na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼

Andalusie, Costa de la Luz 55+
Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus


Costa de la Luz, neboli Pobřeží světla, je popelkou španělského pobřeží, ze které se stala velmi přitažlivá kráska. Krásné, široké a neuvěřitelně dlouhé pláže blízko hotelů, oceán, který si prozpěvuje ve všech tóninách a rytmech od allegra až po těžké a pomalé grave, ovzduší provoněné pásy borovic oddělujících pobřeží od měst a silnic.

Zátoky, kde místní sbírají mušle, aby je večer nabízeli jako dary moře k jídlu. A neuvěřitelné světlo. Tak to je Costa de la Luz. Pobřeží, odkud vyplul Kryštof Kolumbus za svým snem.

Na co se můžete na Costa de la Luz nejvíce těšit?

  • velmi dobré počasí už od jarních měsíců
  • nekonečně dlouhé pobřeží Atlantiku
  • skvělá poloha našich hotelů u vyhlášených písečných pláží 
  • výlety za historickými krásami i nádhernou přírodou

Andalusie, Costa de la Luz 55+, Vůně Atlantiku a Kryštof Kolumbus

mapa-02


Costa de la Luz zahrnuje dvě provincie, Cádiz a Huelvu. Ačkoliv spolu sousedí, přejezd mezi hlavními městy stejného jména je obtížný, protože podél moře leží přírodní bariéra v podobě národního parku Doñana.

Zvídavému turistovi, který je v té či oné provincii a chce poznat druhou část Pobřeží světla, nezbývá nic jiného, než jet na sever a pak zase na jih. Znamená to objet celý národní park. Má to však jednu výhodu. Na trase leží Sevilla, jedno z nejkrásnějších měst Andalusie.

Hlavními rekreačními centry jsou v západní oblasti tohoto pobřeží Isla Canela, Isla Cristina, Punta Umbría a Matalascañas. Mezi nimi leží Islantilla a El Rompido. Odtud se můžete vydat za poznáním této nejzápadnější provincie jižního Španělska, Huelvy.

Pokud si zvolíte jako výchozí místo oblast Cádizu, pak také zcela jistě nebudete litovat. Devadesátikilometrový úsek mezi Cádizem a Tarifou je přitažlivý svojí relativní turistickou nedotčeností. A Cádiz, jedno z nejstarších měst Španělska, se vám zcela jistě zaryje do paměti jako tříska pod kůži. 

Počasí v Andalusii

  • Andalusii charakterizuje suché a teplé podnebí
  • V zimě se průměrná teplota vzduchu pohybuje kolem 16 °C, letní měsíce bývají velmi horké
  • Naměří zde cca 3000 hodin slunečního svitu za rok
  • V letních měsících mívá voda na středomořském pobřeží až 27 °C, v září je ještě stále příjemně vyhřátá

Andalusie – průměrná měsíční teplota VZDUCHU

marca_andalucia__foot_eu_eng-rgb

Hotely

 Obědy zdarma! Plná penze za cenu polopenze. 

Hotely pro pobytové zájezdy


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od

Připravujeme pro vás nové termíny. Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy


Recenze zájezdu:

Již po několikáté jsem s vaší cestovní kanceláří byla na dovolené. Nedá se vám nic vytknout. Vždy dokonalý servis,příjemní a ochotní lidé, kteří se obětavě starají. Ubytování, jídlo vše perfektní. Moc vám děkuji a těším se na další dovolené s neopakovatelnými zážitky. K tomuto zájezdu (Costa de la Luz, 15 .6. - 22.6. 2016) musím vyzdvihnout ochotu průvodkyně a kanceláře, jak operativně a bezchybně jste vyhověli klientům v jejich přáních na výlety.
- Andalusie, Coste de la Luz, Španělsko, termín: červen 2016
Další recenze

Další zájezdy

KalábrieItálie

Opomíjený kraj Středomoří

Nechte se svést krásou panenského pobřeží se zlatavými plážemi, které omývá čisté moře a nad kterými se pyšně tyčí horská krajina. Díky ideální poloze našeho hotelu budete moci navštívit krásy hned tří regionů jižní Itálie – Basilicata, Kalábrie a Kampánie.

Zobrazit více informací

Mar MenorŠpanělsko

Zobrazit více informací

SardinieItálie

 

Zobrazit více informací

MenorcaŠpanělsko

Největší senzací je klid

Chcete vědět proč je Menorca nejlepším místem pro klidnou dovolenou? Objevte jeden z klenotů Středomoří. Poznejte zdejší sněhobílé pláže omývané blankytným mořem a všudypřítomnou nikdy nekončící pohodu.

Zobrazit více informací

Dračská riviéraAlbánie

Zapomenutá kráska s vlídným srdcem

Albánie je vzrušující zemí mnoha kontrastů, nádherné přírody, zemí majestátních orlů i vzácných pelikánů. Poznejte Albánii a vaše srdce již nikdy nebude k této zemi lhostejné.

Zobrazit více informací

IschiaItálie

Zobrazit více informací

Andalusie, Costa del SolŠpanělsko

Jižanský temperament a bohatá historie

Costa del Sol neboli Slunečné pobřeží tvoří u výběžků Sierry Nevady a Sierry Blanky tiché zálivy střežené skalami. Jsou zde desítky kilometrů rybářských vísek a městeček s bílými kostelíky a uzounkými uličkami. A hlavně smaragdově zbarvené, průzračné moře.

Zobrazit více informací

Termální lázně SnovikSlovinsko

Za poznáním i odpočinkem

Vydejte se s námi objevit neobyčejné přírodní a kulturní krásy Slovinska. Každý den vás navíc čeká i blahodárný odpočinek v termálních lázních Snovik, které jsou obklopeny hustými lesy.

Zobrazit více informací

Lázně BükfürdőMaďarsko

Zabalte se do odpočinku

Zrelaxujte se v maďarských termálních lázních Bükfürdő, které patří dle oficiálních turistických stránek lázní mezi jedny z nejoblíbenějších lázní v Evropě.

Zobrazit více informací

Lázně TapolcaMaďarsko

Relax v termálních lázních a krasové jeskyni

Odpočiňte si v jedinečných lázních s vlastní léčebnou krasovou jeskyní v maďarském městě Tapolca. Nechte se nadchnout zdejší neopakovatelnou atmosférou, krásnou přírodou vulkanického původu a nekonečnými lány vinic, které město obklopují.

Zobrazit více informací