na začátek stránky
Dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním‎
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz

Dovolená 55+, Španělsko, Andalusie Costa de la Luz - first minute

více informací

Jsme specialisté na dovolenou pro seniory do Andalusie Costa de la Luz pro seniory v roce 2016. Využijte naší first – minute nabídky pro léto 2016 pro seniory 55 +. Costa de la Luz, známé taky jako Pobřeží světla, je součástí španělského pobřeží, ze kterého se stalo vyhledávané místo všech těch kdo milují romantickou atmosféru Andalusie. Krásné a neuvěřitelně dlouhé pláže blízko hotelů. Prohlédněte si naše first minute nabídky do Andalusie Costa de la Luz pro rok 2016 a navštivte toto místo za výhodných podmínek pro seniory 55+.

Andalusie, Costa de la Luz 55+
Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus


Costa de la Luz, neboli Pobřeží světla, je popelkou španělského pobřeží, ze které se stala velmi přitažlivá kráska. Krásné, široké a neuvěřitelně dlouhé pláže blízko hotelů, oceán, který si prozpěvuje ve všech tóninách a rytmech od allegra až po těžké a pomalé grave, ovzduší provoněné pásy borovic oddělujících pobřeží od měst a silnic. Zátoky, kde místní sbírají mušle, aby je večer nabízeli jako dary moře k jídlu. A neuvěřitelné světlo. Tak to je Costa de la Luz. Pobřeží, odkud vyplul Kryštof Kolumbus za svým snem.

Na co můžete na Costa de la Luz v Andalusii těšit?

 • velmi dobré počasí už od jarních měsíců
 • dlouhé písčité pláže Atlantiku
 • polohu hotel Gran Hotel del Coto 4* pouze 200 m od pláže a s výhledem na písečné pobřeží Atlantiku
 • výlety do národních parků

Screenshot 2015-10-16 17.57.15

Andalusie, Costa de la Luz

mapa-02


Costa de la Luz zahrnuje dvě provincie, Cádiz a Huelvu. Ačkoliv spolu sousedí, přejezd mezi hlavními městy stejného jména je obtížný, protože podél moře leží přírodní bariéra v podobě Národního parku Doñana. Zvídavému turistovi, který je v té či oné provincii a chce poznat druhou část Pobřeží světla, nezbývá nic jiného, než jet na sever a pak zase na jih. Znamená to objet celý Národní park. Má to však jednu výhodu. Na trase leží Sevilla, jedno z nejkrásnějších měst Andalusie.

Hlavními rekreačními centry jsou v západní oblasti tohoto pobřeží Isla Canela, Isla Cristina, Punta Umbría a Matalascañas. Mezi nimi leží Islantilla a El Rompido. Odtud se můžete vydat za poznáním této nejzápadnější provincie jižního Španělska, Huelvy. Pokud si zvolíte jako výchozí místo oblast Cádizu, pak také zcela jistě nebudete litovat. Devadesátikilometrový úsek mezi Cádizem a Tarifou je přitažlivý svojí relativní turistickou nedotčeností. A Cádiz, jedno z nejstarších měst Španělska, se vám zcela jistě zaryje do paměti jako tříska pod kůži.

Co Andalusii odlišuje od ostatních krajů Španělska?

 • Velmi rozmanité pobřeží
  Rozeklané zátoky v  oblasti Cabo de Gata, nebo dlouhé písčité pláže na Costa del Sol či prostorné pláže v oblasti Costa de la Luz, kde poznáte, co je to odliv a příliv oceánu.
 • Slunce prakticky po celý rok
  A hlavně světlo, které vám dodá radost. Když přijedete například do Cádizu, oslní vás průzračné světlo, které toto město prostupuje.
 • Stopy mnoha významných kultur
  Těch, o kterých toho víme velice málo, jako kultura Tartessanů, i těch známějších, jako jsou kultura fénická, římská, vizigótská, arabská, židovská či křesťanská.
 • Andalusie je španělskou pravlastí mýtů a rituálů
  Jen tady se setkáte s opravdovou koridou, s opravdovou drezúrou andaluských koní, a s fiestami takového rozsahu jako například pouť Rocío nebo sešlost všech milovníků koní v Jerezu na Fiestě del caballo, na kterých budete mít pocit, že si zde dalo dostaveníčko celé Španělsko.
 • Andalusie je kolébkou flamenka
  Zpěvu a tance, který umí dávat najevo radosti i bolesti jen pohybem hlavy či tlesknutím ruky.
 • Opera
  Zdejší mýty se promítly do názvů oper jako Carmen, Lazebník sevillský či Don Juan.
 • Andalusie to jsou především Andalusané
  Jejich humor, ochota se vždy společně radovat a nabídnout to nejlepší z jejich země. Dobré víno, šunka a sýr, tapas, sherry, úžasné ovoce a zelenina, a spousta rybích specialit jako například pescaíto frito. Tak proč si nezaletět do Andalusie, nenadechnout se mořského vzduchu a nedat si na pláži na roštu opékané rybičky! Letadlo už čeká.

Podívejte se na videopředstavení Andalusie

Počasí v Andalusii

 • Andalusii charakterizuje suché a teplé podnebí
 • V zimě se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 16 °C, letní měsíce bývají velmi horké
 • Naměří zde cca 3000 hodin slunečního svitu za rok
 • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 27 °C, v září je ještě stále příjemně vyhřátá

Andalusie – průměrná měsíční teplota VZDUCHU

marca_andalucia__foot_eu_eng-rgb

Podívejte se na naše další zájezdy.


Recenze zájezdu:

Již po několikáté jsem s vaší cestovní kanceláří byla na dovolené. Nedá se vám nic vytknout. Vždy dokonalý servis,příjemní a ochotní lidé, kteří se obětavě starají. Ubytování, jídlo vše perfektní. Moc vám děkuji a těším se na další dovolené s neopakovatelnými zážitky. K tomuto zájezdu (Costa de la Luz, 15 .6. - 22.6. 2016) musím vyzdvihnout ochotu průvodkyně a kanceláře, jak operativně a bezchybně jste vyhověli klientům v jejich přáních na výlety.
- Andalusie, Coste de la Luz, Španělsko, termín: červen 2016
Další recenze

Další zájezdy

IschiaItálie

Zobrazit více informací

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Zobrazit více informací

Mar MenorŠpanělsko

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa de AlmeríaŠpanělsko

Zrcadlo moře

Klidná přímořská letoviska na pobřeží Středozemního moře i poklidné rybářské vesničky téměř nedotčené cestovním ruchem – takové je pobřeží Andalusie, nazývané Costa de Almería.

Zobrazit více informací


 

Delfín travel s.r.o., cestovní kancelář
prodejce zájezdu

Prodejna (a sídlo firmy):
Biskupská 1754/3, 110 00 Praha 1 (Otevírací doba: Po – Pá: 8:00 – 18:00)

+420 222 937 627
zajezdy@delfinatravel.cz

www.dovolenaproseniory.cz

Více info: https://www.dovolenaproseniory.cz/destinace/andalusie-costa-de-la-luz/