na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Andalusie, Costa Tropical
Tropický ráj v srdci Andalusie


Vydejte se s námi na dovolenou do klidné oblasti Costa Tropical v srdci Andalusie. Čekají na vás malebné pláže i klidná městečka a vesničky zasazené do krásné přírody, jako stvořené k procházkám. Nesmíme zapomenout ani na šumící temně modré moře, které si tu zkrátka zamilujete.

Užijte si svou dovolenou v poklidné atmosféře, na dosah těch nejpozoruhodnějších skvostů velkolepé andaluské historie a unikátní přírody. 

Na co se můžete na Costa Tropical v Andalusii těšit?

  • slunečné počasí a příjemné teploty od jara do podzimu
  • koupání v průzračném moři
  • pohodovou andaluskou atmosféru
  • památky UNESCO v blízkosti
  • procházky okolní přírodou

Andalusie 55+, Costa Tropical


Costa Tropical - mapa


Costa Tropical

Costa Tropical se nachází na jihu Španělska na pobřeží Středozemního moře. Nejvýznamnějším městem v blízkosti je Granada - město proslulé svou historií a významnými památkami. Hlavními městy regionu jsou pak Motril a Almuñécar.

Díky horskému masivu Sierra Nevada si oblast udržuje, v Evropě unikátní, subtropické mikroklima. Rozdíly mezi zimou a létem nejsou tak výrazné, jako v ostatních regionech na jihu země. Letní příjemné teploty se zpravidla drží po třicítkou.

Jedinečnost Costa Tropical tkví především v jeho nespoutaném rázu. Pohoří Sierra Nevada totiž zasahuje až ke Středozemnímu moři, proto je zdejší pobřeží členitější víc než v okolních oblastech. Nachází se zde pouhých 28 kilometrů pláží. Díky tomu si však toto místo můžete stále užít v relativním klidu.

Almuñécar

Historie tohoto nejvýznamnějšího turistického města regionu sahá do roku 800 př. nl., kdy si zde svou první osadu založili Féničané. Městem po staletí procházely dějiny, proto zde najdete stopy Římanů, Arabů, ale i křesťanské památky. Historie však není jediným důvodem pro výlet do tohoto města. Při jeho návštěvě nezapomeňte ochutnat vynikající "jednohubky" tapas v místních hospůdkách, nebo si dejte typické pokrmy z ryb a mořských plodů v některé restauraci.

Skvělým suvenýrem pak mohou být i marmelády, které se zde připravují z místních exotických plodů jako mango, papája, fíky, liči a kiwi.

Počasí na Costa Tropical v Andalusii

  • Pobřeží Costa Tropical charakterizuje unikátní subtropické mikroklima
  • V zimě se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 18° C, letní měsíce bývají příjemně teplé mezi 27 a 30° C
  • Průměrný počet slunečních dní v roce: 330
  • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 24 °C, v září je ještě stále příjemně vyhřátá

Andalusie - průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Delfín travel je oficiálním partnerem španělské vlády pro program Europe Senior Tourism.

logo EST HorizontalLogo Ministerio SEGITTURTUESPAÑA-1

Hotely

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy

Další zájezdy

Lázně PiešťanySlovensko

Balaton, pobytový zájezdMaďarsko

Mariánské LázněČeská republika


Františkovy LázněČeská republika

MallorcaŠpanělsko

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

IschiaItálie

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.


Costa DoradaŠpanělsko

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.


Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.