavnou práci delegátek, které se o nás s plným nasazením staraly.

A pak výlety - absolvovaly jsme výlet do Granady s prohlídkou snové Alhambry, výlet do hor, odkud byly skvělé výhledy na moře a viděly jsme Gibraltar, který nám učaroval svojí neopakovatelnou atmosférou. Podívaly jsme se do Maroka do města Tangeru s jeho starobylými uličkami a zákoutími.Jen jednu chybu náš týden měl - strašně rychle utekl. A tak chci poděkovat za neopakovatelný, skvěle zorganizovaný zážitek. A mám podezření, že i v tom počasí měli pracovníci Delfin travel prsty.

- Andalusie, Španělsko, termín: říjen 2014
Děkuji za zážitků plný čas dovolené, který hlavně díky Vám byl (je a zůstane) velmi intenzivní a bohatý. Smekám před Vaší profesionalitou a sociální kompetencí na vysoké úrovni.
- Andalusie, Španělsko, termín: květěn 2015
Chtěli bychom poděkovat za naši dovolenou v Andalusii, byli jsme moc spokojení. Všechno fungovalo tak, jak mělo, celá organizace dopravy, pobytu i výletů byla perfektní. Zejména bychom chtěli ocenit delegátku slečnu Petru, která s námi byla na výletech, je opravdu vynikající – jak svými znalostmi, tak milým chováním. A moc jí to sluší :-). Těšíme se na příští rok na další dovolenou a přejeme hodně úspěchů ve Vaší práci a spokojené klienty.
- Andalusie, Španělsko, termín: květen 2014
Byla jsem s Delfín travel v Andalusii v červnu 2014 a byla jsem velmi spokojena s organizací zájezdu i výborným ubytováním v krásném hotelu. Usměvavé delegátky se o nás velice dobře staraly. Výlety, které jsme si zakoupili byly také dobře zorganizované a zajímavé. Velice mne potěšil i poslední den odjezdu. Měli jsme kam uložit zavazadla a mohli jsme v klidu trávit poslední hodiny v hotelovém bazénu a toto se při běžných zájezdech nestává. Pokud budu chtít opět navštívit Španělsko, tak jedině s vaší cestovní kanceláří.
- Andalusie, Španělsko, termín: červenec 2014
Příjezd i ubytování bylo OK a tak probíhal celý náš pobyt. Apartmán byl úžasný, velký, se vším vybavením jako normální být a ještě uspořádán pro seniory - vana i toaleta s držadly. A obrovská terasa s výhledem na moře na které by se v pohodě dala postavit bowlingová dráha. K moři to bylo 5 minut, pláž malá písčito–kamínková pod úrovní silnice, což bylo fajn. Bohužel deštník i lehátko za poplatek. Pláž patřila pod jiný hotel. Dalo se tam ale normálně vegetovat na dece. Když jsem si chtěla zaplavat já, šli jsme k bazénu, který byl dost velký a u baru! Využili jsme nabídku na dva výlety a to do Gibraltaru a Malagy, kam jsme jeli ještě jednou samostatně. To víš, rodiště Picassa! To byl pro Pepu největší zážitek a tak jedna návštěva galerie nestačila. Ještě k těm výletům, vlastně k slečně Petře. Nesetkávám se často s tak profesionálním projevem a nabytými informacemi o daných lokalitách. Fakt je dobrá. Milá Lado, moc děkujeme, že jsi nám to tak pěkně zařídila. Srdečně zdravím!
- Andalusie, Španělsko, termín: květen 2014
Právě jsem se vrátila z Andalusie, kde jsme měli delegátku slečnu Petru Šrámkovou a ta mě přivedla na CK Delfín travel - mimo jiné byla úžasná, perfektně se o nás starala. Děkuji a přeji krásný den.
- Andalusie, Španělsko, termín: květen 2014
Další recenze

Další zájezdy

Mariánské LázněČeská republika

Františkovy LázněČeská republika

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


IschiaItálie

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.


Lázně PiešťanySlovensko

Lovecký zámeček LužecČeská republika

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.