na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼

Cestování v roce 2021

Vážení cestovatelé,
jestliže u nás máte zakoupený zájezd na rok 2021, anebo se chystáte ke koupi nového zájezdu, prosím, vezměte v potaz níže uvedené informace.

Cestování v roce 2021 zdar!
Tým CK Delfín travel

Zvažuji koupi nového zájezdu

 • Věříme, že v roce 2021 bude možné realizovat velkou částplánovaných zájezdů, které máme zveřejněné na našich webových stránkách. Avšak situace v oblasti cestování je stále variabilní a je třeba ji pečlivě sledovat. Rádi bychom vás v této souvislosti požádali o shovívavost a pochopení, pokud budeme muset učinit změny v zájezdu či zájezd přesunout na jiný termín nebo dokonce zrušit. 
 • U všech zájezdů garantujeme od samého počátku vypuknutí pandemie vrácení peněz v případě, že se zájezd nebude realizovat či dojde k podstatné změně jeho parametrů. Platí pro všechny naše klienty bez omezení věku.
 • Připravili jsme pro Vás speciální rezervační podmínky, které Vám umožní nakoupit zájezd v předstihu bez obav.
 • Neváhejte nás kontaktovat e-mailem, telefonicky či osobně na prodejně. Rádi Vám poradíme a vše si před novou koupí zájezdu vysvětlíme.

Chystám se na dovolenou do EXOTICKÉ destinace v období leden, únor, březen 2021

 • Vzhledem k tomu, že většina exotických destinací, kam máme vypsané zájezdy /ať již směrem do Asie, Afriky či severní a jižní Ameriky/, zůstává nadále turisticky nedostupná, nevybíráme od klientů žádné další zálohy či doplatky do okamžiku rozhodnutí, zda se zájezd bude realizovat. Takové rozhodnutí padne přibližně měsíc před plánovaným datem odletu. Vybírána je pouze první minimální záloha za účelem rezervace zájezdu, resp. letenky. Avšak i tato záloha je v případě rušení či změny zájezdu ze strany CK vratná.
 • Klienti, kteří mají zaplacenou jakoukoliv část ceny zájezdu do některé z exotických destinací s datem odletu v prvním kvartále roku 2021, budou přibližně měsíc před plánovaným datem odletu kontaktováni naším personálem s žádostí o potvrzení své účasti a doplacení zájezdu či budou informováni o jeho zrušení a příp. změně. Do této doby činí výše odstupného /storno/ 10 % ceny zájezdu v případě odstoupení od smlouvy ze strany zákazníka.

Chystám se na dovolenou do JAKÉKOLIV destinace v období od dubna do prosince 2021

 • Od jara očekáváme zlepšení podmínek pro cestování, a tedy i pro realizaci zájezdů plánovaných pro rok 2021.
 • Do konce ledna vybíráme pouze minimální zálohy pro rezervace zájezdů s datem odletu od 1. dubna 2021 dále. Není-li uvedeno jinak, na evropské destinace je to 990 Kč /os. A na exotické destinace 2 500 Kč/os. 
 • Až na výjimky platí, že pro evropské destinace s datem odletu v dubnu, květnu, červnu, červenci vybíráme doplatky do 50 % ceny zájezdu k datu 1. dubna 2021 a pro evropské destinace s datem odletu od 1. srpna dále pak k datu 1. července 2021. Zbytek ceny do 100 % je splatný 30 dní před datem zahájení zájezdu.
 • Obecně dále platí, že pro exotické destinace s datem odletu od 1. dubna 2021 dále obdržíte splátkový kalendář v okamžiku rezervace či na vyžádání předem, a to vždy s ohledem na závazky vůči leteckým společnostem a partnerům v destinacích.

Změna zájezdu

 • Dojde-li k podstatné změně parametrů zájezdu na straně cestovní kanceláře či z důvodů vyšší moci /např. nové datum odletu, zásadní změna programu aj./, budete o takové změně vždy v předstihu informováni. V takovém případě budete požádáni o vyjádření souhlasu se změnou či budete moci bezplatně odstoupit od smlouvy a Vaše finanční prostředky Vám budou navráceny v plné míře.
 • Pozor, mezi podstatné změny parametrů zájezdu nepatří povinnost podstoupit na vlastní náklady test o negativitě na COVID-19 či jakékoliv jiné povinné prokázání zdravotní způsobilosti v destinaci či po návratu do ČR, příp. v místě transitu.
 • Při nákupu zájezdu do 31. ledna 2021 /včetně/ bude moci zákazník využít speciálních nákupních podmínek a v budoucnu změnit bezplatně svou rezervaci a smlouvu z jakéhokoliv důvodu /např. i z důvodu zdravotní obavy z cesty/. Bude tak moci učinit do  7 pracovních dní před odletem u zájezdů, kde je doprava zajištována charterovým letem a 60 dní před odletem u zájezdů, kde je doprava zajištována letecky na pravidelné lince /platí i pro autobusové zájezdy/. V takovém případě si zákazník zvolí novou náhradní destinaci na libovolný zájezd z nabídky CK Delfín travel pro rok 2021 a bude-li tato změna ze strany CK proveditelná, zákazníkovi jí umožní bezplatně. Svěřené finanční prostředky se převedou na nově vzniklou rezervaci.

Zrušení zájezdu

 • V předstihu Vás osloví pracovníci naší cestovní kanceláře či partnerské prodejní kanceláře a budou Vás o zrušení zájezdu informovat e-mailem či telefonicky.
 • S ohledem na aktuální vývoj situace v ČR a v konkrétní destinaci jsme schopni Vás informovat o zrušení Vašeho zájezdu měsíc až čtrnáct dní před odletem/odjezdem.
 • Z tohoto důvodu, prosím, nespěchejte na odpovědi ohledně zájezdů, které se mají uskutečnit až v delším časovém horizontu a vyčkejte na naše sdělení.
 • S uhrazenými finančními prostředky za zájezd můžete naložit následovně:
  • Převést uhrazenou cenu zájezdu, nebo její část do poukazu neboli “voucheru”, který si budete moci vyčerpat až do konce roku 2022. Poukazy/vouchery jsou pojištěné proti úpadku CK.
  • Poukaz nelze směňovat za peníze a je třeba vyčerpat celou jeho hodnotu. Hodnotu poukazu je však možné čerpat i po částech.
  • Pokud je již vypsaný konkrétní zájezd, na který byste rádi uhrazenou hodnotu převedli, můžete se již přihlásit na konkrétní (nový) zájezd z nabídky pro rok 2021 či 2022.
  • Jestli poukaz/voucher pro Vás není vhodným řešením, můžete požádat o navrácení uhrazené částky zpět na Váš účet.

Cestovní připojištění COVID

 • Nově nabízíme v rámci pojištění na cesty i připojištění na COVID-19. Bližší informace Vám nabídne naše prodejní kancelář.