na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼


Murcia: Od plameňáků až do stříbrných dolů

18.6.2018

Pokud hledáte nepříliš známou a přitom atraktivní destinaci ve slunném Španělsku, region Murcia vám rozhodně splní všechny vaše dovolenkové sny o nádherné přírodě, výborném jídle, víně a historií prošpikovaných památkách.

Region Murcia je jednou z posledních turisty dosud neobjevených oblastí Španělska. 

Barokní poklad v jihovýchodním Španělsku

Stejnojmenné hlavní město regionu Murcia je skvělou základnou pro všechny cestovatele, kteří nemají v lásce velké metropole, ale rádi by navštívili a prozkoumali tento kousek jihovýchodního Španělska.

Historická Murcia vypadá, jako by byla poslepovaná z mnoha malých vesniček, a díky své lokaci nabízí nekonečné množství výletů do okolní přírody. V jejím srdci najdete rozlehlá náměstí a honosné barokní budovy. Katedrála Santa María, která byla postavena již v roce 1385, je dokonce považována za jednu z nejzajímavějších barokních památek španělské kultury.

Pokud jste milovníky gastronomie a poznávání místní kuchyně je neodmyslitelnou součástí každého vašeho výletu, nesmíte opomenout ochutnat zdejší speciality – vývar s artyčokem a piniovými oříšky či smažené citronové listy v těstíčku. A recepty na španělská rizota na tisíc způsobů si určitě budete chtít odvézt s sebou domů.

Katedrála Santa María v historickém centru Murcie. 

Za plameňáky pěšky či na kole

Nedaleko města Murcia, mezi Středozemním mořem a největší evropskou slanou lagunou nazývanou Mar Menor (v překladu Malé moře), leží oblast San Pedro del Pinatar. Pro cyklisty a milovníky pěší turistiky je právě tento výlet téměř povinností nejen kvůli jeho příjemnému rovinatému terénu, ale především kvůli plameňákům, které je možné pozorovat v okolní volné přírodě. Pokud vás přeci jen po dlouhém a aktivně stráveném dni budou bolet svaly, nic vám neuleví lépe než bahenní lázeň pod širým nebem při západu slunce. Kdo by to byl řekl, že i takto může vypadat romantika.

Elegantní plameňáci jsou v Murcii oblíbenou atrakcí. 

Přírodní skvosty Calblanque a Sierra Espuña

Pokud se zeptáte na nejkrásnější pláž v okolí Murcie, většina místních vám zajisté doporučí navštívit park Calblanque. Na jeho panenské pláži sice nenajdete žádné restaurace, bary, dokonce ani veřejné toalety, odměnou vám však bude nádherný kus pobřeží, kde můžete relaxovat obklopeni pouze přilehlými útesy a zvukem divokých vln tříštících se o vysoké skály.

K největším lákadlům celého regionu Murcia bezesporu patří pohoří Sierra Espuña. Přírodní skvost je z velké části výsledkem účelného zalesňování, které započal místní filantrop Ricardo Codorníu již na konci 19. století. Sami se můžete přesvědčit o dechberoucím výsledku tohoto projektu při jedné z pěších túr napříč borovicemi porostlými zelenými kopci. Budete-li mít štěstí, spatříte po cestě i místní ovce arrui či divoká prasata.

Přírodní pláž v parku Calblanque vypadá jako z pohádky.  

Industriální romantika v oblasti La Unión

Murcia nabízí zážitky i z trochu jiného soudku. Ačkoli by se mohlo zdát, že těžební oblast La Unión plná dolů a těžkého průmyslu bude lákadlem pouze pro pány, opak je pravdou. Tento nádherný park je chráněnou oblastí, a byl dokonce prohlášen za kulturní památku. Během příjemné procházky skrze historické doly se dozvíte spoustu zajímavých informací o hornickém průmyslu a zpracování nerostných materiálů, jako jsou stříbro, olovo, železo a minerály. Den můžete pak zakončit ochutnávkou španělských vín v některé z místních restaurací.

Oblast La Unión je proslulá výskytem historických dolů. 

 

Nádherná divoká příroda, španělské “Mrtvé moře” i výsostné majáky. Vydejte se s námi na zájezd Pěšky španělskou Murcií a objevte jedno z posledních míst v Evropě, kam ještě nesměřují davy turistů a kde na vás čeká jen klid a nádherná příroda. 

 

Foto: shutterstock.com