na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Albánie 55+
Opravdu stojí za to


Nenechte si ujít autentickou a bezpečnou Albánii. Zemi, která se nyní těší světové popularitě!

Albánie je vzrušující zemí mnoha tváří. Najdete zde krásné přírodní pláže, jako stvořené k odpočinku, vyhřáté tyrkysové moře, ale také velkolepé hory a divokou panenskou přírodu, která je domovem majestátních orlů a vzácných pelikánů.

Albánie je také země vlídných a milých obyvatel, krásných starobylých měst a mnoha archeologických památek, které volají po svém znovuobjevení.

Co naši klienti na Albánii nejvíce oceňují?

 • jedinečnou atmosféru země, která není zkažená turismem
 • krásně čisté a upravené pláže Jaderského moře
 • přátelskou povahu místních lidí
 • výlety za albánskou historií a panenskou přírodou
 • služby našich místních průvodců

Povídání o Albánii s průvodcem našich zájezdů

Ohlasy našich klientů

Dobrý den. Vrátili jsme se z pobytu z Albánie. Musíme Vám poděkovat za vzornou organizaci před i během našeho pobytu. Velkou zásluhu na tom měl i náš delegát pan Altin Kutra. Jeho profesionalita a pracovní nasazení je obdivuhodné. Děkujeme!
- Albánie, termín: červen 2019

+ další recenze zájezdu

Albánie - Opravdu stojí za to

Díky své pohnuté minulosti začala Albánie vydávat svá tajemství teprve nedávno. Proto ji lze doposud zažít autentickou, přirozenou a nezkaženou turistickým ruchem. Velkým lákadlem Albánie je její divoká nedotčená příroda. Působivé hory s desítkami jezer, dravých řek a kaňonů střídá pás nížiny táhnoucí se až k pobřeží. Právě tady stále žijí ohrožené druhy zvířat, jako jsou pelikáni a orli skalní.

Jaderské i Jónské moře je v Albánii velmi čisté a při troše štěstí v něm lze pozorovat delfíny, rejnoky a mořské želvy. Ideálním místem pro odpočinek jsou pak zdejší přírodní pláže Dračské riviéry. Tato země však dokáže nadchnout i svou historií, starobylými městy z dob Benátské republiky a velkým počtem archeologických lokalit jakou jsou hrady, pevnosti nebo zříceniny.Ten pravý ráj pak dělají z Albánie jeho vlídní a pohostinní obyvatelé. Každý den se neúnavně snaží svým hostům zajistit perfektní servis, seznámit je se svou historií, gastronomií či vyhlášenými lahodnými víny.

Pohostinnost je totiž pro Albánce jednou z hlavních lidských ctností. Ač má Albánie za sebou dosti kostrbatou minulost a stále patří mezi nejchudší země Evropy, má i mnoho jedinečných předností. V první řadě je totiž klidnou a mírumilovnou oázou odpočinku, která si je svých nedostatků plně vědoma a pilně na nich pracuje.Zájezdy do Albánie zajišťujeme letecky vlastním přímým charterovým letem z Prahy do Tirany a zpět.

Letoviska v Albánii

Dračská riviéra

7513261366_4dd61b8f55_o copy

Dračská riviéra leží jižně od města Durrës (Drač), bývalého hlavního města Albánie a dodnes nejvýznamnějšího přístavu země. Historické centrum města je z Dračské riviéry velmi snadno dostupné veřejnou dopravou. Mezi turisty i Albánci se pláže Dračské riviéry těší velké oblibě, protože jsou dlouhé celkem 10 kilometrů a nabízí ideální podmínky pro koupání a odpočinek. Transfer z letiště do letoviska trvá 40 minut až 1 hodinu.

Hotely na Dračské riviéře:

Pokud uvažujete o návštěvě této země, je dobré vědět:

 1. Kdy se vydat na cestu? Jarní a podzimní teploty kolem 25 °C svádí k příjemným procházkám i k odpočinku na pláži. Zejména na podzim je moře příjemně vyhřáté. Během letních měsíců se můžete spolehnout na téměř tropické „třicítky“. Albánské pobřeží je rájem, kde se s chutí zaposloucháte do šumění mořských vln.
 2. Máte rádi příjemná překvapení? Okouzlí vás nejen dějiny dávnověku, ale určitě vás překvapí i památky mladšího data - všudypřítomné bunkry. Paranoia diktátora Hodži zřejmě neznala mezí, a proto zde nechal zbudovat až jeden milion betonových bunkrů, které měly zemi uchránit před případným vstupem sovětských vojsk. To je náš tip na docela zajímavý a nevšední výlet.
 3. Srdečnost Albánců vás zahřeje a rozveselí. Kohokoli se zde zeptáte na cestu, všeho nechá a jde vás doprovodit a pomoci s orientací. Bohužel i v případě, že sám neví, kudy jít. Překvapí vás i velké rozdíly mezi vrstvami obyvatelstva a kontrasty běžného života. Na jedné straně srdečnost místního obyvatelstva a na straně druhé společnost vracející se k institutu krevní msty.
 4. I motorismus má zde své místo. Zajímavostí albánských silnic je fakt, že tu nejčastěji potkáte automobily značky Mercedes, které si jejich majitelé doslova hýčkají. Tato auta jsou zde tak oblíbená, že téměř vytlačila ostatní vozy známých značek.
 5. Jakými chutěmi vás nadchne albánská kuchyně? Ať je vaše dovolená spíše relaxační, nebo s nádechem dobrodružství, po dlouhém dni vám jistě vyhládne. Máte se na co těšit. Albánská gastronomie je totiž stejně rozmanitá jako země samotná. Místní kuchyně je vyhlášená hlavně pro své umění výtečně upravovat skopové maso na rožni a vynikající pokrmy z ryb.
 6. A čím to lahodné jídlo zapít? V zemi najdete hned několik vinařství a i běžné rozlévané víno v restauraci je spolehlivou volbou. Z destilátů se nejvíce pije raki – čistý alkohol, obvykle destilovaný z hroznové šťávy. Místní ho pijí jako posilující lék po ránu nebo jako aperitiv. Nejcharakterističtějším nápojem je však pro albánskou kulturu káva. U šálku turecké kávy se zde uzavírají důležité obchody, sňatky nebo se nabízí práce. Není důležité, jakou kávu si zvolíte, jelikož vyhraje vždy jen ta jedna – jejich národní a velmi oslazená.
 7. A rada nakonec – jak se nedostat do úsměvných nesnází? Až na vás bude místní obyvatel kývat hlavou a říkat „Jo“, znamená to albánsky „Ne“. Naopak pokud se na vás někdo usmívá a kroutí hlavou při slově „Po“, znamená to „Ano“.

Počasí v Albánii

 • na albánském pobřeží vládne středomořské podnebí, které přináší velmi teplá léta a mírné zimy
 • na jaře a na podzim se teploty pohybují okolo 25°C a počasí je vhodné k příjemným procházkám i odpočinku na pláži a koupání
 • na podzim je moře příjemně vyhřáté po horkém létě
 • během letních měsíců teploty dosahují 31°C, ve vnitrozemí dokonce šplhají ke 40°C.
 • průměrná teplota v září: 27°C
 • průměrná teplota v říjnu: 25°C
 • průměrný počet slunečných dní v roce: 300

Albánie - průměrná měsíční teplota VZDUCHU

Hotel

Hotely pro pobytové zájezdy

Hotel Grand Blue FAFA*****

Termíny 2021Volné termíny: 5

letovisko: Dračská riviéra

Nový pětihvězdičkový hotel Grand Blue Fafa leží přímo u písečné pláže a nabízí klientům komfortní ubytování a zázemí moderního zcela nového hotelu. Nachází se v letovisku Golem, na Dračské riviéře, ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Vivas****

Termíny 2021Volné termíny: 3

letovisko: Dračská riviéra

Oblíbený hotel Vivas představuje kombinaci komfortu a optimální polohy. Nachází se v letovisku Durrës ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Fafa Premium****+

Termíny 2021Volné termíny: 3

letovisko: Dračská riviéra

Nový hotel Fafa Premium leží přímo u písečné pláže a nabízí komfortní ubytování dále od ruchu města. Nachází se v letovisku Golem, na Dračské riviéře, ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Divjaka Resort****

Volné termíny: 1

letovisko: Národní Park Divjakë-Karavasta

Resort leží u písečné pláže národního parku, obklopen bujnou zahradou a borovicovým lesem. Je ideálním místem pro aktivní klienty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném prostředí. Od nejbližšího města je vzdálen cca 6 km a z mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně je transfer cca 85 km.


Altin Kutra, delegát a průvodce

Narodil se ve městě Gjirokastra na jihu Albánie. Jako mladý se přesunul za studiem vysoké školy do Prahy, kde se věnoval českému jazyku a právům. Svá studia zúročil a v dnešní době se věnuje své právnické praxi, avšak na svou zemi a cestování nezanevřel. Jako delegát a průvodce je rodilý Albánec jedním z nejpovolanějších a své obsáhlé znalosti o této nádherné zemi neváhá předávat zvídavým turistům. Díky jeho schopnostem, erudici a zápalu se vaše dovolená v Albánii ponese ve znamení poznání, zábavy i uvolněné atmosféry.

Sledovat přednášku


Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
17 490 KčVíce info
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 990 KčVíce info
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Vivas 4*
pokoj s výhledem na moře (ZDARMA při nákupu zájezdu do 17.05.2021/ nelze u jednolůžkového pokoje)
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
14 490 KčVíce info
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Fafa Premium 4*+
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 490 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
16 290 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Divjaka Resort 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
14 990 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Fafa Premium 4*+
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 790 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Vivas 4*
pokoj s výhledem na moře (ZDARMA při nákupu zájezdu do 17.05.2021/ nelze u jednolůžkového pokoje)
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
14 990 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 590 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Fafa Premium 4*+
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 090 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyHotel Vivas 4*
pokoj s výhledem na moře (ZDARMA při nákupu zájezdu do 17.05.2021/ nelze u jednolůžkového pokoje)
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
14 490 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyHotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
17 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd Krásy Albánie

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyKrásy Albánie 3*/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 990 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyKrásy Albánie 3*/4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Poznávací zájezd To nejlepší z Albánie a Černé Hory

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyTo nejlepší z Albánie a Černé HoryPosledních 6 míst
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
27 990 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyTo nejlepší z Albánie a Černé Hory
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
27 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Albánská odysea

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyAlbánská Odysea
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčVíce info
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenzeleteckyAlbánská Odysea
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 490 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyAlbánská Odysea
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 490 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyAlbánská Odysea
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Pěšky jižní Albánií

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenzeleteckyPěšky jižní Albánií
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčVíce info
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenzeleteckyPěšky jižní Albánií
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 490 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenzeleteckyPěšky jižní Albánií
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
22 490 KčVíce info
21. 9. – 30. 9. 20219 nocípolopenzeleteckyPěšky jižní AlbániíPosledních 7 míst
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
23 490 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Cvičení v Albánii

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
31. 5. – 9. 6. 20219 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyCvičení v Albánii - hotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
17 990 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzi, možné přikoupit All inclusiveleteckyCvičení v Albánii - hotel Grand Blue Fafa 5*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
16 990 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Aktivní zájezd Jóga v Albánii

Termíny a ceny pobytových zájezdů

TermínDélkaStravováníDopravaHotelPoznámkaCena od
9. 6. – 16. 6. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyJóga v Albánii - Divjaka Resort 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 490 KčVíce info
7. 9. – 14. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyJóga v Albánii - Divjaka Resort 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 990 KčVíce info
14. 9. – 21. 9. 20217 nocípolopenze, možné přikoupit plnou penzileteckyJóga v Albánii - Divjaka Resort 4*
záloha 990 Kč / osoba (při nákupu zájezdu do 17.05.2021)
15 290 KčVíce info

Podívejte se na naše další zájezdy.

Hotely pro pobytové zájezdy

Hotel Grand Blue FAFA*****

Termíny 2021Volné termíny: 5

letovisko: Dračská riviéra

Nový pětihvězdičkový hotel Grand Blue Fafa leží přímo u písečné pláže a nabízí klientům komfortní ubytování a zázemí moderního zcela nového hotelu. Nachází se v letovisku Golem, na Dračské riviéře, ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Vivas****

Termíny 2021Volné termíny: 3

letovisko: Dračská riviéra

Oblíbený hotel Vivas představuje kombinaci komfortu a optimální polohy. Nachází se v letovisku Durrës ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Fafa Premium****+

Termíny 2021Volné termíny: 3

letovisko: Dračská riviéra

Nový hotel Fafa Premium leží přímo u písečné pláže a nabízí komfortní ubytování dále od ruchu města. Nachází se v letovisku Golem, na Dračské riviéře, ve vzdálenosti 40 minut jízdy autobusem od mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně.

Hotel Divjaka Resort****

Volné termíny: 1

letovisko: Národní Park Divjakë-Karavasta

Resort leží u písečné pláže národního parku, obklopen bujnou zahradou a borovicovým lesem. Je ideálním místem pro aktivní klienty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném prostředí. Od nejbližšího města je vzdálen cca 6 km a z mezinárodního letiště Matky Terezy v Tiraně je transfer cca 85 km.


Recenze zájezdu:

Dobrý den. Vrátili jsme se z pobytu z Albánie. Musíme Vám poděkovat za vzornou organizaci před i během našeho pobytu. Velkou zásluhu na tom měl i náš delegát pan Altin Kutra. Jeho profesionalita a pracovní nasazení je obdivuhodné. Děkujeme!
- Albánie, termín: červen 2019
Přijela jsem ze zájezdu do Albánie s pobytem hotelu Grand Blue Fafa. Vyslechla jsem několik negativních názorů při pobytu na pláži. Proto jsem se rozhodla, že Vám napíši svůj názor. Ubytování bylo skvělé, čistota a po úklidu voňavé příslušenství. S takovým množstvím nabídek při snídani i večeři jsem se ještě nesetkala. Byla jsem nadšena z organizace výletů a ráda bych poděkovala panu Mgr.Kutrovi za jeho velmi zajímavé výklady při výletech. Protože jsem byla velmi spokojena, pokud mi zdraví dovolí, pojedu příští rok zase, abych absolvovala výlety, které jsem nestihla letos.
- Albánie, termín: září 2018
Chtěla bych poděkovat za krásnou dovolenou v období 19. - 28.6.2018 Albánie - Divjaka Resort. Ubytování v nově zrekonstruovaném hotelu, personál ochotný, usměvavý a vše se hned vyřešilo - super. Jídlo dobré a dostatek. Okolí - nádherná příroda, a klid. Resort není vhodný pro ty, kdo se chtějí bavit, doprava pouze taxi. K moři to je cca 800 m po dřevěném molu. Voda čistá, pláž udržovaná, Wifi i u plážového baru. Vstup do moře hodně pozvolný.  V okolí obchůdky i restaurace. Ještě bych chtěla poděkovat delegátce Tereze za perfektní služby. Altin Kutra je člověk na svém místě, podal informace o Albánii ve všech směrech. Na výletě poradil s nákupy a v restauraci s obědem. Báječná dovolená pro klienty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou.
- Albánie, termín: červen 2018

Chtěla bych vaší cestovní kanceláři touto cestou moc poděkovat za krásnou dovolenou strávenou v Albánii v hotelu Blue Fafa v termínu 12.6. - 19.6. 2018. Hotel byl překrásný - nově otevřený. Všichni se velmi snažili, abychom měli co nejlepší servis, a to se jim také podařilo! Jídlo vynikající, pokoje luxusní, na pláži  dostatek lehátek v kteroukoli denní dobu. Vzorný pořádek, neustále udržovaný místní službou. Obsluha velmi milá a vstřícná. Nabídka jídel, nápojů, sladkých moučníků, ovoce a vůbec všeho byla velmi pestrá. Všechno čerstvé  a esteticky připravené. Káva výborná! V neposlední řadě je třeba zmínit také služby delegáta pana Altina Kutry. Velmi příjemný, vzdělaný, s láskou k Albánii, neboť je sám Albánec žijící v Praze - takže krásná čeština - prostě úžasná dovolená! Absolvovala jsem pouze dva výlety, neboť jsem jela původně jen cvičit, ale neodolala jsem nabídkám, se kterými nás hned v úvodu seznámil tento náš delegát. Opět výborně zorganizované, s milým a erudovaným výkladem. Prostě dovolená, jak má být! Destinace předčila mé očekávání a byla jsem s vašimi službami velmi spokojena a všude vás již doporučuji! Myslím, že to je ta nejlepší služba, kterou vám mohu skromně poskytnout za tu nádheru, kterou jsem s vámi prožila..

V neposlední řadě nesmím zapomenout též zmínit služby sympatické fyzioterapeutky paní Ivy Whitten - naší cvičitelky pilates. Velmi milá, schopná a skromná mladá dáma. Cvičilo se dvakrát denně, i když se přiznám, že jsem navštěvovala jen odpolední hodiny v důsledku odpočinku, na který jsem se celý rok těšila. Jinak cvičení pilates byl báječný nápad!! Moc děkuji vám všem!

- Albánie, termín: červen 2018

Právě jsme se vrátili z Albánie. Náš delegát byl neskutečný, to jsme ještě nezažili, co dělal nad rámec - přinesl pohledy ke koupi, nedaly se sehnat, poslední večer při nepřízni počasí zařídil krásný sál s ochutnávkou brandy a hudbou, první skladba byla Vltava... ale hlavně při výletech hodiny zasvěceně mluvil o Albánii, historii, současnosti, udělali jsme si slušný obrázek o tamním životě.

- Albánie, termín: září 2017
Před několika dny jsme se vrátili ze zájezdu do Albánie (hotel Vivas). Zájezd se nám velmi líbil. Účastí na všech výletech jsme měli možnost poznat velkou část této země. Chtěli bychom hlavně vyzdvihnout práci našeho průvodce Alpina Kutra. Tento mladý muž se nám velice věnoval. Byl trpělivý, erudovaně odpovídal na všechny dotazy, byl příjemný, vstřícný. Škoda, že takových průvodců není více. K celému zájezdu snad jednu poznámku. Strava během celého týdne v hotelu byla v podstatě stále stejná.
- Albánie, termín: srpen 2017
Mně i mým kamarádkám se zájezd moc líbil, byli jsme velmi mile překvapeni, jak si Albánie dobře vede a jak vzkvétá. Ubytování: Menší drobnosti, které jsme nahlásili na recepci, byly okamžitě dány do pořádku. Personál milý, snaživý, pohotový. Vybavení pokoje na úrovni. Strava:Výborná, pestrá, byl dán prostor všem mlsným jazýčkům a množství si určil každý sám. Polévky nám tak chutnaly, že kdybychom si přidali, nemohli bychom další. Moře a lehátka: Nádherné, nikde žádná chyba. Přes poledne bylo možné nechat věci na lehátku a vedle lehátka delší dobu, bylo to tam zvykem. Procházela tam služba, která si lidi už pamatovala, každý měl na starosti jen malý úsek pláže. Parky u hotelů jsou přenádherné, jak na zámku. Na děti je všude pamatováno. Nové hotely se stále staví a budují.
Výlety: Cestou jsme z autobusu sledovali, jak si lidé stavějí domky, mají okolo útulno, samé květiny, žádný nepořádek. Kočovné cikány jsme také zahlédli, ale nejsou s nimi problémy, prý si to nedovolí, čekala by je odveta. Starobylá městečka se svým kouzlem, zříceniny hradů na kopcích, které se snaží udržovat pro další generace. Hospůdky útulné s příjemnou obsluhou. Ceny lákají vstoupit. Lidé v obchodech, na ulici a v hotelu jsou příjemní. Muslimové zde nejsou ortodoxní, žijí v pospolitosti s křesťany, mešity s katol. kostely bez problémů stojí vedle sebe. Musl. ženy jsme nerozeznali, protože nechodí zahalené. Bohatí lidé mají možnost dát děti do soukr. škol, které jsou super-přepychové, ale v které vyspělejší zemi to tak není? Naše nejdražší hotely pro zahr. elity se nemohou pochlubit tak nádhernými hotelovými parky, jako mají nové hotely v Albánii pro obyčejné lidi. Novinka-návštěva likérky s ochutnávkou a možností nákupu - mělo to velký úspěch, zaměstnanci byli přátelští.
Albánie se rozvíjí mílovými kroky. Všichni jsme si povídali o tom, jak nás mile překvapila. Mohu doporučit jet do Albánie s CK, nevím, jak je to s cestováním ve dvou po horách a spát pod širákem. To bych radši neriskovala. To je můj názor. Pan delegát Kutra: Ať má v pasu cokoli, zdá se nám, že je skoro poloviční Čech. Tím pádem nám mohl vysvětlit naprosto vše a našim otázkám věnoval velmi mnoho času. Vzdělaný, inteligentní, vstřícný - lepšího jsme si nemohli přát.
- Albánie, termín: červen 2016
Chtěla bych pochválit zájezd do Albánie, hotel OAZ. Velmi pěkný hotýlek rodinného typu. Byly jsme s kolegyní spokojené s ubytováním, delegát, který nás měl na starosti byl perfektní, velmi vzdělaný a jako průvodce na polodenním výletě byl skvělý a seznámil nás s historií. Staral se o nás velmi dobře. Jídlo mi vyhovovalo na sto procent, protože byla lehká strava, hodně zeleniny. Jeden večer byla pizza, takhle dobrou jsem nejedla ani od Italů zde v Čechách. Bylo velmi milé, že lehátka a slunečníky na rozdíl od jiných pobytů jsou v ceně zájezdu. V hotelu nám vyšli vstříc a vyměnili nám nevyhovující pokoj za nádherný pokoj s výhledem na moře. Jako perličku chci uvést, že jsem se o výměně pokoje domlouvala s manažerem hotelu španělsky. Albánie je velmi příjemná země a jsem ráda, že jsem tuto zemi trochu poznala.
- Albánie, termín: červen 2016
Chtěla bych se s Vámi podělit o nádherné zážitky z letošní dovolené, kterou jsme s manželem strávili v Durres v hotelu Vivas. Absolutně jsme byli spokojeni. Já jsem po 3 dnech utrpěla úraz a víceméně jsem se pohybovala v moři bez plavání, ale i tak to bylo prima. Díky péči pana delegáta jsem se dostala s vozidlem záchranné zdravotnické služby do nemocnice v Durres, kde se mnou nakládali velice pěkně, věnovali se mi maximálně, vybavili mě potřebnými pomůckami a provedli rtg vyšetření. Mnoho let jsem vykonávala při své hlavní práci činnost průvodce CK Čedok, mám dostatek zkušeností s různými situacemi, ale to, co jsem zažila letos, bylo něco skutečně výjimečného. Rádi se chceme do hotelu Vivas vrátit v příštím roce.
- Albánie, termín: říjen 2015
Letos jsem byla na dovolené s Vaší CK v Albánii v kategorii 55+ v hotelu Villa Palma. Vrátila jsem se naprosto spokojena, protože dovolená splnila moje očekávání, které jsou velmi výstižně popsány v tomto článku: 
http://www.novinky.cz/cestovani/poradna-ack-cr/383482-albanie-zeme-neobvyklych-zazitku.html Vyslovuji tímto velký obdiv a úctu průvodci p. Altinu Kultrovi, a to za jeho nádhernou a bohatou češtinu, jejíž bohatost většinou nevyužívá většina z nás Čechů, dále za jeho kultivovaný projev a objektivní srovnávání zvyklostí kultur obou zemí, dále za jeho všeobecné vědomosti, trpělivost, nevtíravost atd. Mile mě překvapila vitalita našich seniorů (mezi které už také patřím) a jejich tolerance i při stravování, organizaci výletů apod., tj. žádné návaly v restauraci, na pláži apod. Ráda přispěji svou zkušeností z cesty mezi reference na Vašich stránkách, protože stále existuje řada předsudků o Albánii, a je to škoda. Bohužel česky internet v tomto smyslu dost zaostává.
- Albánie, termín: září 2015
Včera jsme se vrátili ze zájezdu do Drače. Pan Kutra byl vynikající delegát, s pobytem jsme byli spokojeni. CK Defín travel to výborně zorganizovala.
- Albánie, termín: září 2015
Dovolená byla krásná. Komfortní hotel přímo na písčité pláži, výborné jídlo formou švédských stolů, nádherné koupání. Hotelové služby perfektní. Velmi jsme byli spokojeni také s delegátem, který byl velmi milý, a zasvěceně nám podával veškeré informace a organizoval výlety.
- Albánie, termín: září 2015
Zájezd se mi velice líbil, vše fungovalo ke spokojenosti snad všech, hotel a služby byly primové. Děkuji za pěkný zážitek a až budu mít opět toulavé boty vyhledám vás.
- Albánie, termín: červen 2015
Děkujeme CK Delfin Travel za zprostředkování krásného pobytu v Albánii. Především děkujeme našemu delegátu Altinu Kutrovi, který se o nás perfektně staral a všem zaměstnancům hotelu Vivas. Albánie nás mile překvapila. Odjížděli jsme tam s jistou obavou a zpět jsme se vrátili s nejlepšími dojmy! Setkali jsme se vždy s přátelským přijetím ode všech, se kterými jsme se setkali. Rádi bychom se do Albánie jednou vrátili a jak jinak než s Delfin travel!
- Albánie, termín: červen 2015
Ráda bych touto cestou poděkovala za pomoc panu Martinu Zemanovi z Delfín travel. Díky mé nepozornosti, kdy jsem si nezkontrolovala platnost pasu, jsem nemohla odletět na zájezd do Albánie. Vše jsem musela řešit narychlo, zajistit si sebou náhradní doklad, ale hlavně obstarat novou letenku. S tím mi pomohl pan Zeman, věnoval mi spoustu času, vše zařídil a tím mi dovolenou zachránil. Také bych ráda poděkovala panu delegátu Altinu Kutrovi, který na mě v noci hodinu čekal na letišti, aby mě přepravil do destinace. Jeho služby jako delegáta byly skvělé, dozvěděli jsme se o Albánii maximum informací. Děkuji všem za krásnou dovolenou.
- Albánie, termín: září 2014
25. září jsme se vrátili ze zájezdu do Albánie a doporučujeme všem využít možnosti zúčastnit se tohoto zájezdu. V Albánii je bezpečno, budete překvapeni co se tam za 24 let změnilo, výstavbou apod. Průběhem zájezdu jsme byli velice spokojeni, velký podíl na tom mají průvodci pan Altin Kutra a slečna Katarina. Organizace zájezdů po Albánii byla opravdu perfektní, náš průvodce neváhal použít i vlastního automobilu, aby všichni zájemci mohli navštívit výrobnu brandy v Dürresu. Informace průvodců po celou dobu pobytu, především pak při zájezdech byly velice dobré. Byli jsme překvapeni celou Albánií, skutečné pěkné prostředí. Bydleli jsme v hotelu Belami, což byl nejlepší hotel, v kterém bydleli účastníci zájezdu. Čisto, výborné jídlo a obsluha, pěkné prostředí.
- Albánie, termín: září 2014
Další recenze