na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz
Menu ▼

Andalusie, Costa de la Luz 55+
Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus


Costa de la Luz, neboli Pobřeží světla, je popelkou španělského pobřeží, ze které se stala velmi přitažlivá kráska. Krásné, široké a neuvěřitelně dlouhé pláže blízko hotelů, oceán, který si prozpěvuje ve všech tóninách a rytmech od allegra až po těžké a pomalé grave, ovzduší provoněné pásy borovic oddělujících pobřeží od měst a silnic.

Zátoky, kde místní sbírají mušle, aby je večer nabízeli jako dary moře k jídlu. A neuvěřitelné světlo. Tak to je Costa de la Luz. Pobřeží, odkud vyplul Kryštof Kolumbus za svým snem.

Na co se můžete na Costa de la Luz nejvíce těšit?

  • velmi dobré počasí už od jarních měsíců
  • nekonečně dlouhé pobřeží Atlantiku
  • skvělá poloha našich hotelů u vyhlášených písečných pláží 
  • výlety za historickými krásami i nádhernou přírodou

Andalusie, Costa de la Luz 55+, Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus

mapa-02


Costa de la Luz zahrnuje dvě provincie, Cádiz a Huelvu. Ačkoliv spolu sousedí, přejezd mezi hlavními městy stejného jména je obtížný, protože podél moře leží přírodní bariéra v podobě národního parku Doñana.

Zvídavému turistovi, který je v té či oné provincii a chce poznat druhou část Pobřeží světla, nezbývá nic jiného, než jet na sever a pak zase na jih. Znamená to objet celý národní park. Má to však jednu výhodu. Na trase leží Sevilla, jedno z nejkrásnějších měst Andalusie.

Hlavními rekreačními centry jsou v západní oblasti tohoto pobřeží Isla Canela, Isla Cristina, Punta Umbría a Matalascañas. Mezi nimi leží Islantilla a El Rompido. Odtud se můžete vydat za poznáním této nejzápadnější provincie jižního Španělska, Huelvy.

Pokud si zvolíte jako výchozí místo oblast Cádizu, pak také zcela jistě nebudete litovat. Devadesátikilometrový úsek mezi Cádizem a Tarifou je přitažlivý svojí relativní turistickou nedotčeností. A Cádiz, jedno z nejstarších měst Španělska, se vám zcela jistě zaryje do paměti jako tříska pod kůži. 

Počasí v Andalusii

  • Andalusii charakterizuje suché a teplé podnebí
  • V zimě se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 16 °C, letní měsíce bývají velmi horké
  • Naměří zde cca 3000 hodin slunečního svitu za rok
  • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 27 °C, v září je ještě stále příjemně vyhřátá

Andalusie - průměrná měsíční teplota VZDUCHU

marca_andalucia__foot_eu_eng-rgb

Hotely

 Obědy zdarma! Plná penze za cenu polopenze. 

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy


Recenze zájezdu:

Již po několikáté jsem s vaší cestovní kanceláří byla na dovolené. Nedá se vám nic vytknout. Vždy dokonalý servis,příjemní a ochotní lidé, kteří se obětavě starají. Ubytování, jídlo vše perfektní. Moc vám děkuji a těším se na další dovolené s neopakovatelnými zážitky. K tomuto zájezdu (Costa de la Luz, 15 .6. - 22.6. 2016) musím vyzdvihnout ochotu průvodkyně a kanceláře, jak operativně a bezchybně jste vyhověli klientům v jejich přáních na výlety.
- Andalusie, Coste de la Luz, Španělsko, termín: červen 2016
Další recenze

Další zájezdy

Lázně PiešťanySlovensko

Balaton, pobytový zájezdMaďarsko

Mariánské LázněČeská republika


Františkovy LázněČeská republika

MallorcaŠpanělsko

Mar MenorŠpanělsko


SardinieItálie

 

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie - Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.


Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

IschiaItálie

SicílieItálie

Mýty opředený ostrov

Sicílie je fascinující středomořský ostrov – jedna z velkých hádanek historie, místo neobvyklých přírodních krás i tisíce památek převážně řecké a římské epochy.


Costa DoradaŠpanělsko

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.


Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.