na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
dovolena@delfintravel.cz
Menu ▼


Slyšeli jste již o degustaci olivového oleje?

12.4.2018

Věděli jste, že i olivový olej se dá degustovat stejně tak jako víno? Možná vás to překvapí, a tak se pojďme blíže podívat na proces degustace olivového oleje.

 Kvalitu olivových olejů hodnotí vyškolení degustátoři.

Jak se degustují oleje?
Olej se ochutnává z tmavých sklenic nebo s modrými brýlemi, které barvu olivového oleje zakryjí. Barva oleje není pro hodnocení důležitá. Není známkou jeho kvality či zárukou jeho dobré vůně. Jedná se spíše o psychologický efekt, kdy člověk má tendenci považovat tmavší barvu oleje za záruku jeho kvality.

Degustovaný olivový olej ve sklenici nejprve pomalu rozpohybujeme, podobně jako když chceme degustovat víno. Sklenici s olejem zakrýváme dlaní, aby se vůně oleje co nejvíce koncentrovala a udržela ve sklenici. Následně pak vdechneme vůni oleje, která se pohybem ve sklenici uvolnila. A stejně jako při ochutnávce vína si lokněte doušek oleje. Pokud se vám navíc povede usrknout spolu s douškem oleje i vzduch, máte vyhráno. Vzduch totiž napomáhá rozvinutí chutí oleje v ústech.

 Olivové oleje se degustují z modrých sklenic.

 Co zjistí degustátoři o kvalitě oleje?

Vyškolení degustátoři zjistí z ochutnávky o kvalitě oleje řadu věcí. Samozřejmě zralost oliv, ze kterých je olej připraven. Dále, zda olivy byly ihned po své sklizni zpracovány a nepodlehly tak procesu oxidace, který jejich kvalitu snižuje. Zjistí také aciditu oleje a samozřejmě, zda se jedná o extra panenský olivový olej. Tyto extrapanenské olivové oleje mají jako jediné vynikající kvalitu i mnohonásobné pozitivní účinky na zdraví.

Odborná porota hodnotí kvalitu olivových olejů.

Co ovlivňuje kvalitu oleje?
Výsledná chuť olivového oleje závisí na řadě faktorů. Pokud tipujete, že je to hlavně odrůda oliv, tak jste na dobré cestě. Mezi další faktory patří zralost oliv při sklizni a způsob jakým se olivy sklízejí a zpracovávají. Rozhodující jsou i klimatické podmínky, kvalita a typ půdy. Neméně důležitý je i způsob jakým jsou olivovníky ošetřovány, tedy zavlažovány a chráněny před škůdci.

Kvalitní oleje jsou označeny prestižním označením kvality DOP. Toto ocenění se používá pro olivové oleje nejvyšší kvality, které dodržují tradiční metody zpracování. Olivové oleje musí být vždy vylisovány v místě sklizně a jedině z oliv ručně sbíraných a ručně zpracovávaných.

Kvalitní olivový olej je vynikající i samotný jen s čerstvou bagetkou.

 

Chcete ochutnat extra panenský olivový olej bohatých chutí a vůní OleAurum? Přivezli jsme ho pro vás z našich cest a nyní ho koupíte v našem obchodě Exelente.cz.

 

Foto: shutterstock.com

Další zájezdy do letoviska