na začátek stránky
Pohodová dovolená pro seniory 55+ | Cesty za odpočinkem i poznáním
+420 222 937 627
zajezdy@delfintravel.cz Menu ▼


Zveme vás do Águilas – hlavního města španělské Murcie

17.8.2016

Již od dob Římanů dodávala Murcie do ostatních provincií Španělska ovoce i zeleninu a dodnes je zemědělským rájem, který zásobuje celou zemi. Nekonečné lány kapusty, melounů a hlavně artyčoku jsou toho jasným důkazem. Tyto plodiny byly a jsou vyhledávané stejně jako léčivé bahno laguny Mar Menor.

foto1 murcia

Městečko Águilas ve dne

Existuje však ještě třetí produkt, který proslavil region Murcie natolik, že se zde usadili Angličané a vytvořili tu velkou industriální kolonii. Kromě minerálních rud je to tráva zvaná esparto neboli kavyl. Ta se používala na vycpávky, pletení košíků a na slámky do viržinek. Společně s rybami a zeleninou to byl hlavní vývozní artikl. Jako své centrum si tenkrát Angličané zvolili staronové městečko Águilas.

17

Městečko Águilas v noci

Águilas – ráj světla

Dnešní Águilas už není ani římské, ani punské ba ani anglické. Je to krásné městečko s moderní čtyřkilometrovou promenádou, které leží pouhých sto kilometrů od Mar Menor. Dost daleko na to, aby se člověk vyhnul ruchu velkých turistických destinací, ale stále blízko letiště, aby se za hodinku dostal na místo, které Španělé nazývají Ráj světla.

2

Águilas – stovky metrů písčitých pláží

Águilas znamená v překladu orli. A právě symbol orla se objevuje i na jednom z nejlepších karnevalů ve Španělsku, který se koná právě zde. Nechybí masky ve tvaru orlích zobáků, a také název zdejšího oblíbeného koktejlu nese ptačí název: La cuerva – vrána. Tvoří ho víno, citron, whisky, ovoce a další přísady. Každoročně se soutěží v přípravě nejlepšího drinku tohoto druhu a místní tvrdí, že jde o nápoj bohů.

Socha Ikara, která vévodí přístavu, zřejmě tento božský nápoj nikdy neochutnala, protože stojí pevně na svém podstavci a vzlétnout určitě nemíní. Trpělivě dohlíží na rej v krásném sportovním přístavu pod ním. Ten rozděluje město na dvě plážové části, na osm set metrů dlouhou písčitou pláž Las Delicias a pláže Poniente a Colonia.

Águilas – plážový ráj

To ale nejsou jediné pláže ve městě a jeho okolí. Je jich tu na třicet pět a můžete si vybrat mezi zlatavým a šedočerným pískem, jemnými oblázky či kamenitou zátokou. O pláži Cocederos se pějí ódy nejen pro zlatavý písek a koupání, ale také pro krásné výhledy na ostrov Fraile a nádherné, větrnou erozí vymodelované skály. Z tohoto městečka kdysi odvážely lodě drahocenné zboží, ale některé ztroskotaly dříve, než vypluly na širé moře. Na 43 jich leží na mořském dně v blízkosti pobřeží a jsou rájem pro všechny potápěče.

foto5 murcia

Águilas – moře a světlo

Águilas – výlety za poznáním

Nad bývalým městečkem se tyčí dva nádherně zrenovované mlýny na obilí, ale také pevnost San Juan, která nabízí pohled na obě plážové části města. Kromě toho můžete podniknout i příjemný výšlap podél pobřeží. Obdivovatele vlaků všeho věku jistě zaujme i muzeum železnice, které připomíná slavnou éru parních vlaků v tomto regionu

foto4 murcia

Águilas – plážový ráj

Águilas je krásné městečko a spojení slunce, pláže a pohybu s procházkami malebnými uličkami či po okolní přírodě představuje dokonalý odpočinek. A ještě jedna věc je na Águilas sympatická. Podobně jako my i oni vyfukují vajíčka, ale nikoliv jako velikonoční ozdoby, ale jako nástroj veselí. Prázdné skořápky totiž plní konfetami a o slavnostech je rozbíjejí o hlavy přátel, a to jen tak z čiré radosti.

Právě radost a spokojenost budete v Águilas zažívat i vy, pokud se s námi rozhodnete poznat tento krásný kout Španělska. Tak šťastnou cestu!

foto6murcia

Šťastnou cestu!

Chcete také navštívit místa, o kterých píšeme v tomto článku? Přehled aktuálních zájezdů na do jižní Murcie naleznete ZDE.

Autor článku: Delfín travel, foto: archiv Delfín travel